Posted by mrtplvc - 9 Ağustos 2017 - Faydalı Bilgiler, Petek temizliği - 1 Comment

Sıcak Su Kullanırken Petekler Isınıyor mu ?

 

Banyo yaptığınız bir günde, yada bulaşık yıkarken Kombiniz yaz konumunda iken Peteklere sıcak su gidiyor ve petekleriniz kendiliğinden ısınmaya başlıyor ise büyük bir ihtimal ile Kombi içerisinde bulunan ve sıcak kullanım suyu ile petek ısıtma suyunu ayıran Üç Yollu Vana adında ki parça arızalıdır.

Kombi üç yollu vanası en çok arızalanan parçalardan biridir. Arızalanmasının en büyük sebebi ise petek tesisatında oluşan pisliğin vana conta ve mekanik aksamına zarar vermesi sonucu oluşmaktadır. Petek tesisatında ki paslı ve pis su kombi tesisatın da Devir daim pompası, Üç yollu vana gibi aksamlara zarar vermektedir.

Peteklerin yaz konumun da iken ısınmasına sebep olan üç yollu vana arızası çoğu zaman petek tesisat temizliği yaptırılarak giderile bilmektedir. Eğer vana ileri seviyede arızalan mamış ise Kimyasallı Petek temizleme uygulaması ile üç yollu vana da temizlenmektedir ve arıza sorunu çözülebilmektedir.

Bu gibi kombi parça arızalarına ve kombinin ömrünün daha uzun olması için Kimyasallı Petek Temizliği en etkili ve gerekli uygulamadır. Petek temizliği ısınma ve doğa gaz tasarrufuna faydasının yanı sıra kombiniz de çalışan parçaları da temizleyerek daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Kombi yaz konumun da petekler ısınıyor, Sıcak suyu açınca petekler ısınıyor, Sıcak su açıldığın da petekler çok ısınıyor, Sıcak su kullanıldığın da kombi basıncı artıyor, Kombi sıcak su kullanınca alttan su damlıyor gibi sorunların tamamı Üç yollu vana arızasından kaynaklana bilmektedir. Üç yollu vananın daha uzun ömürlü kullanabilmek için Petek tesisatını temizletmeniz gerekmektedir. Petek tesisatın da ki pis su kombinin içerisinden geçerek bir çok parçanın arızalanmasına sebep olmaktadır.

Ankara Kimyasallı Petek Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.