Posted by mrtplvc - 13 Mayıs 2015 - Petek temizliği - 3 Comments

Bilkent Kimyasal ile Makineli Petek Tesisat Temizleme

 

Bilkent Makine ile Kimyasallı Petek Temizleme servisi ısınmayan petekleri Makine ve Kimyasal yardımı ile temizleyerek ilk günkü ısısına kavuşturmaktadır.

Bilkent Doğal Gaz Petek Temizliği, petekleriniz de ve kombinizin ısıtma eşanjörü (Kazanı) Devir daim pompası gibi aksamlarında oluşan pas ve kireçlemeyi çözerek yerinde SÖKMEDEN temizleyip dışarı tahliyesini sağlamaktadır.

Petek temizliği %30 dan başlayan tasarruf sağlamaktadır. Altı ısınmayan ya da tamamı ısınmayan peteklerin tam ısınmasını sağlayarak aynı doğal gaz tüketimi ile evinizin her odasında daha fazla ve konforlu ısınma sağlamaktadır. Sık filtre tıkanması da peteklerin temizlenmesi gerektiğinin belirtisidir. Tıkanma sebebi ile petek ve kombi tesisatında oluşan sıcak su devir daim zorlanması da devir daim pompasına muhtemel hasarlar vermektedir.

 

 

 

 

 

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

 

Size Kaliteli bir Hizmet suna bilmemiz için bizi arayın.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Murat Sıhhi Tesisat

 

PETEK SÖK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.