Posted by mrtplvc - 25 Mayıs 2015 - Faydalı Bilgiler, Su Kaçağı - 4 Comments

Su Kaçağı Tespitini Kolaylaştıran Gerekli Bilgiler

 

Değerli Müşteriler, su kaçağı Temiz su kaçağı ve Pis su kaçağı olarak ikiye ayrılır. Temiz su kaçağı da kendi içerisinde Soğuk Su Kaçağı, Sıcak Su Kaçağı, ve Kombi ısıtma suyu kaçağı olarak üçe ayrılır.

Temiz Su Kaçağı Tespiti :

 

Temiz su kaçağı tespiti için müşterinin su kaçağını takip etmesi yapılacak işi tamamen kolaylaştırmaktadır. Mesela su kaçağının sürekli sabit damlamalar ile akması genellikle temiz su kaçağıdır. Bu Su Kaçağı Kışın oluyor ve yazın kesiliyor ise kombinin de su seviyesi sürekli eksiliyor ise su kaçağı kombi tesisatın da olabilir. Su kaçağı önem verilmediği durumlarda hem alt kat komşularınıza, hemde sizin dairenizin zemin altında nem oluşturması sebebi ile parkelerde kabarma olmasına sebep olmaktadır. Özellikle basınçlı su tesisatından kaynaklı kaçaklar bir an evvel yaptırılmalıdır.

Pis Su Kaçağı Tespiti:

 

Pis su kaçağı genelde kaçağın olduğu tuvalet banyo gibi yerler kullanıldıkça kendini belli eden ve su damlamasın da sürekliliği olmayan bir su kaçak tipidir. Bu gibi kaçaklar genelde pimaş çatlaması ve derz çatlaklarından meydana gelmektedir.

ankarasukacagibul

 

Murat Sıhhi Tesisat

4 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.