Posted by mrtplvc - 27 Ağustos 2021 - Petek temizliği - No Comments

KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ OVACIK

.

Evlerde ısınma amacıyla kullanılan tesisatta petekler önemli bir role sahiptir. Bu petekler özellikle soğuk aylarda yoğun bir şekilde kullanılır. Kullanıma bağlı olarak ise kirlenme meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Kirlenmenin ise neden olduğu pek çok olumsuz durum vardır. Örneğin kirli peteklerin ısınması için kombinin daha fazla enerji ve yakıt harcaması gerekir.

Bunun nedeni kirli peteklerde ısınmayan bölümlerin meydana gelmesi ve peteğin işlevini tam olarak yerine getirememesidir. Aynı zamanda peteklerde kirlere bağlı olarak eskime de yaşanır. Yani peteklerin kullanım ömrü kısalır. Bunların önüne geçmek ve petekleri etkili bir şekilde kullanabilmek için petek ve Radyatör Petek temizliği yapılması gerekir. Ovacık petek temizliği firmamız bu alanda faaliyet gösteriyor.

Petek Temizliği Aşamaları Nelerdir?

Petek temizliği oldukça kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Firmamız tarafından bu hizmet alanında deneyimli personeller ile veriliyor. Personellerimiz ilk işlem olarak tesisatın ve kombinin kontrolünü yapar. Daha sonra ise temizlik için kullandığımız makine, tesisata bağlanır. Tesisata bağlanan makinenin oldukça uzun bir gider hortumu vardır. Bu hortum kullanılarak petek içerişindeki kir gider için seçilen yere boşaltılır. Bu alan ise genellikle tuvaletler oluyor.

Makine takıldıktan ve gider noktası belirlendikten sonra işleme başlanır. Temizleme işleminin süresi tesisat büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak makineli ve kimyasallı petek temizliği işleminin genel olarak hızlı bir şekilde yapıldığını söyleyebiliriz. İşlem sırasında herhangi bir hasar ya da kirlenme yaşanmaz. Temizleme bittikten sonra petekler yeni gibi kullanıma hazır halde bırakılır.

Petek Temizleme Fiyatları Yüksek Midir?

Petek temizleme hizmeti sunan firmamız, bütün hizmetlerinde olduğu gibi ekonomik fiyat politikası çerçevesinde hareket eder. Bu doğrultuda da petek temizleme işleminde uygun fiyatlar söz konusudur. Uygun fiyatlar ile düzenli aralıklar ile petekler temizlenebilir ve ısınma konusunda yaşanan sorunlar giderilebilir. Yapılan kalorifer temizliği sonrası ısınma için ortaya çıkan maliyetler azalır, alanda daha iyi bir şekilde ısınma sağlanır ve peteklerin kullanım ömrü uzar. Hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat adreslerimizi kullanarak bize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

KEÇİÖREN KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.