Posted by mrtplvc - 19 Ekim 2015 - Faydalı Bilgiler - 1 Comment

Fayans Arası Derz Dolguların Temizliğinde Su Kaçağına Sebebiyet Vermeyin.

 

 

Banyo Mutfak Tuvalet gibi ıslak zeminleri fayans olan yerlerde genelde zamanla fayans aralarında dolgu görevi yapan derz dolgunun sararması ve kirlenmesinden şikayet edilmektedir. Bu şikayet sebebi ile derz dolgunun daha iyi temizlenebilmesi için çoğunlukla pas ve kireç çözücüler kullanılmaktadır. Bu kimyasalların derz dolgulara doğrudan su ile birleştirilmeden kullanılması derz dolguları zamanla tahrip etmektedir.

Pas ve kireç çözücü kimyasallar aslına derz dolguların yüzeyinde ki kirleri temizliyor gibi görünse de aslında yüzeyde ki derzi çürüterek kirle birlikte dışarı atılmasını ve alt katmandan yeni derz yüzeyinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu durum derzin yüzeyinde ki kirlenmenin temizlendiği sanılsa da aslında bir nevi derzin yüzeyi kazınmış olmaktadır. Kimyasal ürünlerle her temizleme işleminde fayans arası derz dolgular arasında kılcal çatlaklar oluşmakta tutunmuş olduğu yüzeyi bırakmakta ve ıslak zeminlerde su geçirmezlik özelliğini yitirmektedir. Kullanılan kimyasalın oranına paralel olarak geçen bir sürede artık evinizin banyo mutfak tuvalet gibi ıslak zeminlerinden alt kata yada diğer odalarınızın duvarlarına da su kaçakları olmaktadır.

Murat Sıhhi Tesisat

Ankara Su Kaçakları

Ankara Fayans Arası Su Kaçak

ankara su kaçağı

Fayans Arası Su Kaçakları

Ankara Su Kaçak

Fayans Arası Derz Dolgularına dikkat edin

One comment

  • Murat dedi ki:

    Fayans arası derz temizliğine dikkat edilmelidir. Aksi halde ıslak zeminlerde su kaçakları meydana gelmektedir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.