Posted by mrtplvc - 24 Nisan 2015 - Petek temizliği - 15 Comments

Petekler Nasıl Temizlenir ?

 

Kombi Petek  Temizliği Nasıl Yapılır? 

 

Değerli Müşterilerimiz, petek temizliği uygulamasını diğer konularımızda sizler ile paylaştık. Ancak bir çok kullanıcı kombi ve peteklerin temizlik uygulamasını kendisi yapmak istemektedir. Bu işlemin bir kaç yöntemi kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Bunlardan birisi tahliye borusundan su tahliye etmek ve bunu temiz su gelinceye kadar tekrarlamaktır. Bu işlem kullanıcının kendi imkanı ile yapa bileceği en olumlu işlemdir. Ancak bu şekilde yapılan işlem kesinlikle peteklerin temizlenerek kirden pastan arınmasını sağlamaz ki yapılan su tahliyelerinde petekler de ki suyun büyük çoğunluğu ne kadar uğraşsanız da dışarı atılamaz.

Su tahliye işlemi bizim yüksek devirli Petek Temizleme makineleri ile vede Petek Temizleme kimyasal desteği sayesinde peteğin içinde suyu sirkülasyon ettirme yöntemimiz ile kesinlikle eş tutulamaz. Petek temizliği kesinlikle uzman bir personel vasıtası ile Petek temizleme makine ve kimyasalı ile yapılmalıdır.

Bu anlamda Kombi kullanıcıları tarafından uygulandığını gördüğümüz bir yanlışı da düzeltmeden geçemeyeceğim. Petek temizliği Porçöz ile asla yapılmaz. Kombi ve peteklerinizi asla Porçöz  ya da benzeri kireç çözücüler ile temizlemeyi düşünmeyiniz.

 

 

 

 

 

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

 

 

Ankara Petek Temizliği

petek temizleme makinesi ankara

Petek Temizliği Ankara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kombi Petek Temizliği Video Anlatım

 

Kombi Petek Nasıl Temizlenir Video

 

 

15 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.