Posted by mrtplvc - 11 Haziran 2024 - Faydalı Bilgiler - No Comments

Ankara Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Tesisatta su kaçağı önemli sorunlar arasındadır. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Bazen eskimiş borular yüzünden, aşınan contalardan, bazen borulardaki imalat hatalarından, yapım hatalarından su kaçağı olabilir.

Ancak burada önemli olan su kaçağı olmasının nedeni değil, su kaçağı tespitinin en kısa sürede sorunsuzca yapılmasıdır. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti hizmeti veren firmamızdan bu konuda her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Sizlere deneyimli uzman personelimiz yardımcı olacaktır.

Cihazla su kaçak tespiti alanında bilgili, yeteri kadar deneyimli ustalarımızla hizmet veriyoruz. Evinizde su sızıntısı, alt kata su damlaması, tavanda sarı lekeler, nemlenme duvar kabarması gibi etkiler varsa sizlere termal kameralı usta gönderelim. Su kaçağını termal kamera ile tespit etsin.
https://www.youtube.com/embed/fIvS7MT2atU


UYGUN FİYAT / GARANTİLİ HİZMET


KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA ANKARA

Gelişmiş teknolojik aletler ve bilgisayarlı cihazlar sayesinde artık su tesisat arıza onarımları KIRMADAN yapıla bilmektedir. Su kaçağı arızası bulma konusu cihaz ve aletler öncesinde bütün duvar ve fayanslar kırılarak ve bütün bir ev şantiye haline getirilerek yapılmakta idi. Hem tadilat hem de aşırı masraf müşterilerin hem canını sıkmakta hem de cebini yakmakta idi. Artık cihazlar ve kamera ile KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA ANKARA servisimiz sayesinde sizlere ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktayız. Cihazların kullanımı işin azalmasına, evinizde gereksiz yerlerin kırılmamasını sağlamaktadır. Murat Tesisat sizlere bu ayrıcalıklı hizmeti sunarak meslektaşlarına fark atmaktadır. Ankara’nın bütün ilçe ve mahallerine hizmet aracımız vardır. Aracımız ve ekibimiz kaçağı bulıup, arızayı tespit edip, tamir edebilecek donanım ve yedek parçalara sahiptir.

✅ Ankara Su Kaçak Tespiti    : Uygun Fiyat

✅ Ankara Su Kaçağı Bulma   : Garantili Hizmet

✅ Ankara Su Kaçağı Tespiti   : Kırmadan Tespit

✅ Ankara Su Sızıntısı Bulma : Keçiören 7/24 Servis 
İLAÇLI SU KAÇAK TAMİRİ

Gelişen teknolojiler sayesinde artık sektörde farklı arıza onarım yöntemleride bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulamalardan bir taneside İlaçlı Su Kaçak Arıza Tamiridir. Çeşitli kimyasallar sayesinde su tesisat boruları içerisinde yapılan uygulamalar ile hiç bir yeri kırmadan su kaçağı onarımı yapılmaktadır. Müşterilerin ilgisini çeken ve talep edilen bu uygulama Ankara Su Kaçak Tespit Firmamız tarafından da talep doğrultusunda müşterilerin tesisatlarında uygulanmaktadır. Özellikle tamiratı külfetli olan demir su borularının değişimi yerine bir müddet daha kullanılabilmesi için Kaçak Giderici İlaç kullanılması tescih edilmektedir.

Murat Tesisat değişen şartlara uyum sağlayarak mişterilerine her türlü alternatif tamir ve bakım uygulamalarını suna bilmekltedir. Bu kaçak giderici ilaç ve uygulaması dikkatli yapılması gereken ve özen gerektiren bir uygulamdır. Yanlış bir uygulama daha farklı boyutta sorunlarla sizi karşı karşıya getire bilir. Ankara’nın en köklü firmalarından olan ve işini profesyonel yapan Murat Tesisat ile su borularına yapılacak ilaç uygulaması sayeniz de evinizde ki su borusu patlaklarını kolayca tamir edebilirsiniz.

Patlak Su Borusunun Tamiri Nasıl Yapılır ?

Termal kameralı usta tesisatınızdaki temiz su borularında sıcak soğuk su kaçaklarını zahmetsizce bulur. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız kırmadan hizmet verir. Bu yüzden zevkinize göre döşettiğiniz fayansların zarar göreceğini düşünmeyin. Ustamız termal kamera ile akustik dinleme cihazlarıyla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit eder. Su kaçağı tamiri içinde küçük bir alanda çalışarak bu sorundan kurtulmanızı sağlar.

Su Kaçak Tespit işlerinde %100 GARANTİ veriyoruz.

Üst kattansu damlaması oluyorsa, komşunuzun evinde su kaçağı var demektir. Bu durumda komşunuzu mutlaka ikaz etmelisiniz. Hemen bir tesisatçı çağırarak görüntülü kaçak tespiti yapılmalıdır. Bu hem sizin hem de komşunuzun mağdur olmasını önler. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan servisimizden bu hizmeti alabilirsiniz.
Su kaçak tespiti Ankara

Ankara da Su Kaçak Hizmeti Veren En İyi Firma ?

Evinde su kaçağı var diye paniğe kapılan müşterilerimizde oluyor. Ankara Su Kaçak Tespiti firması olarak müşterilerimize bu sıkıntıyı yaşatmıyoruz. Hem hızlı hizmet veriyor, hem de Bilgisayarlı cihazla kaçak bulma hizmetiyle yardımcı oluyoruz.

Eskiden olsa su kaçağından çekinebilirdiniz. Günümüzde deneyimli termal kameralı usta su kaçağını kırmadan tespit ediyor. Evinizde su kaçağı olduğunu düşündüren belirtiler varsa çekinmeden firmamızla temasa geçin. Hem eviniz daha fazla hasar görmesin, hem alt kat komşu şikayete gelmesin, hem de siz daha fazla masraf yapmayın. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız en uygun fiyatlarla tesisatınızdaki kaçağı tespit etsin.

Cihazla Su Kaçak Bulma Ankara

Su kaçağı ilk etapta duvarlarınızı etkilemeye başlar. Duvarlarda önce nemlenme, ardından terleme, sıvalarında kabarma, rutubet ve küf etkisine yol açar. Parke kabardı, evde küf kokusu var, su faturası yüksek geliyor gibi yakınmalar başlar. Bu etkilerin ilerlememesi için Ankara kameralı su kaçak tespiti yapan firmamızdan termal kameralı usta çağırmanızı öneririz.

Ustamız termal kamera kullanarak, görüntülü kaçak tespiti yapacaktır. Cihazla su kaçak bulma günümüzde kullanılan modern su kaçağı tespit yöntemlerinden biridir. Hem evinize zarar vermeden çalışılır, hem de sizleri ek masraflardan kurtarır. Ustalar işini bitirdikten sonra evinizde boya yapma, fayans döşetme, sıva yapma gibi meşakkatli uğraşlara girmezsiniz.

ANKARA SU KAÇAĞI TESPİTİ

 

Cihazla Kaçak Tespit Nasıl Yapılır ?

Cihazla kaçak bulma yöntemiyle su kaçağından en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu konuda yılların deneyimiyle hizmet veren Ankara Su Kaçak Tespiti firmamız hem cihazlarla hizmet vermekte, hem de bu cihazları kullanan ustalarla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su faturası yüksek geliyor, nemlenme duvar üzerinde etkili oluyorsa, parke kabardı diyorsanız gecikmeden termal kameralı usta gönderebiliriz.

Su kaçağının önemli bir sorun olduğunu asla unutmamalısınız. Siz ihmal ettikçe evinize vereceği zarar daha fazla olacağı için, su kaçağının farkına vardığınız an harekete geçmelisiniz. Merak etmeyin, ustalarımız kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verecektir.

Kombi Su Eksiltme ve Kaçak Tespiti

Kombi petek tesisatı üzerinde oluşan su kaçağı kombide sürekli su eksiltme sorununa ve basınç düşmesine sebep olur. Kombinize sürekli su doldurmanız gerekiyor ise kombinizde bir su kaçağı var demektir. Kombi Su Kaçağı Tespiti termal kamera ve dinleme cihazları ile yapılması zor bir uygulamadır. Hatta imkansız da diye biliriz. Bu sebeple Kombi su kaçağı tamirini özel uygulamalr ile kırmadan yapıyoruz.

Eğer kombiniz su eksiltiyor ve sürekli su ilave etmek zorunda kalıyor iseniz bizi arayınız. Murat Tesisat her alanda geliştirdiği profesyonel çözümlemeleri kombi su kaçağı uygulamasında da geliştirmiş ve sizin hizmetinize sunmuştur.
#kombisukaçak #kombisueksiltme #kombibasınçdüşmesi

SU KAÇAĞI TESPİTİ ANKARA

Su Kaçak Tespitinde %100 GARANTİ

Termal kameralı usta tesisatınızda soğuk ve sıcak temiz su borularında su sızıntısı olan yeri ısı farklılığından dolayı kolayca belirler. Bunu akustik dinleme cihazları ve görüntülü kaçak tespiti ile noktasal olarak yapar. Su kaçağının nerede olduğunu bulmak için fayansları kırmaya gerek kalmaz.

Özellikle eskiden su kaçağı sorunu yaşamış olanlar, bundan çok çekinir. Çünkü eski yöntemlerde su kaçağı olan boruyu bulmak gerçekten zorlu bir çalışmanın yapılmasını gerektirirdi. Ustalar gelişigüzel evinizde kazı yapardı. Su kaçağının olduğu boru bulununcaya kadar fayanslar kırılır, zemin kazılır, duvarlara zarar verilirdi. Ama günümüzde her şey değişti.

Ankara kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız gibi kurumsal firmalar cihazla su kaçak bulma hizmeti vermektedir. Artık su kaçağından korkmayın, su kaçağı olduğunu fark ettiğinizde termal kameralı usta çağırarak tesisatınızdaki bu sorununuzdan konforlu bir şekilde kurtulun. Evde ek tadilatlara girişmeden sadece su kaçak bulma hizmetinin parasını ödeyin. #Ankarasukaçaktespiti

Su Kaçak Tespitin de Hangi Cihazlar Kullanılır ?
Evet evinizde su kaçak arızasını tespit edecek cihazlar da çok önemlidir. Su kaçağının yerini nokta olarak bulabilmek için mutlaka yeterli özellikler ve donanıma sahip cihazlar olmalıdır. Bu cihazlar çok pahalı olduğu için ve avrupadan geldiğ için bir çok firma bu cihazları temin edememektedir.

Bu cihazların muadili olan cihazlarla yada daha ucuz olan düşük kalitede cihazlarla işlem yapmaktadır. Bunu neden anlttığımı da size söylemek isterim. Çünkü düşük kalitede cihazlar ile müşterinin dairesine daha düşük bir tespit ücreti ile giden bir çok ustanın dairede kaçağı ya tespit edemediği yada tespit için çok fazla gereksiz yeri kırdığına şahit olmuşuzdur. Bunla ilgili bir örnek videoyu sizlere hemen aşağıda paylaşacağım.

Su Kaçak Tespit Cihazı

Su kaçağında kullanılan teknolojik aletler tamir ve tadilat olarak hem ev sahiplerine hemde ustalara büyük kolaylıklar sunmuştur. Su kaçağı sorunu suyun gereksiz kullanımı ve israfına sebep olmaktadır. Günümüz koşuılların da iklim değişikliği ve sorunu önemsemk gerekmektedir. İklim sorunu küresel ölçekte her bireyin önemsemesi gereken bir konudur. Bu sebeple boşa kullanılan ve boşa akıtılan her su insanlık için ve iklim için önemlidir. Bu sebeple su kaçağı arızasını gereksiz kullanımdan ve aşırı su faturalarından kurtulmak için bir an önce yaptırmalısınız. Bu sorumluluk kapsamında Murat Tesisat olarak bizlerde müşterilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Su kaçak tespitini en hızlı ve maliyeti en düşük şekilde tamir ediyoruz. Kullandığımız Termal Kameralar ve Akustik su kaçak dinleme cihazları ile boşa akan su kaçaklarını kolayca buluyoruz. Bu anlamda cihazların önemi artmakta ve kıymeti her geçen gün anlaşılmaktadır. 

Bu gibi durumların bizim gibi bu mesleğe önem veren ve bu mesleği bir sektör halie getirmeye çalışan lokomotif firmaları da zor duma düşürdüğünü görüyoruz. Cihazla su kaçağı tespiti için müşteriye giden ve kullanmış olduğu cihazların kalitesi sebebi ile kaçağı bulamayan veyahut müşterinin dairesini kırıp döken bu firmalar malesef sektöre yani sektörün ana firmalarına müşteriye karşı bir güvensizlik hissi yaratarak zarar vermektedir. Müşteri genel olarak bizlerin de aynı cihazlar ile karanbole su kaçak tespiti yaptığımız düşünmektedir. Oysa Murat Tesisat bu işeTürkiye geneli öncülük yapan ve meslektaşlarını da bu konuda bilgilendiren ve destek sağlayan bir firmadır.

ANKARA SU KAÇAK TESPİTİ

Sukçak Tespitin de Termal Kamera, Akustik Dinleme cihaz, ve Kanal içi görüntüleme kamera ve dedektörü kullanılır. İşte bu cihazlar hem markalarına göre değerlendirilir. Hem de marakaların içinde modellerine göre mesleğe uygun olanlar seçilir. Burası çok önemlidir. Her markanaın her model cihazı su kaçağına uygun değildir. Kimi model cihaz elektirik kaçakların da kimisi de su kaçaklarında kullanılır. 


Görüntülü Su Kaçak Tamiri Ankara

Alt kat komşu tavanda sarı lekeler var diye şikayete geliyorsa, kendi evinizde bir sorun olmasa bile tesisatınızda su kaçağı olduğunu anlamalısınız. Bunun nerede olduğunu ise görüntülü kaçak tespiti yapan bir tesisatçı çağırarak bulunmasını sağlamalısınız. Ankara Su Kaçak Tespiti için firmamız sizlere bu olanaklarla hizmet vermektedir.

Ankara’da Rontgenle Su Kaçağı Tespiti
Hem komşunuzu mağdur etmeyin, hem de siz mağdur olmayın. Hizmeti doğru yerden alırsanız, tesisatınızdaki su kaçağı zahmetsizce bulunur ve borunun tamiri yapılarak su kaçağı kesilir.
Su sızıntısı duvarların arkasındaki tesisat borularından olduğu için, öncelikle borudan çıkarak serbest olan su duvarları etkiler. Borudan sızan su iğne deliği kadar yerden bile çıksa duvarları hızla etkisi altına alır. Suyun aşamayacağı engel yoktur. Bu yüzden su kaçağı etkilerinden olan dolaplarda kabarıklık, nemlenme duvar kabarıklığı, parke kabardı gibi belirtileri ihmal etmeyin. Su faturası yüksek geliyor ise mutlaka evinizin her yerini dolaşın. Duvarları kontrol edin, dolap içlerine özellikle mutfak ve banyo dolaplarını kontrol edin. Evinizdeki parkelere bakın. Su kaçağı olduğunu gösterir en küçük bir belirti varsa hemen termal kameralı usta çağırarak bu sorundan en kolay şekilde kurtulun.

Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firmamız alanında uzman ustalarla hizmet vermektedir. Özellikle görüntülü kaçak tespiti, cihazla kaçak bulma alanında yılların verdiği deneyimle müşterilerimizin su kaçağı sorunlarına profesyonel çözümler getiriyoruz. Evinize gelen ekiplerimiz önce bir etüt çalışması yapar. Su kaçağının olabileceği alanları deneyimleriyle kolayca tespit ederler. Termal kameralı usta tesisattaki su kaçağını bu cihazla zahmetsiz şekilde bulur. Devamında akustik dinleme cihazı ve Görüntülü Kaçak Tespiti Ankara yöntemiyle borudaki sızıntıyı noktasal şekilde bulur.
Kaçak Tespitinde Termal Kameranın Kullanılması (Video)
https://www.youtube.com/embed/FNPoFPWPZuM

 

Ankara Fayans Altı Su Kaçak Tespiti
Evimizde ve işyerlerimizde banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak zeminler ve duvarlar fayans yada kalebodur ile kaplıdır. Bu alanlarda su tesisat boruları zemin yada duvarda bulunan fayns altından gitmektedir. Seramiklerin alt kısımından giden su tesisatında oluşan su kaçakları yüzeye çıkamadığı için alt kat tavandan aşağı kata akmaktadır.

Artık fayans ve duvar arkası su kaçağını bulmak çok kolay. Termal kamera ve akustik dinleme cihazı sayesinde fayans altı su kaçaklarını fayansı kırmadan kolayca tespit ediyoruz. Fayans altında su sızıntısı neden oluşur? Fayans neden kabarır? Fayanslarda çatlamanın sebebi su kaçağımı? Fayans nemi önler mi? gibi sorularınıza cevap bulmak içinb sitemizin Blog yazı kısmında ki bilgilerden faydalana bilirsiniz.
Fayanslarda Renk Değişimi ve Islanma Sebebi

Müşterilerimizin şikayetlerinden bazıları da fayanslarda renk değişimi ve zeminde ıslanma neden oluyor? şeklindedir. Öncelikle fayanslarda renk değişimi meselesini değerlendirecek olur isek bu soruna sebep olabilecek unsurlardan bir tanesi fayans arkası su kaçağıdır. Fayans arkasında oluşan su kaçağı fayansları nemlendirdiği için fayanslarda harita şeklinde bölgesel koyulaşma oluşur. Bu koyulaşma fayansın arkasından geçen su tesisat borusunda delinme sebebi ile su kaçağı olduğuna işarettir. Bu kaçağoı bulmak için termal kamera ve dinleme cihazı kullanılır. Kamera ve cihaz fayans arkasında ki gözle görünmeyen kaçağı görür ve duyamadığımız su kaçak sesini duymamızı sağlar.

Gelelim zeminde ki fayansların arasından su çıkması sorununa. Normalde fayans ararlarından dış kısıma su çıkması mümkün değildir. Buna, yakın bölgede ki su musluğu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve klozet gibi malzemelerin su kaçırıyor olması sebep olabilir. Bu su kaçağını yine Termal Kamera ile takip ederek kaçağın kaynağını bulmak mümkün.
Su Kaçağı Nasıl Önlenir?
Su kaçak arızasını engellemek ve önceden tedbir almak mümkün. Su kaçağı aşırı su basıncının tesisata verdiği baskı sonucu tesisat borularının bu basınca dayanamamsından kaynaklanır. Su basıncı suların kesilmesi ve ana şebeke arıza sonrasında artar ve evlere gelen suyun basıncıda kontrolsüz bir şekilde yükselir. İşte tamda bu zamanlar da su boruları patlar ve su kaçağı oluşur. Tesisat boruları haricinde su ile çalışan bütün cihaz ve makinelerede (Kombi, Çamaşır ve bulaşık makinesi, Klozet) zarar varir. Bu sebeple tesisat ana girişi olan su saatlerinin olduğu kısıma basınç kontrol valfi takılır ise tesisatın ve makinaların aşırı yüksek basınca maruz kalmasını engellemiş olursunuz. Bu durumda Su kaçak sorununa da büyük ölçüde önlem almış olursunuz. Basınç düşürücü valf montajı için bizi araya bilirsiniz.   

Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır?

Tesisatınızdaki su kaçağını bulmak hizmetin tamamlanması için yeterli olmaz. Ustaların su kaçağı tamirini de yapması gerekir. Noktasal tespit yapıldığı için küçük bir alanda kazı yapılarak boru tamir edilir. Ustalarımız bu bölgeyi de kapatarak eski haline getirir.

Ankara Kameralı Su Kaçak Tespiti firmamızdan bu şekilde hizmet alabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan 7/24 profesyonel destek alabilirsiniz. Görüntülü kaçak tespiti yapması için ekiplerimizi hemen evinize yönlendiririz. Bu aşamadan itibaren evinizde parke kabardı, su faturası yüksek geliyor, alt kat komşu şikayete geldi gibi sorunlar yaşamazsınız. Sadece bununla kalmaz. Evinizde kırmadan su kaçak tespiti yapıldığı için, ekstra masraflar yapmazsınız. Boya, badana, tadilat işlerini yapması için usta çağırmazsınız. Termal kameralı usta su kaçağını zahmetsizce tespit eder.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.