Posted by mrtplvc - 13 Mayıs 2017 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - No Comments

Musluk Tamiri

 

Musluk Mekanik aksam ve kauçuk contaların bir araya gelerek oluşturduğu bir malzemedir. Bu tip mekanik malzemeler zamanla kullanıma dayalı olarak çeşitli arızalar açmaktadır.

Musluk Su Damlatıyor

 

Musluk ve banyo lavabo bataryaları, vanalarından kapatmanıza rağmen musluk ağzından su damlatıyor yada su sızdırıyor ise, musluğu kapatmanıza rağmen su kaçırıyor ise bunun sebebi, musluk contası arızası, aç kapa musluklarda kartuş arızası, musluk balığı arızası gibi sorunlar olabilmektedir. Bu gibi sorunlar parça değişimi yapılarak tamir edilebileceği gibi, musluk ve bataryalar komple değiştirilerek de kesin çözüme ulaşılabilir.

Mutfak Lavabosunun Altından Su Kaçırıyor

 

Mutfak Lavabo bataryası yeni sitem mutfak taşı üzerinden bağlantılı ise ve mutfak tezgahınızın altından su fışkırıyor ise mutlaka musluk hortumlarınız patlamış yada delinmiş olabilir. Bu gibi su kaçaklarının bir başka nedeni ise çamaşır ve bulaşık makinesi bağlantı hortumlarından akan su olabilmektedir. Bağlantı hortumlarının contaları yırtılmış yada hortumlar yırtılarak delinmiş olabilir.

Temiz su bağlantı hortumlarının dışında, lavabo altından gelen suyun bir başka sebebi de atık su lavabo hortumlarının su damlatması olabilmektedir. Mutfak lavabo tezgahı altından gelen su zaman zaman ve siz lavaboyu kullandıkça geliyor ise bu su sızıntısı mutfak lavabo pis su borularından yada bulaşık makinesi pis su hortumlarından kaynaklanabilmektedir.

Lavabo tezgahının altından gelen su akıntısının bir diğer sebebi de, bulaşık makinesi boşaltma pompası arızası olabilir. Bulaşık makinenizin boşaltma pompası arızalı ise bulaşık makineniz gereğinden fazla su alarak dışına taşırma yapabilir. Bu da mutfak lavabo tezgahının altının su dolmasına sebep olmaktadır.

Mutfak Batarya Başlığı Su Sızdırıyor

 

Oynar Batarya başlıkları, batarya gövdesine silindirik conta ile bağlıdır. Ekseni etrafında dönen batarya başlığının dışarıya su sızdırmasını bu silindirik conta ve tamir takımı önlemektedir. Batarya tamir takımı zamanla suda ki kireçleme, batarya başlığının dönmesi sonucu aşınma, ve suyun basınç kuvvetinin contalara zamanla zarar vermesi ile Batarya musluğunu açık konuma gitridğiniz zaman bu bölgeden tezgah üzerine su sızdıra bilmektedir. Bu arızanın daha ileri seviyesi batarya başlığının yerinden kopmasıdır. Batarya tamir takımı yada yeni bir batarya başlığı ile sorun çözümlenebilmektedir.

Ankara Su Tesisatçısı firması olarak, her türlü batarya ve musluk arızlarında sizlere parça garantili hizmet sunmaktayız.

 

Ankara Bölge Su Tesisatçılarımız :

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.