Posted by mrtplvc - 19 Eylül 2018 - Genel, Petek temizliği - No Comments

Makine ve  İlaçlı Petek Tesisat Temizliği

 

Petekleriniz ısınıyor ya da kısmi ısınıyorsa Keçiören ilaçlı petek tesisat temizliği servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Petekleriniz de ki ısı kaybını gidermek için firmamız özel üretilen petek temizleme makinesi ve kimyasal ilaç kullanarak temizlik yapmaktadır.  Peteklerdeki bu sorun yakıt faturalarınızın artmasına, kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve sıkça kombi arızasına neden olur. Bu yüzden peteklerinizi zamanında temizletmelisiniz. Bunun için ilaçlı petek temizliği yapan servisimize danışabilir, hizmet alabilirsiniz.

Petek üreticileri periyodik olarak iki yılda bir petek temizliği yapılmasını tavsiye ederler. Altı ısınmayan petek sorunuyla karşılaştığınızda petek temizliğini ihmal ettiğinizi anlayabilirsiniz. Servisimiz ilaçlı tesisat temizliği yaparken evinizde her yerde petek sökme takma işlemi yapmadan, sadece banyo peteğinden tüm tesisatı ve petekleri temizlemektedir. Tek noktadan yapılan petek temizliği sayesinde kısa sürede ısınmayan petek sorunundan kurtulmuş olursunuz.

İlaçlı Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

 

Kalorifer tesisatındaki peteklerde zamanla suyun çamurlaşması, kireç ve pas gibi etkenlerden dolayı tıkanma meydana gelir. Bu sorun peteklerde ısı kaybına neden olur. Petekler iyi ısınmıyor diye yakınıyorsanız, muhtemelen peteklerin içi kirlenmiş olabilir.  Kış ortasında böyle zor durumda kalmamak için zamanında peteklerinizi temizletmeli, kombi bakımını da yaptırmalısınız.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği için servisimizden ilaç ve makineli temizlik hizmeti alabilirsiniz. Bu yöntem peteklerinizin konforlu bir şekilde temizlenmesini sağlar. Banyoda bulunan peteğin yerine bağlanan yüksek devirli makine ve kimyasal ilaç yardımıyla petekler ve tesisatın tamamı temizlenir. Diğer peteklerin sökülmesine gerek kalmaz. İlaçlı petek temizliği sırasında kullanılan kimyasal ilaç tüm tesisatı suyla birlikte dolaşarak kireçten, pastan temizler. Peteklerde tıkanıklığa yol açan diğer atıklarda makinenin filtresi yardımıyla tesisat dışına çıkarılır.

Keçiören ilaçlı tesisat temizliği yapan servisimiz bütün işlemleri evinize zarar vermeden tamamlar. Peteklerinizi yerinden sökmeden kısa sürede müşterilerimize yardımcı oluruz. Kalorifer tesisatınızı kullandığınızda sıcak suyun bütün peteklere eşit şekilde dağıldığını görebilirsiniz. Hem ısınmanız kolaylaşır, hem de kombi devir daim pompası ve kombinin ömrünü uzatırsınız. Kış ortasında altı ısınmayan petek sorunu yaşamazsınız. Bu işlemi ihmal etmezseniz yakıt giderlerinizde ekonomik düzeyde olur.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.