Posted by mrtplvc - 5 Mart 2020 - Su Kaçağı, Tıkanıklık - No Comments

SU AKINTI TESPİTİ ANKARA

 

Su tesisat arızaları duvardan dışa tarafa doğru akan su akıntısı ile ortaya çıkmaktadır. Bu su akıntıları fayans ve duvarların iç kısımlarından sızıntı şekilde aşağı komşunun tavanından damlamaktadır. Davandan sızan su akıntısı duvarlarda kabarma, ıslanma ve nemlenmeye sebep olarak büyük lekeler oluşturmaktadır.

Su akıntıları sebebi ile oluşan tesisat arızalarının tespiti için Termal kamera , dinleme cihazları ve kanal görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde su akıntı ve sızıntıları kırmadan noktasal bulunmaktadır.

Su kaçak tespit cihazı ile tesisat arızaları noktasal olarak bulunmaktadır. Bu kolay hizmet sayesinde eviniz kırılıp dökülmekten kurtulmaktadır.

Su tesisat borularında oluşan paslar ve plastik boru üzerinde oluşan aşırı basınç delinmeye sebep olur. Delinen boru dan dışarı sızan su akıntısı duvar üzerinde ıslanmaya ve su akıntısına sebep olmaktadır. Su akıntısı nereden aktığı belli olmayan arızalardır. Bu sebeple eski usul tesisat ustaları bu su sızıntısını bulamaya bilirler.

Murat Tesisat Termal kamera ve dinleme cihazları ile temiz su tesisat boruları, kombi sıcak su boruları, doğa lgaz tesisat boruları üzerinde oluşan su kaçağını tespit etmektedir.

Pis su tesisat boruları, logar borusu, atık su giderlerinden kaynaklı su sızıntısını kanal içi görüntüleme cihazı ile boru içerisinde oluşan kırıkların tespiti yapılarak bulunmaktadır.

 

KANAL LOGAR GÖRÜNTÜLEME KAMERASI

 

Kanal içi görüntüleme kameraları kablo ucuna bağlı özel kameraların pimaş boru hatlarının iç kısmına salınarak pis su borularının içinde ki arızalar görüntülenmektedir. Pimaş içinde oluşan çökme ,ezilme, kırılma, yada pimaşların yerinden çıkması gibi arızaları görüntüleyerek tespit etmektedir.

Kanal için de kamera ile tespit edilen yerin yüzeyde nereye denk geldiğini bulabilmek için ise Yüzey tarama detektörü kullanılmaktadır. Yüzey tarama detektörü yarin altında pis su borusunun içine gönderilen kameranın nerede olduğunu tespit etmek için kullanılmaktadır. Bu sayede toprak yada beton altında kalan kayıp logar çukuru ve kapağının yeri de kolayca tespit edilmektedir.

Ankara genelinde Cihazla Su Tesisat Arıza Tamiri için bizi araya bilirsiniz.

 

KEÇİÖREN SU TESİSATCISI  YENİMAHALLE SU TESİSATCISI ÜMİTKÖY SU TESİSATCISI ÇANKAYA SU TESİSATCISI ERYAMAN SU TESİSATCISI SİNCAN SU TESİSATCISI MAMAK SU TESİSATCISI PURSAKLAR SU TESİSATCISI GÖLBAŞI SU TESİSATCISI ETİMESGUT SU TESİSATCISI ÇAYYOLU SU TESİSAT

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.