Posted by mrtplvc - 3 Ocak 2018 - Su Kaçağı - 1 Comment

Termal Kameralı Su Kaçak Bulma Pamuklar

 

Yenimahalle genelin de servis hizmeti sunmakta olan firmamız yoğunluk ve bölgeye özel servis amacı ile Yenimahalle Pamuklar mahallesin de mobil araç hizmeti sunmaktadır. Pamuklar Su Kaçak Tespit servisimiz su tesisat boruların da oluşan su kaçaklarını, su sızıntı ve boru patlaklarını kırmadan fayans ve sıva üzerinden termal kamera ve dinleme cihazları ile tespit etmektedir.

Su Kaçakları, boruların duvar içerisinden geçmesi sebebi ile zor bulunan ve yeri tahmin edilemeyen kronik arızalardır. Bunun gibi arızaların tespiti için Pamuklar su kaçak ustalarımız en yeni ve en gelişmiş cihazlar kullanarak kolayca kaçak tespiti yapabilmektedir.

Su Kaçak Arızaları, zamanla boruların eskimesi yada yapılan işçilik hataları ile oluşmaktadır. Demir borularda pas ve korozyon sebebi ile olaşan su borusu delinmeleri, plastik borularda kaynak hatası yada üretim hatası sebebi ile meydana gelmektedir.

Su boruların da oluşan arızalar herhangi bir yeri kırmadan tespit edilir, tespit edilen noktada ki fayans kırılarak o bölgede ki su borusunda lokal bir onarım yapılır.

Kameralı Su Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

 

Termal Kameralar ısıya duyarlı görüntüleme yapan cihazlardır. Bu cihazlar sayesin de tesisatta oluşan su kaçaklarının duvar yada beton zemine yaydığı ısı farkı termal kamera ile tespit edilerek görüntülenmektedir. T. Kameranın sağlamış olduğu bu görüntüleme ile artık su tesisatçıları su kaçak ve arıza tespitini kırmadan kolayca yapa bilmektedir. Bu cihazlar su tesisat mesleğinde yapılan işlev açısından tesisatçı ve teknik tesisatçı diye iki alana ayırmıştır.

Teknolojinin imkanlarını kullanarak her meslekte olduğu gibi su tesisat ustaları da meslek alanlarını geliştirmektedir. Ancak bu cihazlar oldukça pahalı olduğundan dolayı yalnızca kurumsal anlamda ki tesisat firmaları bu cihazları kullanabilmektedir. Yenimahalle Su Kaçak Tespit servisimiz, su kaçak tespiti için en yeni ve donanımlı cihaz ve kameraları kullanarak kırmadan su kaçak tespitini yapabilmektedir. Ayrıca hızla yapılanan Pamuklar Mahallesine de yoğun iş potansiyeli sebebi ile özel servis ile hizmet vermektedir. Tüm ilçeler de servislerimizin yapmış olduğu işler MURAT TEKNİK TESİSAT güvencesindedir.

 

PAMUKLAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.