Posted by mrtplvc - 24 Mart 2018 - Bölge Su Tesisatı, Tıkanıklık - 2 Comments

LOGAR KAPAĞINI BULAMIYORUM 

 

 

Zamanla bina ve bahçelerde yapılan değişiklikler sebebi ile kanalizasyon hatlarının bağlı olduğu logar çukurlarının kapaklarının bulunamadığı bilinmektedir. Kanalizasyon çukur kapaklarının üzerine naylon koyarak toprak ile kapatılması, üzerini çim yada çeşitli bitkilerin ekilmesi, beton yada parke taşlarla üzerinin kapatılması en yaygın sorunlardır.

Kanalizasyon Çukurunuz Kayıp mı Oldu ?

 

 

Kayıp Kanalizasyon çukurlarının yerini tespit etmek için bahçede her yeri kazdırıp yada bütün betonu kırmak zorunda değilsiniz. Kanal Görüntüleme Kamerası ve Yer bulucu detektör ile Toprak yada beton altında kalan logar kapağını kırmadan tespit edebiliyoruz. Kanal borularından iç kısımlara kamera vasıtası ile ulaşarak kanalizasyon çukuru görüntülenir, Görüntülenen alanın üst kısmından tespit detektörü ile kanalizasyon çukuru işaretlenir, Hiz bir kazım yada kırım işlemi yapılmadan logar kapağının yeri bulunur. Logar Kapağı yerini bulmak bizim işimiz. Ankara Kanal Görüntüleme ve Tıkalı Kanal açma servislerimiz ile Tıkalı gider açma yada logar kapağı bulma işlemleriniz için bizi arayabilirsiniz.

 

Logar Kapağının Üstünü Kapatmak Doğrumu ?

 

Bahçe yada bodrum katlar da bulunan logar kapaklarının deliklerinden fare çıkması, haşarat gelmesi ya da koku oluşması sebebi ile genele toprak, beton yada naylon ile kapatılmaktadır. Bu hiç doğru bir uygulama değildir. Logar kapağının hava alma delikleri kapatıldığın da bu deliklerden çıkacak olan pis koku bina içine yayılarak dağılmakta, süzgeç delikleri, mutfak lavabo ve tuvalet gibi alanlardan dışarı koku gelmesine sebep olmaktadır. Ayrıca rogar kapağının ağzının kapatılması, çukurun aşırı nemli ve rutubetli olmasına sebep olmaktadır. Aksine hava ve güneş ışığı almayan bu karanlık çukur da fare ve haşaratın çoğalması daha kolay olacaktır.

Tıkalı Kanal Borusu Açma 

 

Aşırı Yağlanma ve yabancı cisimlerin atılması sebebi ile logar, tuvalet, banyo , mutfal lavabo boruları tıkanarak pis suların dışarı taşması sorunlarına kırmadan çözüm getiriyoruz. Tıkalı Kanal Açma Makinesi ve Kanal görüntüleme kamerası ile tıkalı pimaş borularını kırmadan açıyoruz. Logar temizleme ve tıkalı boru açma işlemlerini kırmadan yapıyoruz.

 

Eryaman,Sincan,Etimesgut,Çayyolu,Çankaya,Ümitköy,Mamak,Keçiören,Yenimahalle,Pursaklar,Gölbaşı,

www.ankarasutesisatci.com

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.