Posted by mrtplvc - 27 Aralık 2018 - Petek - No Comments

Petekler Sökmeden Temizlene Bilir mi ?

 

Kombi ve merkezi ısıtma ile ısınmayı tercih edenler petekleri düzenli olarak temizletmeyi ihmal etmemelidir. Günümüzde makine ile petekleri sökmeden tek noktadan temizlik yapılabildiği için evde herhangi bir yerin batmasına engel olunmaktadır. Bu teknolojik yöntemle hizmet veren firmamızdan petek temizliği hizmetini alabilirsiniz.

Peteklerde tesisat içinde dolaşan suyun etkisiyle zamanla kireçlenme ve atık birikimi meydana gelir. Bu peteklerde ısınmaya engel olur. Dolayısıyla evinizi ısıtmakta zorluk çekersiniz. Peteklerde bu birikimin olduğu nu anlamak çok ta zor olmaz. Kombiniz ayarladığınız sıcaklıkta tesisattaki suyu ısıtır. Ancak ısınan su tesisatta ve peteklerin içinde gerektiği gibi dolaşamaz. Bu nedenle peteklerin alt kısımları kirlenmenin derecesine göre ılık ya da soğuk kalır. Bu durumda petek temizliği yapılmadığı takdirde ısınma sorunu yaşar, gereğinden fala yakıt tüketmiş olursunuz.

Makine İle Tek Noktadan Petek Temizliği

 

Petekleri yeterince ısınmasa bile petek temizliği yaptırmaktan çekinen kişiler vardır. Bunun başlıca nedeni evin batmasını istememeleridir. Petekler temizlenirken hepsinin tek tek söküleceğini ve temizleneceğini düşünürler. Ancak yeni yöntemleri kullanan firmalar petek temizliğini makine ve PETEK TEMİZLEME kimyasalı ile tek noktadan yapmaktadır.

Tek noktadan petek temizliği nasıl olur diye merak edebilirsiniz. Bu temizlik işleminde petek temizleme makinesi havlupan ya da banyo peteğine bağlanır. Bu esnada kombi de düşük ısıda çalıştırılır. Tesisata petek temizleme kimyasalı da verilir. Tesisatın ve peteklerin içinde dolaştırılan kimyasal kireç kalıntılarını sökerek temizler. Peteklerin içinde, borularda ve vanalarda biriken kireç kalıntıları bu şekilde temizlenir. Banyo peteğinden en uzak noktadaki petek bile temizlenmiş olur. Banyo peteğine bağlanan petek temizleme makinesinin filtresi ise peteklerin içinde biriken atıkları, çamur tortularını filtresi ile tutarak tesisat dışına çıkarır. Petek temizliği tamamlandıktan sonra peteklerin ısı verimi artar, eviniz daha kolay ısıtılır.

Makine İle Petek Temizliği Sırasında Petekler Sökülmez

 

Petek temizliği makine ile yapıldığı takdirde peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmaz. Makine ile tek noktadan eviniz bile batmadan temizlik yapılabilir. Bu yüzden petekleriniz yeterince ısınmıyorsa, yakıt gideriniz arttı ise peteklerinizi temizletmeyi ihmal etmemelisiniz.

ANKARA KİMYASAL VE MAKİNE İLE PETEK TEMİZLEME

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.