Posted by mrtplvc - 8 Aralık 2021 - Genel - No Comments

Ankara Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti

Tesisatta su kaçağı önemli sorunlar arasındadır. Bunun çeşitli sebepleri vardır. Bazen eskimiş borular yüzünden, aşınan contalardan, bazen borulardaki imalat hatalarından, yapım hatalarından su kaçağı olabilir.

Ancak burada önemli olan su kaçağı olmasının nedeni değil, su kaçağı tespitinin en kısa sürede sorunsuzca yapılmasıdır. Ankara Su Kaçak Tespiti hizmeti veren firmamızdan bu konuda her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Sizlere deneyimli uzman personelimiz yardımcı olacaktır.

Cihazla su kaçak tespiti alanında bilgili, yeteri kadar deneyimli ustalarımızla hizmet veriyoruz. Evinizde su sızıntısı, alt kata su damlaması, tavanda sarı lekeler, nemlenme duvar kabarması gibi etkiler varsa sizlere termal kameralı usta gönderelim. Su kaçağını termal kamera ile tespit etsin.

UYGUN FİYAT / GARANTİLİ HİZMET

Patlak Su Borusunun Tamiri Nasıl Yapılır ?

Termal kameralı usta tesisatınızdaki temiz su borularında sıcak soğuk su kaçaklarını zahmetsizce bulur. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız kırmadan hizmet verir. Bu yüzden zevkinize göre döşettiğiniz fayansların zarar göreceğini düşünmeyin. Ustamız termal kamera ile akustik dinleme cihazlarıyla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit eder. Su kaçağı tamiri içinde küçük bir alanda çalışarak bu sorundan kurtulmanızı sağlar.

Su Kaçak Tespit işlerinde %100 GARANTİ veriyoruz.

Üst kattansu damlaması oluyorsa, komşunuzun evinde su kaçağı var demektir. Bu durumda komşunuzu mutlaka ikaz etmelisiniz. Hemen bir tesisatçı çağırarak görüntülü kaçak tespiti yapılmalıdır. Bu hem sizin hem de komşunuzun mağdur olmasını önler. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan servisimizden bu hizmeti alabilirsiniz.Ankara da Su Kaçak Hizmeti Veren En İyi Firma ?

Evinde su kaçağı var diye paniğe kapılan müşterilerimizde oluyor. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firması olarak müşterilerimize bu sıkıntıyı yaşatmıyoruz. Hem hızlı hizmet veriyor, hem de Bilgisayarlı cihazla kaçak bulma hizmetiyle yardımcı oluyoruz. Eskiden olsa su kaçağından çekinebilirdiniz. Günümüzde deneyimlitermal kameralı usta su kaçağını kırmadan tespit ediyor. Evinizde su kaçağı olduğunu düşündüren belirtiler varsa çekinmeden firmamızla temasa geçin. Hem eviniz daha fazla hasar görmesin, hem alt kat komşu şikayete gelmesin, hem de siz daha fazla masraf yapmayın. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız en uygun fiyatlarla tesisatınızdaki kaçağı tespit etsin.

Cihazla Su Kaçak Bulma Ankara

Su kaçağı ilk etapta duvarlarınızı etkilemeye başlar. Duvarlarda önce nemlenme, ardından terleme, sıvalarında kabarma, rutubet ve küf etkisine yol açar. Parke kabardı, evde küf kokusu var, su faturası yüksek geliyor gibi yakınmalar başlar. Bu etkilerin ilerlememesi için Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamızdan termal kameralı usta çağırmanızı öneririz. Ustamız termal kamera kullanarak, görüntülü kaçak tespiti yapacaktır. Cihazla su kaçak bulma günümüzde kullanılan modern su kaçağı tespit yöntemlerinden biridir. Hem evinize zarar vermeden çalışılır, hem de sizleri ek masraflardan kurtarır. Ustalar işini bitirdikten sonra evinizde boya yapma, fayans döşetme, sıva yapma gibi meşakkatli uğraşlara girmezsiniz.

Cihazla Kaçak Tespit Nasıl Yapılır ?

Cihazla kaçak bulma yöntemiyle su kaçağından en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu konuda yılların deneyimiyle hizmet veren Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firmamız hem cihazlarla hizmet vermekte, hem de bu cihazları kullanan ustalarla su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su faturası yüksek geliyor, nemlenme duvar üzerinde etkili oluyorsa, parke kabardı diyorsanız gecikmeden termal kameralı usta gönderebiliriz. Su kaçağının önemli bir sorun olduğunu asla unutmamalısınız. Siz ihmal ettikçe evinize vereceği zarar daha fazla olacağı için, su kaçağının farkına vardığınız an harekete geçmelisiniz. Merak etmeyin, ustalarımız kırmadan su kaçağı bulma hizmeti verecektir.

Su Kaçak Tespitinde %100 GARANTİ

Termal kameralı usta tesisatınızda soğuk ve sıcak temiz su borularında su sızıntısı olan yeri ısı farklılığından dolayı kolayca belirler. Bunu akustik dinleme cihazları ve görüntülü kaçak tespiti ile noktasal olarak yapar. Su kaçağının nerede olduğunu bulmak için fayansları kırmaya gerek kalmaz. Özellikle eskiden su kaçağı sorunu yaşamış olanlar, bundan çok çekinir. Çünkü eski yöntemlerde su kaçağı olan boruyu bulmak gerçekten zorlu bir çalışmanın yapılmasını gerektirirdi. Ustalar gelişigüzel evinizde kazı yapardı. Su kaçağının olduğu boru bulununcaya kadar fayanslar kırılır, zemin kazılır, duvarlara zarar verilirdi. Ama günümüzde her şey değişti. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız gibi kurumsal firmalar cihazla su kaçak bulma hizmeti vermektedir. Artık su kaçağından korkmayın, su kaçağı olduğunu fark ettiğinizde termal kameralı usta çağırarak tesisatınızdaki bu sorununuzdan konforlu bir şekilde kurtulun. Evde ek tadilatlara girişmeden sadece su kaçak bulma hizmetinin parasını ödeyin.

Su Kaçak Tespitin de Hangi Cihazlar Kullanılır ?

Evet evinizde su kaçak arızasını tespit edecek cihazlar da çok önemlidir. Su kaçağının yerini nokta olarak bulabilmek için mutlaka yeterli özellikler ve donanıma sahip cihazlar olmalıdır. Bu cihazlar çok pahalı olduğu için ve avrupadan geldiğ için bir çok firma bu cihazları temin edememektedir. Bu cihazların muadili olan cihazlarla yada daha ucuz olan düşük kalitede cihazlarla işlem yapmaktadır. Bunu neden anlttığımı da size söylemek isterim. Çünkü düşük kalitede cihazlar ile müşterinin dairesine daha düşük bir tespit ücreti ile giden bir çok ustanın dairede kaçağı ya tespit edemediği yada tespit için çok fazla gereksiz yeri kırdığına şahit olmuşuzdur. Bunla ilgili bir örnek videoyu sizlere hemen aşağıda paylaşacağım.

Bu gibi durumların bizim gibi bu mesleğe önem veren ve bu mesleği bir sektör hale getirmeye çalışan lokomotif firmaları da zor duruma düşürdüğünü görüyoruz. Cihazla su kaçağı tespiti için müşteriye giden ve kullanmış olduğu cihazların kalitesi sebebi ile kaçağı bulamayan veyahut müşterinin dairesini kırıp döken bu firmalar maalesef sektöre yani sektörün ana firmalarına müşteriye karşı bir güvensizlik hissi yaratarak zarar vermektedir. Müşteri genel olarak bizlerin de aynı cihazlar ile karanbole su kaçak tespiti yaptığımız düşünmektedir. Oysa Murat Tesisat bu işe Türkiye geneli öncülük yapan ve meslektaşlarını da bu konuda bilgilendiren ve destek sağlayan bir firmadır.

Su kaçak Tespitin de Termal Kamera, Akustik Dinleme cihaz, ve Kanal içi görüntüleme kamera ve dedektörü kullanılır. İşte bu cihazlar hem markalarına göre değerlendirilir. Hem de markaların içinde modellerine göre mesleğe uygun olanlar seçilir. Burası çok önemlidir. Her markanın her model cihazı su kaçağına uygun değildir. Kimi model cihaz elektrik kaçakların da kimisi de su kaçaklarında kullanılır. 


Görüntülü Kaçak Tamiri Ankara

Alt kat komşu tavanda sarı lekeler var diye şikayete geliyorsa, kendi evinizde bir sorun olmasa bile tesisatınızda su kaçağı olduğunu anlamalısınız. Bunun nerede olduğunu ise görüntülü kaçak tespiti yapan bir tesisatçı çağırarak bulunmasını sağlamalısınız. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti için firmamız sizlere bu olanaklarla hizmet vermektedir. Hem komşunuzu mağdur etmeyin, hem de siz mağdur olmayın. Hizmeti doğru yerden alırsanız, tesisatınızdaki su kaçağı zahmetsizce bulunur ve borunun tamiri yapılarak su kaçağı kesilir.
Su sızıntısı duvarların arkasındaki tesisat borularından olduğu için, öncelikle borudan çıkarak serbest olan su duvarları etkiler. Borudan sızan su iğne deliği kadar yerden bile çıksa duvarları hızla etkisi altına alır. Suyun aşamayacağı engel yoktur. Bu yüzden su kaçağı etkilerinden olan dolaplarda kabarıklık, nemlenme duvar kabarıklığı, parke kabardı gibi belirtileri ihmal etmeyin. Su faturası yüksek geliyor ise mutlaka evinizin her yerini dolaşın. Duvarları kontrol edin, dolap içlerine özellikle mutfak ve banyo dolaplarını kontrol edin. Evinizdeki parkelere bakın. Su kaçağı olduğunu gösterir en küçük bir belirti varsa hemen termal kameralı usta çağırarak bu sorundan en kolay şekilde kurtulun.
Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firmamız alanında uzman ustalarla hizmet vermektedir. Özellikle görüntülü kaçak tespiti, cihazla kaçak bulma alanında yılların verdiği deneyimle müşterilerimizin su kaçağı sorunlarına profesyonel çözümler getiriyoruz. Evinize gelen ekiplerimiz önce bir etüt çalışması yapar. Su kaçağının olabileceği alanları deneyimleriyle kolayca tespit ederler. Termal kameralı usta tesisattaki su kaçağını bu cihazla zahmetsiz şekilde bulur. Devamında akustik dinleme cihazı ve görüntülü kaçak tespiti yöntemiyle borudaki sızıntıyı noktasal şekilde bulur.

Su Kaçak Tamiri

Tesisatınızdaki su kaçağını bulmak hizmetin tamamlanması için yeterli olmaz. Ustaların su kaçağı tamirini de yapması gerekir. Noktasal tespit yapıldığı için küçük bir alanda kazı yapılarak boru tamir edilir. Ustalarımız bu bölgeyi de kapatarak eski haline getirir. Ankara termal kameralı su kaçak tespiti firmamızdan bu şekilde hizmet alabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan 7/24 profesyonel destek alabilirsiniz. Görüntülü kaçak tespiti yapması için ekiplerimizi hemen evinize yönlendiririz. Bu aşamadan itibaren evinizde parke kabardı, su faturası yüksek geliyor, alt kat komşu şikayete geldi gibi sorunlar yaşamazsınız. Sadece bununla kalmaz. Evinizde kırmadan su kaçak tespiti yapıldığı için, ekstra masraflar yapmazsınız. Boya, badana, tadilat işlerini yapması için usta çağırmazsınız. Termal kameralı usta su kaçağını zahmetsizce tespit eder.

YANGIN HİDRAT HATTI SU KAÇAK TESPİTİ

Yangın hidrat boruları geniş fabrika yada iş alanlarında yangın ile mücadele anlamında kurulan bir sistemdir. Bu sistema bağlı olan borularda toprak kayması yada yangın hidrat armatürlerinin sorun çıkarması sebebi ile su kaçak arızaları oluşmaktadır. Bu su kaçakları yangın hidrat hattı üzerinde bulunan destek pompası yada doldurma pompası süreklü çaşıyor gibi sorunlar yaşatmaktadır. Yangın hidrat hattında bir kaçak varsa hattın içinde ki su sürekli boşalır ve destek su pompası sürekli çalışmak zorunda kalır.

Yangın Hidrat Hattında ki Kayıp Su Kaçağı Nası Bulunur ?

Yangın hidrat hattı geniş bir sahada ve derin bir zmibde olduğu için bu işte en uygun ve en kaliteli Su Kaçak Tespit Cihazı kullanılmalıdır. Murat tesist olarak biz Alman markası olan ve kendinin ispatlamış bir çok büyükşehir su idaresi kurumlarının da kullandığı Trotec LD 6000 cihazını kullanmaktayız. Yangın hidrat kaçak tespiti diğer su kaçaklarından daha farklı bir alandır ve bu alanda ki personel de özel bilgiye sahip olmalıdır. Bu sebeple Murat Tesisat olarak yangın hidrat hatında yangın söndürme gibi son derece kıritik bir göreve sahip bu sistemi özel personel ve araçlar ile çalışarak sorunlarını çözümlüyoruz.

SU FATURASI YÜKSEK GELEN MÜŞTERİLER

Bazı müşterilerimiz, yüksek su faturası sorunu ile bizleri aramaktadır. Bir anda gelen aşırı yüksek su faturası neden oluyor. Neden su faturası yüksek geliyor. Bir önceki futuranız düşük olmasına rağmen bir sonraki aya ait su faturası neden çok yüksek bu soruların cevabu bu yazımız da. Su tesisatta oluşan su kaçağı bu sorunun en büyük sebebi. Göremediğiniz bir yerden su kaçağı sorunu su faturasını yüksek gelmesine sebep olabilir. Mesela klozet sifonu su kaçırıyor olabilir. Klozetin içini bir peçete yardımı ile kontrol edin. Peçete klozetin iç yüzeyinde ıslanacakmı gözle görülmeyen bir su akıntısı varmı kontrol edin. Görünmeyen su kaçakları ganal olarak zemin katlar da yada su saatinden daireye gelen su borusunda olmaktadır. 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.