Posted by mrtplvc - 2 Nisan 2018 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - No Comments

SU KAÇAK ARIZALARI NELERDİR ?

 

Duşa kabinden Alt Kata Su Damlıyor

 

 

Banyo gibi kullanım alanlarından alt kat komşuya su kaçağı ve su damlaması en sık görülen alanlardır. Bu kaçaklara sebep olan malzemelerden birisi de Duşa kabindir. Duşa kabinlerin özellikle silikon kenarlıkları zamanla yıpranarak alt kata su kaçırmaktadır. Özellikle Gömme küvetler zamanla eskiyen su tesisatları sebebi ile de su kaçırmaktadır.

ANKARA SU KAÇAK BULMA

Duşa Kabinin Su Kaçırıyor, Nasıl Anlarız ?

 

Duşa kabinin alt kata su kaçırıp kaçırmadığını anlaya bilmek için bir kaç önerimiz olabilir. Duş teknesinin alt kısmında ki kapağı çıkarın ve duşa kabinin iç kısımlarına su dökün teknenin alt kısmına bir lamba yardımı eğilerek bakın. Eğilerek bakın. Eğer tekne de bir kaçak var ise bunu küvetin alt kısmından görebilirsiniz. Küvetten alt kısma geçen su akıntıları burada ki fayans çatlaklarından alt kat komşunuzun tavanına su akıta bilir.

Duşa kabinleri de bir diğer su kaçağı da pis su gider borularında ki tıkanma sebebi ile de suyun tesisat borularında aşırı birikmesi ile de olabilir.

Klozetten Alt Kata Su Damlıyor

 

Klozet iyi kurulmadığında yada kaliteli malzeme kullanılmadığında en çok sorun yaşanan malzeme haline gelebilir. Banyodan alt kata su damlamalarının en büyük sebeplerinden birisi de klozetin su akıtmasıdır. Klozet genelde musluk kenarlarından fleks hortum bağlantı contalarından, taharet musluğu yada rezervuar bağlantı contalarından su kaçıra bilir. Klozette oluşan bu su sızıntıları fayans çatlaklarından, gider süzgeçlerinin kenarlarında oluşan yarıklardan, yada klozet pis su bağlantı borusunun kenarlarından alt kata su sızdıra bilir. Özellikle Gömme Rezervuarlar da su sızdırma, su akıtma gibi sorunlar daha sık yaşanabilir.Alt katta oluşan su damlama ya da tavanda oluşan nemlenmenin klozetten mi olduğunu anlamak için klozeti bir süre kullanmayıp, alt katı kontrol ederek anlayabilirsiniz. Klozetiniz eski ise yada iç takımı eskimiş ise bir klozet tamircisi ile anlaşarak Klozetin iç takım ve diğer aparatlarını da değiştirmenizi öneririz.

 

Banyo Yapınca Alt Kata Su Damlıyor

 

Alt kat komşunuzun banyo tavanından su damlıyor şeklinde şikayeti üzerine banyonuzda bir kaçak olduğunu anlarsınız. Bu gibi durumlarda komşunuzla durumu sıkı bir takibe alarak değerlendirin. Su damlaması yada nemlenmesi ne zamanlar artıyor. Kesintili mi yoksa sürekli mi damlama yapıyor. Üst kat komşu Banyo yapınca, Klozet kullanınca, lavaboda el yüz yıkayınca ya banyoyu yıkayınca su damlıyor olabilir. Bu unsurları sıkı sıkı kontrol ederek kaçağın nereden olduğunu aşağı yukarı anlaya bilirsiniz. Eğer ki kaçak su tesisatında ise bunu bulmanız imkansızdır. Bu gibi su kaçaklarını bulmak için profesyonel su kaçak tespit firmalarına ihtiyacınız bulunmaktadır. Ankara Su Tesisatçısı size bu konuda gerekli usta teminini yapabilir. Bünyesinde ki Termal Kameralı Su Tesisat Ustaları ile su kaçak, su sızıntısı, duvarda nemlenme gibi sorunları Kırmadan Tespit edebilmektedir.

Murat Tesisat / Ankara’nın Su Tesisatçısı / 05396664248

Eryaman Su Tesisatçısı, Etimesgut Su Tesisatçısı, Sincan Su Tesisatçısı, Çayyolu Su Tesisatçısı, Ümitköy Su Tesisatçısı, Çankaya Su Tesisatçısı, Gölbaşı Su Tesisatçısı, Mamak Su Tesisatçısı, Keçiören Su Tesisatçısı, Yenimahalle Su Tesisatçısı, Pursaklar Su Tesisatçısı

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.