Posted by mrtplvc - 29 Mart 2017 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - 1 Comment

Musluk Kırıldı Nasıl Açarım ?

 

Telefon ve e-mail yolu ile sıkça sorulan sorulardan biriside Musluk sökerken kırıldı kalan parça nasıl çıkar? sorusudur. Müşteriler genellikle hobi ve merak sebebi ile hafta sonunu değerlendirerek, tuvalete damlatan musluğu, bozuk olan klozet ve lavabo ara bağlantı musluklarını değiştirmek istemektedirler. Bu tamir esnasında bazen aşırı ve gereksiz güç kullanarak, bazen muslukları açma yönünün tersine bilinçsiz bir şekilde anahtarla açmak için zorlayarak, bazende musluğun zamanla kirecin de etkisi ile çürümesinden kaynaklı musluk dibinden kırılmaktadır.

Dibinden kırılan ve bir parçası duvarda ki tesisat borusunun içinde kalan musluk değişimi hobi olmaktan çıkıp bir kabusa dönüşmektedir. Çünkü tesisatta kalan musluk parçasının artık anahtarla tutacak dışarıda bir parçası kalmamıştır. İçeri de kalan bu parçayı sökmek oldukça zordur. Musluk Tamiri için ustaya ihtiyacınız olduğunda Ankara Su Tesisatçısı olarak bizden yardım alabilirsiniz.

Kırılan musluğun duvarda kalan parçasının iç çapına uygun bir parça kesilmesi gerekir, bu parça 14 yada 15 alyan anahtardan kesme taşı ile zımparalayarak yapıla bilir. Bu parça duvar da kalan musluk parçasının içine yavaşça çakılır ve bir boru anahtarı ile diş açma yönünde çevrilir. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken husus yaptığınız malzemeyi tesisatta kalan musluk parçasının içine çakarken aşırı güç kullanmamanız dır. Çakma esnasın da aşırı güç kullanırsanız duvarda bulunan tesisat dişlisini kırabilir yada dişliyi bozabilirsiniz ki bu musluğun kırılmasın dan daha da zor bir durumdur.

ANKARA SU KAÇAK BULMA

Eğer ilk yöntem ile duvarda tesisatta kalan parçayı çıkaramamış iseniz ikinci yöntem olarak şunu tavsiye edebilirim. İnce uçlu bir tornavida ve çekiç ile içeride kalan parçayı çıkarmaya çalışmak olacaktır. Bu yöntem de ilk yöntem gibi riskli olabilir, Uygulama sırasın da duvarda ki tesisatın dişlisine zarar verirseniz o parçanın değişmesi gerekir. Bu da duvarın yada fayansın kırılması demektir.

Bütün bunların dışında profesyonel bir yardım almak isterseniz, Ankara Su Tesisatçısı olarak kırılan musluk tamiri konusun da sizlere tecrübeli ustalarımız ve gerekli ekipmanlar ile yardım edebiliriz. Musluk Kırıldı, Musluk Parçası duvarda kaldı, musluk değişimi, banyo batarya değişimi, klozet musluk iç takım değişimi, gibi sorunlarınız da bizi araya bilirsiniz.

Murat Teknik Tesisat  Ankara Su Tesisatçısı

YENİMAHALLE SU TESİSATÇISI

PURSAKLAR SU TESİSATÇISI

GÖLBAŞI SU TESİSATÇISI

ETİMESGUT SU TESİSATÇISI

MAMAK SU TESİSATÇISI

ÇANKAYA SU TESİSATÇISI

SİNCAN SU TESİSATÇISI

ERYAMAN SU TESİSATÇISI

ÇAYYOLU SU TESİSATÇISI

KEÇİÖREN SU TESİSATÇISI

ÜMİTKÖY SU TESİSATÇISI

 

Ankara Musluk Tamircisi Yol Tarifi

 

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.