Posted by mrtplvc - 17 Ekim 2018 - Petek temizliği - No Comments

KOMBİ PETEKLERİNİ SÖKMEDEN TEMİZLİĞİ

 

Kombi tesisatına bağlı olan peteklerin her 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. Bu sebeple bu işlem eviniz de her 2 yılda yapılacak demektir. Petek temizliği Makine ve kimyasal sayesinde artık sökülmeden yerşnde yapılmaktadır. Siz oturma odasında çayınızı içip televizyonunuzu seyrederken, yada çocuk odasında çocuğunuzu uyuturken hemen yanı başınızda ki petek makine ve kimyasal ile temizlenebilir ve siz bunu hiç fark etmezsiniz.

Kombi Petek temizliği, makineyi banyoda ki peteğin gidiş ve dönüş hattına bağlanarak tek noktadan yapılmaktadır. Banyodan bağlanan makine tesisatın içerisinde suyu ve kimyasalı sirkülasyon yaptırarak peteklerinizin tamamını sökmeden temizleye bilmektedir.

PETEKLER SÖKÜLMEDEN NASIL TEMİZLENEBİLİR ?

 

Petekler dairenizin altından ve duvarların içinden geçen tesisat boruları ile bir birine bağlıdır. Her petek bir birine bağlı şekilde çalışır ve kombi bu şekilde ısıtma işlemini sağlar. Bu sebeple banyodan yada petek tesisatının her hangi bir noktasından sisteme bağlanan makine petek tesisatının her yerine kimyasalı ulaştırabilir. Aslında bu yöntemle banyodan bağlanan makine ile salonda ve odalarda bulunan peteklere doğrudan ulaşılabilir. Tek noktadan temizleme de bu şekilde yapılır. Tek noktadan yapılan petek temizliğinin bir diğer avantajı ise, petekle birlikte petek tesisatına giden boruların da temizlenmesidir.

 

ANKARA PETEK TEMİZLEME

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.