Posted by mrtplvc - 28 Eylül 2018 - Genel, Petek temizliği - No Comments

Yenimahalle İlaçlı Petek Tesisat Temizliği

 

Kalorifer ile ısınanlar zamanında ilaçlı petek temizliği yaptırmadığı takdirde altı ısınmayan petek sorunuyla karşılaşabilir. Peteklerinizi periyodik olarak temizletmediğinizde ısınma sorunlarının yanı sıra yakıt giderlerinizde artacaktır. Çünkü kalorifer tesisatının içinde bulunan suyun etkisiyle kireçlenme ve pas gibi etkiler, balçık, çamur kalıntısı peteklerinizi olumsuz etkileyecektir. Yenimahalle ilaçlı petek tesisat temizliği servisimizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Peteklerinizde ve tesisatınızda sorun yaratan birikintiler için ilaç ve makineli temizlik hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Peteklerinizde kireçlenme meydana gelirse, sıcak suyun debisi düşer. Su tıkanıklıklar nedeniyle tesisatın içinde yeterince dolaşamaz. Kombinin aşırı zorlanması nedeniyle devir daim pompası arıza yapabilir. Bu kombinin ömrünü de kısaltır. Kış ortasında arızalarla uğraşmak zoruna kalırsınız. İlaçlı tesisat temizliği sayesinde kolaylıkla bu sorunu aşabilirsiniz. Ancak bunun için profesyonel yardım almalısınız.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

İlaçlı petek temizliği için kullanılan kimyasal ilaç özel üretilmiştir. Peteklerinize zarar vermez. Firmamız petekler iyi ısınmıyor diye yakınan müşterilerimize bu yöntemle yardımcı olmaktadır. Ekiplerimiz evinize geldiğinde petek temizleme makinesini banyo peteğinin yerine bağlar. Evinizdeki başka alanlarda, peteklerde işlem yapılmaz. Sadece banyo peteğinden ilaçlı tesisat temizliği yapılmaktadır.  Tesisata gönderilen kimyasal ilaç peteklerin içinde biriken kireci, pası söker atar. Tesisat borularındaki, pompa, vana ve bağlantı yerlerindeki kireci ve pası da temizler. Peteklerde birikmiş çamur tortuları ve atıklarda makine yardımıyla temizlenir.

 

İlaç ve Makineli Temizlik Ne Zaman Yapılmalı?

 

 

Peteklerinizde ısınma sorunu yaşamadan düzenli olarak temizletmelisiniz. Petek ve kombi üreticileri tam randımanlı ısınma için peteklerin 2 yılda bir temizletilmesini tavsiye etmektedir. Bu sürede peteklerde tıkanıklıklar olacağı için ısınma problemleri yaşamaya başlarsınız. Kış ortasında evinizdeki sıcak ortam kesintiye uğrar, doğalgaz giderleriniz ısınmadığınız halde yükselir. Altı ısınmayan petek sorunuyla karşılaşmayı beklemeden ilaçlı petek temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

Yenimahalle ilaçlı petek tesisat temizliği servisimizden uygun bir zamanda randevu alabilirsiniz. Ekiplerimiz konforlu bir şekilde peteklerinizi ilaç ve makineli temizlik yöntemiyle temizler. Peteklerinizdeki ısınmama sorununu giderilir, kombinizin sıkça arıza yapma problemi giderilir. Kış hazırlıklarınız eksiksiz şekilde tamamlanmış olur.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.