Posted by mrtplvc - 8 Mayıs 2015 - Faydalı Bilgiler - 1 Comment

Kombi Filtre Temizliği

 

Kombi çalışma sistemini zararlı maddelerden korumak için iki adet filtre sistemi konmuştur. Bunlardan biri Petek tesisatı üzerinde ki filtre, diğeri Kombinin tesisattan su girişi aldığı borunun üzerindeki filtre.

* Kombi Petek Tesisat Filtresi

 

Kombi petek tesisatı dönüş hattında bulunan Petek tesisat filtresi petekten ve tesisattan kombiye gelen pisliğin tutulmasını sağlayarak özellikle Kombi Devir daim pompasını korumaktadır. Bu filtre Kış dönemi içerisinde kış başında ve ortasında en az iki defa temizlenmelidir. Filtre tıkanması genelde peteklerde az ısınma sorunu ve kombiye aşırı ısınma ve Kombi devir daim sıkışması hatası verdirmektedir. Çok sık tıkanan filtre, artık size petek temizliğini işaret etmektedir.

Murat Sıhhi Tesisat

Murat Sıhhi Tesisat

* Kombi Şebeke Suyu Giriş Filtresi

 

Bu filtre de Kombinin hemen altında kombi şebeke su girişinin olduğu su borusunun üzerinde bulunmaktadır. Bu filtre banyo ve mutfakta kullandığımız suyun ve kombiye petek tesisatı için doldurma yaptığımız suyun temizlenmesini şebeke suyundan gelen kaba partiküllerin kombi tesisatına girmesini önler. Bu filtrenin tıkandığını gösteren en önemli belirti banyo ve mutfakta kullandığımız suyun tazyikinin azalmasıdır. Kombi Şebeke suyu filtresi yılın belirli zamanlarında periyodik aralıklarla isteğe bağlı olarak temizlenmelidir. Bu uygulamaları kullanıcı kendisi yapabileceği gibi Murat Sıhhi Tesisatı arayarak personel desteği isteye bilirler. Bu Filtreler Petek Temizleme uygulamasında sökülerek temizlenir ve kontrol edilirler.

 

komb filtresi

Kombi Filtre ve Vana tertibatı

Ankara Petek Temizleme –Murat Sıhhi Tesisat

 

 

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.