Posted by mrtplvc - 2 Kasım 2016 - Faydalı Bilgiler - No Comments

Kombi Petekleri Kaç yıl Arayla Temizlenir ?

 

Kombi petek ve tesisat sistemi, pas, kireç ve tortulaşma sebebi ile zamanla ısınma maya ve görevini yapamamaya başlar. Petek ve tesisatın kaliteli ısı vermesi ve kullanım ömrünün uzaması için her iki yıl da bir mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Makine ve Kimyasal ile yapılan temizlik sayesin de peteklerinizin kullanım ömrü uzar, kombi devir daim pompası ve diğer aksamların olası arıza yapma durumları engellenir.

PetekTemizleme Petek Temizleme işlemi yapılmayan tesisat içerisinde balçık kıvamına gelen yapışkan halini almış sıvı devir daimi zorlaştırır. Petek üretiminden sonra taşıma ve depolama dönemlerin de paslanma olmaması için peteklerin iç kısımları yağlı bir tabaka http://www.ankarasutesisatci.com/ankara-kombi-radyator-petek-temizligi/ile astarlanır.

Petek içerisinde yapılan bu astarlama zamanla petek içerisinde ki suya karışır ve yazın kombiyi kapattığımız da zemine çökerek sert bir tabaka oluşturarak petek tabanın da su devir daimini yavaşlatmaktadır, bu sebeple peteklerin alt kısımları ısınmamaktadır.

Petek ve Kalorifer tesisat ve mekanik aksamların kireç ve pasa maruz kalmaması, zarar görmemesi için en az iki yılda bir petek tesisatlarının ve peteklerin profesyonel bir şekilde kimyasal ve makine ile temizlenmesi gerekmektedir.

Ankara Petek Temizleme Firması olarak Ankara Geneline Kimyasallı Petek Temizleme hizmeti vermekteyiz.

 

Murat Tesisat / Ankara Petek Temizleme

 

 

PETEK SÖK

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.