Posted by mrtplvc - 4 Mayıs 2015 - Petek temizliği - 12 Comments

Çankaya Makine ile Kimyasallı Petek Temizleme

 

 

Çankaya bölgesinde özel üretim Petek Temizleme Makinesi ve Petek Temizleme Kimyasalı marifeti ile yarısı ısınmayan ya da kombiye olan uzaklığı sebebi ile hiç ısınmayan petekleri temizleyerek ilk günkü ısı performansına kavuşturuyoruz.

Isınmayan petekleri değiştirmeyin, temizletin. Çankaya Kimyasal ile Petek temizleme servisi Kombi ve Petek tesisatında oluşan tortuyu, pas ve kireci çözerek pis suyu makine ile dışarı tahliye etmekte, tesisata temiz su göndererek  suyun tesisat içerisinde daha eşit ve kolay dağılımını sağlamaktadır. Bu sayede hem ısınma artmakta, hem de kombinin devir daim pompası daha rahat ve kolay çalışmaktadır. Bu sayede Kombinizin kullanım ömrü de artmaktadır .

Petek temizleme işlemi sırasında kombinin içerisinde bulunan ısıtma eşanjörü  (Kazanı) de kireçler den temizlenerek suyu daha az doğal gaz sarf ederek daha çabuk ısıtma sağlar. Petek Tesisat temizliği %30 dan başlayan tasarruf sağlamanıza sebep olur.

Çankaya da Petek Temizliği servisi ayrıca kombide olaşan Su Eksiltme ve Bar düşmesi gibi su kaçağına bağlı sebepleri kırmadan dökmeden Su Kaçak Kimyasalı ile kombi su kaçaklarını gidermektedir.  

Petek Temizliği Gereklimi ?

Petek tesisatının iç kısmı her 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. 2 yıldan daha fazla temizlenmeyen kombi ve petek tesisatın da , tıkanma, geç ısınma, altı ısınmama, devir daim pompasından ses gelme, aşırı doğal gaz tüketimi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Düzenli yapılan temizleme işlemi yakıt tasarrufu ve kombi arızası gibi ekstra maliyetlerin önüne geçerek kendi ücretini tüketiciye geri dönüşüm olarak sağlayan bir uygulamadır.

Petek temizliği ile tesisat bağlı her petek eşit bir şekilde ısınır, peteklerin en büyük ısınma sorunu olan alt ısınmama problemi büyük ölçüde petek temizliğine bağlı sorunlardır.

ÇANKAYA SU TESİSATÇISI

ÇANKAYA TERMAL KAMERALI SU KAÇAK BULMA

ÇANKAYA MAKİNE İLE TIKALI GİDER KANAL AÇMA

 

Tıkalı Petek Örneği

Çankaya Petek Temizleme – Tıkalı Petek Örneği

12 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.