Posted by mrtplvc - 4 Mayıs 2015 - Petek temizliği - 14 Comments

Çankaya Makine ile Kimyasallı Petek Temizleme

 

 

Çankaya bölgesinde özel üretim Petek Temizleme Makinesi ve Kimyasalı marifeti ile yarısı ısınmayan ya da kombiye olan uzaklığı sebebi ile hiç ısınmayan petekleri temizleyerek ilk günkü ısı performansına kavuşturuyoruz.

Isınmayan petekleri değiştirmeyin, temizletin. Çankaya Kimyasal ile Petek temizliği Kombi ve Petek tesisatında oluşan tortuyu, pas ve kireci çözerek pis suyu makine ile dışarı tahliye etmekte, tesisata temiz su göndererek  suyun tesisat içerisinde daha eşit ve kolay dağılımını sağlamaktadır. Bu sayede hem ısınma artmakta, hem de kombinin devir daim pompası daha rahat ve kolay çalışmaktadır. Bu sayede Kombinizin kullanım ömrü de artmaktadır .

 

 

 

 

 

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

 

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

 

Petek temizleme işlemi sırasında kombinin içerisinde bulunan ısıtma eşanjörü  (Kazanı) de kireçler den temizlenerek suyu daha az doğal gaz sarf ederek daha çabuk ısıtma sağlar. Petek Tesisat temizliği %30 dan başlayan tasarruf sağlamanıza sebep olur.

Çankaya da Petek Temizliği servisi ayrıca kombide olaşan Su Eksiltme ve Bar düşmesi gibi su kaçağına bağlı sebepleri kırmadan dökmeden Su Kaçak Kimyasalı ile kombi su kaçaklarını gidermektedir.  

Petek Temizliği Gereklimi ?

Petek tesisatının iç kısmı her 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. 2 yıldan daha fazla temizlenmeyen kombi ve petek tesisatın da , tıkanma, geç ısınma, altı ısınmama, devir daim pompasından ses gelme, aşırı doğal gaz tüketimi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Düzenli yapılan temizleme işlemi yakıt tasarrufu ve kombi arızası gibi ekstra maliyetlerin önüne geçerek kendi ücretini tüketiciye geri dönüşüm olarak sağlayan bir uygulamadır.

Petek temizliği ile tesisat bağlı her petek eşit bir şekilde ısınır, peteklerin en büyük ısınma sorunu olan alt ısınmama problemi büyük ölçüde petek temizliğine bağlı sorunlardır.

ÇANKAYA SU TESİSATÇISI

ÇANKAYA TERMAL KAMERALI SU KAÇAK BULMA

ÇANKAYA MAKİNE İLE TIKALI GİDER KANAL AÇMA

 

Tıkalı Petek Örneği

Çankaya Petek Temizleme – Tıkalı Petek Örneği

14 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.