Posted by mrtplvc - 29 Ağustos 2021 - Petek temizliği - No Comments

RADYATÖR PETEK TEMİZLİĞİ KARDEŞLER

.

Makineli ve kimyasallı petek temizliği son zamanlarda en fazla tercih edilen temizleme işlemleri arasında yer alır. Petek temizleme işlemine başlamadan önce kombinin kapatılması gerekir.

Ancak kombinin kapatıldığından emin olmadan işe başlamamak gerekir. Kombinin kapatılmasının ardından kombinin su giriş vanalarının da kapatılması gerekir. Ardından da tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanalarının kapatılması gerekir. Bu kısımdaki en önemli temizlik sırasında tesisattan çıkacak olan kirecin ya da tortunun kombi içerisinde dolaşarak hassas olan başka yerleri tıkamaması ve aynı zaman da bozulmasına neden olmaması için önceden bu şekilde bir önlem alınır.

ANKARA PETEK TEMİZLEME

Aynı zamanda banyo da yer alan havlupanın da sökülerek yerine hassas tesisatın bağlanması gerekir. Makinenin banyodan bağlanıyor olmasının nedeni ise temiz ve pis su giderlerinin olmasıdır. Her iki durumunda bulunduğu en uygun yer ise tatbikî de banyo olur. Ayrıca temizlik işlemi sırasında herhangi bir yerin kirlenme durumu vardır. Koltuk ya da halı gibi kısımları kirletmek yerine  banyodan temizliğin yapılıp banyo kirlenirse yıkamak çok daha kolay olur. Üstelik temizlik yapma sıvısının zarar verdiği en az yerde banyodur. Parkelere, halılara ya da koltuklara zarar verme durumu çok daha fazladır. Temizlik işlemi yapılırken sıcak su tercih edilir. En güzel şekilde temizlik yapılma işlemi de yerine getirilir.

Kalorifer Temizliği Kaç Derecede Yapılır?

Kalorifer temizliği 40 derecede ki bir su ile birlikte yapılır. Temizlik işlemi sırasında sıcak su tercih edilmesinin asıl nedeni ise tesisat içerisinde yer alan tortuların hem yumuşamasını hem de kimyasalların sıcak su da daha iyi eriyerek daha iyi bir temizliğin elde edilmesi sağlanmış olur. Bu sayede tam bir temizlik elde edilmiş olur.

Radyatör Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Radyatör temizliği de yapılan kombi temizliği sırasında yerine getirilir. Bu sayede bulunan her türlü eşya en küçük ayrıntısına kadar güzel bir şekilde temizlenmiş olur. Bu durum da büyük bir verim elde etmek için oldukça önemli bir durum olur. Bu sayede bütün kışı rahat ve sorunsuz geçirirsiniz.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.