Posted by mrtplvc - 27 Nisan 2015 - Faydalı Bilgiler, Petek temizliği - 17 Comments

Petek Temizliğin de Hangi Kimyasal (Solüsyon)  Kullanılmalıdır ?

 

Petek temizliğinde en önemli iki unsurdan biri petek temizleme kimyasalıdır. Diğer unsur ise Petek temizleme Makinesidir. Bu iki unsurdan biri olmadığı sürece petek temizliği yapılamaz.

Ankara Petek temizleme kimyasalı, Kombi ve petek tesisatının içerisinde oluşan ve özellikle de kolektörlerde, vanalar da, ısıtma eşanjörün de, kombi devir daim pompasında  ve peteklerin alt kısımında  oluşan pas,kireç ve tortulaşma gibi etkenleri kolayca çözer, makine de çözülerek suya karışan bu pisliğin yüksek devirli pompalama sayesinde dışarı atılmasını sağlar.

Petek temizleme kimyasalın da en önemli unsur kimyasalın kullanım esnasında ve sonrasında petek ve kombi tesisatına zarar vermemesidir. Bu duruma nötrleştirme denmektedir. Yani aktif olan kimyasalın içerisinde ki diğer bir kimyasal ile formüle edilerek petek temizleme uygulaması süresinin bitmesinden sonra etkisiz hale gelerek pasif olmasını  sağlamaktır. Bu unsur Ankara Petek Temizleme Servisi olarak firmamızın en önem verdiği konudur. Olmazsa olmazımızdır. Petek temizleme kimyasalı petek temizleme işinde kalite ve gücüne göre önemlidir. Bu sebepten Ankara petek temizleme servisi olarak deneyimli, işinde uzman ve yerinde giderek laboratuvar çalışmalarını gördüğümüz firmalar ile çalışmaktayız. Bu anlamda İnternet üzerinden edindiğimiz yada telefonlardan tarafımıza ulaşılarak müşterilerin fikir alma adına sormasından anladığımız kadarı ile bir çok müşteri bu uygulamaları kendileri yapmak istemekte ve pör çöz, kir çöz gibi sonu çöz ile biten bir çok kimyasal ile peteklerini temizlemek istemektedir. Bu konu da kullanıcılara net olarak söylemek isterim ki, Bizler bu iş için üretilmiş kimyasalların içerisinden bile siz değerli müşterilerimizin kombi tesisatına koyacağımız ürünü adeta kılı kırk yararak araştırmamıza rağmen birçok kullanıcının petek tesisatına yukarıda söylediğim bu kimyasalları koymak istemeleri ya da koymalarının kombi ve tesisatları için çok tehlikeli olduğunu belirtmek isteriz. Ankara Petek Temizleme firması olarak siz değerli müşterilerimizi bu konuda da bilgilendirmek isteriz.

 

Bir diğer unsurda ise Petek temizleme kimyasalının müşteri tarafından Kombi ve petek tesisatına ilave edilerek peteklerini temizlemek istemesidir. Bu  ürünleri piyasada satışını yapanlar müşteriye 1 lt Petek temizleme kimyasalını vererek petek tesisatına boşaltmalarını söylemekte ve bu şekilde peteklerinin temizleneceğini söyleyerek müşteriyi eksik bilgilendirmektedir.  Evet kimyasal peteklerin içerisinde ki pası kireci çözer ancak çözülen pisliği dışarı atamaz. Bu durum temizlenmenin aksine tesisat içerisinde kendini bırakan pislik çok sık aralıklarla filtreyi tıkayacak ve zamanla devir daim pompasının arızalanmasına yol açacaktır. Bu sebeple tesisat içerisine ilave edilen kimyasalın ve pisliğin petek temizleme makinesi ile dışarı atılması sağlanmalıdır. Ankara da petek temizliği işinde uzman olan firmamızı arayarak kombi ve peteklerinizi tecrübeli ellereemanet ediniz.

Murat Sıhhi Tesisat

Ankara Kombi Petek Temizleme Kimyasalı

17 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.