Posted by mrtplvc - 28 Nisan 2015 - Tıkanıklık - 1 Comment

Sincan Makine ile Tıkalı Gider Açma Servisi

 

Pis su giderlerinde Tıkanma çok sık görülen bir sorundur. Kanal tıkanıklığı açma uygulaması artık Kırma işlemi yapılmadan Robot Makineler sayesinde kolayca yapılmaktadır. Tuvalet, Mutfak ve lavabo giderleri gibi pis su boruları zaman içerisinde içerisine düşen yabancı cisimler sebebi ile tıkanmaktadır. Özellikle ev temizliği yapan y da eve temizliğe gelen bayanların tuvalet giderlerine düşürdüğü temizleme bezi, su hortumu, temizliği teli ve aklınıza gelemeyecek bir çok malzemeyi Tıkanmış tuvalet borularından çıkardığımız olmuştur.

Mutfak Tıkanmasının sebebi ise atık yağ ve yemek artığı, çay posası gibi bulaşık fazlalıklarının pis su giderlerine yapışarak tıkanıklık oluşturduğu görülmektedir. Sincan Makineli Tıkalı Kanal Açma servisimiz bu gibi en zorlu tıkanıklıkları kolayca açmaktadır.

Sanayi bölgelerinde oluşan ve çalışma şartları sebebi ile zorlu tıkanmalara maruz kalan tuvalet lavabo yada yağlama kanal gider boruları, güçlü Tıkalı Kanal Açma Makinelerimiz ile kolayca açılmaktadır.  Sincan Kırmadan tıkalı gider açma servisi   özel ekipman ve makine ile sizlere hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

Pis Su Gider Boru Kanalları Neden Tıkanır ?

 

Ev ve iş yerlerin de, Tuvalet, Mutfak, Lavabo pis sularını Aski pis su hattına taşıyan gider boruları zamanla içerisine giden yabancı cisim, yağlanma, yemek atıkları sebebi ile tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık, tuvaletlerde, bez, çamaşır, ıslak mendil gibi cisimlerin boruya sıkışması ile, Mutfak Lavabo giderlerinde ise, yemek, yağ çay posası gibi atıkların borulara sıkışarak tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Mutfak lavabo borularında ki bir diğer tıkanıklık sebebi ise Bulaşık makinesi hortumu ve kada contadır. Bulaşık makinesi hortumu aşırı uzunlukta pimaş borunun iç kısmına sokularak diğer gider bağlantı hatlarının önünü kapatmasına sebep olunmaktadır.

Bu sebeple çamaşır yada bulaşık makinesi hortumu gereğinden fazla pimaş borunun içine itilmemelidir. Ayrıca gereğinden fazla pimaş içine sokulan bulaşık makinesi hortumları geriye çekme esnasında koparak lavabo borularının iç kısmında kalmakta ve ileri ki zamanlar da lavabo borularında tıkanıklığa sebep olmaktadır.

SİNCAN SU TESİSATÇISI

 

Pis Su Giderlerini Açma Yöntemleri Nelerdir. ?

 

Lavabo, mutfak gideri, tuvalet pimaşları gibi atık su gider deliklerinin tıkanıklıklarını açmanın bazı yöntemleri mevcuttur.

Lavabo Tuvalet ve Mutfak Açıcı Kimyasal: Mutfak lavabosu ve Tuvalet gider tıkanıklıklarını açmak için Kanal açıcı kimyasallar kullanılabilir. Acak bu kimyasallar oldukça tehlikeli ve yanlış kullanımında olumsuz sonuçlar da getirebilmektedir. Bir çok müşteri su ile dolu olan boruların içerisine lavabo açıcı sıvı kimyasal dökerek, yada kostik denilen açıcı malzemeleri aşırı sıcak sular ile kullanarak pimaş borularda büzüşmeye ve bükülmeye sebep olmaktadır. Kimyasal lavabo açıcılar pimaş içerisinde reaksiyona geçerek aşırı ısı ortaya çıkarmaktadır. Bu sebep ile belirli bir müddet sonra bol soğuk su ile boruların yıkanması gerekir, Tıkalı olan pimaşlarda kimyasal gereğinden fazla durduğu için de pimaşa zarar vermektedir.

Boruların Yenilenmesi

 

Sık sık tıkanan pimaş borular artık ciddi bir sorunun olduğuna işaret eder ve değiştirilmesi gerekir. Yapılarda ki değişim, binanın çökmesi, bahçe toprak kayması, otopark girişlerine denk gelen pis su pimaşlarının aşırı ağırlık sebebi ile ezilmesi Boruların değişmesi için bir sebeptir.

Robot Makineli Kanal Açma

 

Makineli kanal açma Kırmadan yapılan bir uygulama olduğu için en yaygın yapılan işlemdir. Eğer tuvalet, banyo, mutfak pis su boruların da, yada bina ana gider kanallarında tıkanma yada taşma var ise yapılması gereken ilk işlem Robot Makine ile Kırmadan tıkalı kanalı açtırmak olacaktır. Robot makineler plastik boru içerisin de 25 mt ye kadar kırmadan ilerleyerek tıkanıklıkları açabilirler.  Sincan da Tıkalı Kanal ve Gider açma servisi olarak hizmet vermekte olan servisimiz en iyi ve güçlü makineler ile kanal açma ve temizleme işlemi yapabilmektedir.

SİNCAN MAKİNE İLE KIRMADAN TIKALI GİDER KANAL AÇMA

 

Sanayi Tipi Tıkalı Gider Açma Makinesi

Sanayi Tipi Tıkalı Gider Açma Makinesi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.