Posted by mrtplvc - 5 Şubat 2017 - Faydalı Bilgiler - No Comments

Yüksek Gelen Su Faturaları

Maliyetleri düşürmek için her türlü gider ve tüketim unsurları gibi Su Tüketimi tasarrufu içinde yapılabilecek püf noktalar vardır.

Yüksek Su Tüketimini Nasıl Düşürebiliriz?

Yüksek gelen su faturalarının düşürülebilmesi için dikkat edilmesi gereken konular şunlardır.

Su Kaçaklarının Tamir edilmesi:

Ev yada İş yerlerinde kullanım suyu tesisat ve makinelerde düzenli bakım yapılarak su tüketimi düşürülebilir.

Klozet iç takımı sifon ve şamandıra arızası sebebi ile klozetin su kaçırmasından dolayı günlük yüzlerce metreküp suyumuz klozetten atık su olarak pis su giderlerine akmaktadır. Klozet iç rezervuarların da yaptıracağınız onarım ile israf edilen suyu önlemiş bu şekilde de faturanızı düşürmüş olacaksınız.

Ayrıca Klozet iç takımın da doldurma şamandıra ayarı ile klozet deposuna dolan suyu azaltarak fazladan kullanılan suyu da tasarruf etmiş olacaksınız.

Lavabo ve banyo musluk yada bataryalarından damlayan sular da farkına varmadan su giderlerini yükseltmektedir.Batarya ve musluklarınızın tamirini yaptırarak küçük bir ücretle hem israfı önlemiş olacak, hemde paranız cebiniz de kalacaktır.


Sıva altı yada sıva üstü temiz su tesisatın da oluşan su kaçakları da Su faturalarını yükseltmede en büyük etkenlerdir. Bu tip su kaçakları Su Fatura bedelini yükselttiği gibi ayrıca bana yapı ve duvarlarına da zarar vermektedir. Bu gibi su kaçaklarını Termal Kamera ve Dinleme cihazları ile kırmadan tespit ettirerek nokta olarak tamirini yaptırabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir diğer Konu ise Su Saat arızası. Su saatinin arızalı olması da kullanmadığınız suyun bedelini ödemenize sebep olmaktadır. Eğer Su faturasının yüksek geldiğini düşünüyor ve tesisatınız da yukarıda sayılan arızalar dan biri yoksa Ankara Aski Su işletmesine mutlaka müracaat edin. Ankara Aski bu saatiniz ile ilgili bir arıza olup olmadığını size tespit edecektir.

Aski Acil Telefon Numarası

Aski Telefon Numarası

Murat Tesisat / Ankara Su Tesisatçısı

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.