Posted by mrtplvc - 4 Ekim 2017 - Faydalı Bilgiler - No Comments

Petek Temizliğin de Manyetik Kireç Eritici Filtre

 

Merhaba bu yazımız da müşterilerimizin sıkça bilgi almak istediği ve bu sebepten dolayı sürekli telefon etmiş olduğu bir konu hakkında ki kanat ve bilgilerimizi size sunmak istiyoruz. Amacımız kesinlikle piyasa da bu hizmeti veren firmaların durumunu değerlendirmek değildir.

Kombi Kireç Eritici Manyetik Filtreler Nedir ?

 

Değerli Müşterilerimiz, su tesisat alanların da sıkça kullanılmakta olan kireç eritici yad tutucu manyetik filtrelerin kireç üzerin de ki etkisi muhakkak bulunmaktadır ve bir fayda sağlamaktadır. Maksadımız bu filtrelerin kireç üzerinde ki etkisini değerlendirmek değildir.

Ancak, firma olarak bizim de uzmanlık alanımız olan Petek Tesisat temizleme uygulamasın da bu ürün müşterilere, petek temizleme uygulaması yerine sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı Kullanıcı olan müşteriler bu konuda bilgi toplamak maksatlı firmaları yani bizleri aramaktadır.

Kimyasallı Petek temizleme uygulaması yerine, Kombinin alt kısmına tesisata manyetik kireç eritici filtre takılması yeterli mi? Tabiki hayır. Çünkü kombi ve petek tesisatın da ısınma sorununu oluşturan tek etken malesef kireçlenme değildir. Kireç haricin de pas, çamurlaşma, petek iç astarı dediğimiz yağın suya karışarak patak içinde yoğunlaşmaya sebep olması gibi daha bir sürü etken peteklerin ısınma sorunlarını oluşturmaktadır. KOmbi petek tesisat arasına takmış olduğunuz bu kireç eritici yada tutucu manyetik filtre sadece kireç sorununu çözmek için tasarlanmıştır. Ancak petek tesisatın da özellikle alt kısımların ısınmasını engelleyen asıl unsurlar malesef kireç değildir. Kirecin petekler de ısınma sorununa etkisi diğer unsurlara oranla daha az bir durumdadır.

Değerli müşteriler, Kireç eritici manyetik filtreler, çamaşır makinesi girişlerin de, çamaşır makinesi girişlerin de, kombi temiz su ana giriş bağlantıların da kullanılabilir, etkisi hakkında uzman değiliz, bu konuda o iş alanın da uzman firmalar size etkisi hakkın da ki verileri açıklaya bilir. Biz kireç eritici manyetik filtrenin kireç üzerinde ki etkisi ve gereksizliği hakkın da kesinlikle bir bilgi paylaşamayız. Ancak şu konuda net bir şey söyleye biliriz ki, kireç eritici manyetik filtre petek tesisatına bağlandığın da ısınma sorununuz, altı ısınmayan petek problemleri, kombiye en uzak noktada ki peteklere sıcak su gitmeme sorunları ortadan kalkmayacaktır. Kireç eritici manyetik filtre Kimyasallı petek temizliği ile aynı uygulama yerine konulamaz. Kimyasallı petek temizliği, oluşmuş kireç, pas, tortu, çamur, yosunlaşma, yağ sebebi ile yoğunlaşma sorunlarını çözer ve ısınma sorununuzu ortadan kaldırır. Manyetik etkili filtre ise, pas, çamur, yoğunlaşmış ve yağlanmış su birikintisini temizleyemez, sadece kireçlemeyi önleme görevi üstlenmektedir ki bu konuda ki etkisinin ne derece etkili olduğunu ancak ilgili firmalar dan araştıra bilirsiniz.

 

Saygılarımızla.

 MURAT TEKNİK TESİSAT

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.