Posted by mrtplvc - 8 Mayıs 2015 - Petek temizliği - 3 Comments

Balgat Kimyasallı Petek  Temizliği

 

Kombi peteklerinde oluşan pas, kireç ve tortulaşma sebebi ile özellikle peteklerin altı ısınmıyor şikayeti görülmektedir. Bu paslanma ve kireçlenmenin ileri seviyelerde görüldüğü petekler hiç ısınamamaktadır. Bu ısınmayan petek genelde kombiye en uzak noktada olan yatak odasında bulunan petektir.

Kombiye en uzak petek sıcak su devir daimini en son alan petektir ve su içerisinde oluşan pisliğin birikeceği en uygun yerdir. Bu sebepten en son petek diye tabir edilen petekler de ısınma sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Kullanıcı son petekten ısı alabilmek için önce kombiye en yakın olan ısıyı daha fazla alan ve kullanım yeri olarak ilk ısı tavizi vereceğimiz yer olan mutfak ve banyo peteklerini ya kısmakta yada tamamen kapatmaktadır.

Böylece daha az alana sirkülasyon yapan kombi devir daim pompası son peteğe azda olasa su gönderebilmekte, müşteri ise aynı maliyetteki ısınma avantajı yerine mutfak ve banyo da ki petekleri kapatarak buralarda ısınma konforundan vazgeçmektedir.

 

 

 

 

 

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

 

En az 3 yılda bir yapılacak petek temizliği ile Kombi ısıtma eşanjörü iç kısmı ile Devir daim pompasının iç kısmı kireçler den arınacak, peteklerin içinde ki pas ve pislik dışarı atılarak yarı ısınma yada ısınmama sorunu olan petekler yeterli ısıyı elde ederek aynı maliyete evinizin hiçbir peteğini kapatmadan konforlu ısınma avantajından faydalanacak,

Kombiniz de kireç ve pas sebebi ile oluşacak ( Kombi Eşanjör, Devir daim pompası, Diyafram contası) arızalar engellenecektir.

Balgat Kimyasallı Petek Temizleme Servisi  Doğal Gaz Petek Temizliği hizmetinde sizlere hizmet sunmak için telefonlarınızı beklemektedir.

PetekTemizleme Makine ve Kimyasal Marifeti ile banyonuz dan bütün odalarınız da ki petekleri temizleyerek diğer odalarınız da dağınıklığa sebep olmuyoruz.

“Petekleri Temizletin %30 dan Başlayan Tasarruf Edin.”

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

 

Balgat PetekTemizleme

Balgat PetekTemizleme

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.