Posted by mrtplvc - 24 Haziran 2015 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - 7 Comments

Tuvaletten Alt Kata Akan Su Sorunu

 

 

Alaturka tuvaletler de su kaçaklarından biri de bas hortumun contasını  eskimesidir. Bas Hortumu dediğimiz tuvaletin son temizliğinin yapılmasını sağlayan suyun taşın iç kısmına taşınmasını sağlayan hortumdur. Bu hortum zamanla yıpranarak su kaçaklarına sebep olmaktadır. Tuvalet S borusundan alt kata akan suyun sebeplerinden biride budur. Su kaçağı sebebi ile bas vanası kullanılmasa da aşırı derecede su dökülen tuvalet taşının iç kısımda ki yıkama deliklerinden taşan su alt kata su kaçağı yapmaktadır.

Bu kaçak uzman bir tesisatçı tarafından test edilerek kolayca tespit edile bilir. Tamiri için tuvalet taşının arka tarafından uygun bir nokta kırılarak gerekli müdahale yapılır.

Murat Sıhhi Tesisat / Ankara Su Tesisatçısı

ANKARA SU KAÇAK BULMA

Alaturka Tuvalet Modeli (Ankara)

Alaturka Tuvalet Modeli (Ankara)

 

7 comments

 • Nurullah dedi ki:

  Murat bey Teşekkür ederim… sorunum Anında çözüme ulaştırdı…

 • Ahmet dedi ki:

  Usta merhabalar, benim şöyle bir sorunum var; bir kaç gündür üst kattaki ala turka tuvaletten bizim kata şu kaçağı başladı ,gelen tesisatçı, tuvalet taşına dökülen suyun deliklerden taşarak şapa yayıldığını ve bu deliklerin kapatılması gerektiğini söyledi. Hiç bir işlem yapmadan gitti. Bu delikleri nasıl kapatabiliriz? Bu önlem yeterli olur mu? Başka öneriniz olur mu . Yardımcı olursanız çok memnun olurum usta. İyi günler.

  • mrtplvc dedi ki:

   Merhaba konuyu anladığım kadar taşın temizleme sifon hortumu yırtık. Bu hortum taşın arkası kırılarak yenilenecek.

 • Anonim dedi ki:

  Ustam benim taban kat eve giriş duvarı 1metre yüksekliğinde kavlama yaptı duvarın iç kısmı tuvalet banyo duvar derjleride kabariyor salon duvarları salon olan oda banyoya bakıyor o duvarda kavlama yaptı ustam kameralı cihazla batırdım tuvalet deliği açık gözüküyor birde baca deliğinden sudan olabilir dedi bina girişindense olabilir dedi buralardan olduğuna gözle bakamıyorum ne yapmam lazım bir çare varmıdır acaba soylermisin

 • Anonim dedi ki:

  Selam usta bir sorum olacaktı aynı sorun yasiyrum kırmadan iptal etsek olurmu yani bas ıptal etsek vanadan su akıtma olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.