Posted by mrtplvc - 30 Nisan 2015 - Petek - 29 Comments

Ankara Kimyasallı Petek Temizleme 

 

Ankara Petek Temizleme Servisi olarak, paslanma, kireç ve tortulaşma sebebi ile oluşan tıkanmalardan kaynaklı ısınmayan petekleri Makine ve Kimyasal ile temizleyerek ısınmama sorununu çözüyoruz.

Petek temizleme esnasında Kombi tesisatı bütün olarak temizlenmektedir. Kombi içinde bulunan ısıtma eşanjörü, Devir daim pompası petek tesisatı, kollektör vanalar sökülmeden tek noktadan makine ve kimyasal ile yapılan işlem sayesinde kolayca temizlenmektedir.

Petek temizleme uygulaması Makine için en uygun bağlantı noktası olan banyodan makine, petek tesisatına bağlanarak yapılmaktadır. Banyo haricinde hiç bir odanız da sökme takma işlemi yapılmamaktadır.

Sadece banyoda ki peteğe makine bağlanarak diğer odalarda ki petekler sökülmeden yerinde tek tek Petek temizleme işlemi Kimyasal ile yapılmaktadır.

Kombi Petek Tesisat temizliği esnasın da sökülmeden yerinde temizlenen parçalar şunlardır;

 • Radyatör Petekler
 • Petek Vanaları,
 • Kollektör Vanalar,
 • Kombi Petek Boru tesisatı tıkanıklıkları,
 • Kombi ısıtma kazanı (eşanjör) kireç temizliği,
 • Kombi Devir daim pompası kireç ve pas temizliği,
 •  Petek Pislik Tutucu Filtre temizliği

Biz Petek temizliği adı altında peteklerin suyunu boşaltarak kimyasalı tesisatınıza ilave edip evinizden ayrılmıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir uygulama ile peteklerinizi kimyasal ile yıkayarak çıkan pisliği makine ile dışarı atıyoruz.

Peteklerinizi Temizletmek için Ankara Kalorifer Petek Temizliği Servisini arayın, size en yakın servisimizi yönlendirelim.

 

Petek Tesisatı Neden Tıkanır ?

 

Petek ve kombiden petekler giden tesisatlar zamanla tıkanmaktadır. Bu sebeple peteklere yeterli seviyede su akışı sağlanamamaktadır. Peteklerin ve tesisatın tıkanmasına sebep olan en büyük etken pas, kireç ve çamurdur. Sürekli olarak işlem yapan ve yıllarca hiçbir temizleme işlemi yapmadan çalıştırdığımız petek tesisatı aslında en önemli ısınma unsurumuzdur. Çünkü kombi ne kadar iyi olsa da ne kadar fazla yansa da eğer tesisat ve petek tıkalı ise yeterli sıcak su dolanımı olmayacağından evinizi ısıtamayacaksınız. Yaktığınız doğal gaz da boşuna gitmiş olacak.

Müşterilerimizin en büyük şikayeti, kombiyi yüksek derecede çalıştırıyoruz ancak petekler ısınmıyor. Bu sorunun en büyü sebebi tıkanmadır.

Petek ve tesisattaki pislik aynı zaman da devir daim pompasının kanatlarında da tıkanmaya sebep olacak ve pompanın su itiş basıncını düşürecektir. Pislik tutucu filtrenin de peteklerden gelen bu pis su sebebi ile tıkanması da ayrıca sıcak su dönüşümünü engelleyecektir.

Tıkanmış bir petek tesisatı aynı zaman da Kombinizin de zorlayacağından Kombinin kısa sürede arızalanmasına sebep olacaktır.

Petek Temizliği esnasında tıkanan bütün tesisat ve mekanik aksamlar kimyasal ile yıkandığından dolayı sökmeden temizlenmiş olacak ve kombinizi daha rahat çalışmasına olanak sağlayacaktır. Temizlenmiş bir tesisat peteklere suyu eşit ve kolay taşıyacağından dolayı peteklerin altı ve üstü eşit ısınacak, Kombinin derecesini açtığınız da peteklerde bu farkı net bir şekilde hissedeceksiniz.

 

Önemli Not: Petek tesisatın da oluşan pas ve kir sebebi ile pervane kanatları tıkanmış Kombi Devir Daim pompasına bir örnek. Pervane kanatları tıkalı olan devir daim pompası yeterli sıcak su basıncını sağlayamaz ve evinizde kombiye en uzak noktada bulunan peteklere sıcak su yakında olan peteklere göre daha az gider, bu sebepten uzak odalarda ki petekler yeterli ısınmayı sağlayamaz.

 

Petek Temizliği Ne Kadar Zamanla Yaptırılmalı ?

 

Kimyasallı Kalorifer Petek temizliği, Kombi ve peteklerin yeterli ısıyı verebilmesi, kombi devir daim pompası, eşanjör gibi paslanma ve kirece doğrudan maruz kalan parçaların ömrünün uzatılması için Ankara Petek Temizleme Servisi olarak her iki yılda bir yaptırılmasını öneririz.

Yine de iki yıla kadar temizliği olup olmadığını bilmediğiniz, yada iki yıla bağlı kalmadan Kalorifer petek temizliği gerekliliğini anlamanın yolları şunlardır.

 • Kombi yüksek derece de çalışmasına rağmen peteklerden yeterli ısıyı alamıyor musunuz?
 • Kombiye en uzak odadaki petek diğerlerine göre daha mı az ısınıyor ?
 • Peteklerin üst kısımları ısındığı halde alt kısımları ısınmıyor mu?
 • Ev ya da iş yerinin az ısınmasına rağmen çok mu doğal kaz faturası ödüyorsunuz ?
 • Kombi petek tesisatın da bulunan pislik tutucu filtre çok mu çabuk kirlenip tıkanıyor ?
 • Kombi aşırı ısınma yada yetersiz devir daim hatası mı veriyor ?
 • Kombi ısıtma alevini çok mu çabuk  söndürüyor?

Yukarıda sıraladığımız sorunlar ve benzeri sorunlar artık petek temizleme vaktinin çoktan geçtiğini ve acil bir şekilde peteklerin ve tesisatın temizlenmesi gerektiğinin habercisidir.

 

Petekler Neden Isınmıyor ?

 

Kombi ve peteklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri peteklerin ısınamamasıdır. Kombi derecesini ne kadar açar iseniz açın bazı peteklerin ısınması yinede mümkün olmamaktadır. Bu sorunun en büyük sebebi kombi peteklerinde ki suyun devir daiminin yeterince olmamasıdır. Petek tesisatın da pas ve kireç sebebi ile oluşan tıkanmalar peteklere sıcak su yolunu kapatır ve ısınmayı engeller. Kimyasal ve Makine ile yapılan petek temizleme işlemi tesisat içerisin de oluşan bu tıkanıklıkları açarak suyun daha hızlı dolanımını sağlayarak daha az doğal gaz ile daha fazla ısınmasını sağlamaktadır.

Kalorifer Petek Temizleme Fiyatı

 

Petek temizliği, her firmanın kendi uygulama ve kullanılan kimyasal kalitesine göre değişebilmektedir. Ankara Petek Temizleme Firması olarak en kaliteli hizmeti rekabetin etkileri ile kaliteden ödün vermeden sizlere sunmayı her zaman hedef edinmekteyiz.

Ankara Petek Temizleme fiyatı, daire o da sayısı, çok katlı villa, müstakil evlerde bulunan petek sayısı ya da  ısınma sistemlerinde bulunan farklılıklardan dolayı, Ankara Petek Temizleme Servisimiz tarafından müşterimizden alınan bilgiler doğrultusunda en uygun fiyat verilmektedir.

Müşterimizden alınan doğru bilgiler doğrultusun da verilen en uygun fiyattır. Bilgi edinmeden müşteriyi ikna edebilmek için kabaca verilen fiyat sonrasın da, petek temizliği yapılacak olan daire ye gidildiğinde sistem farklılığından dolayı fiyatı değiştiren ve müşteriyi zorlayıcı duruma gelen firma yapısına asla sahip değiliz.

Petekleri Kendim Temizleye bilir miyim ?

 

Kombi peteklerini firmaya temizletebileceğiniz gibi, kendiniz de temizleyebilirsiniz. Bunun için evinizde bir gün boyunca boş kalabileceğiniz ve evinde boş olabileceği bir zamanı seçerek doğru bir gün ayarlaya bilirsiniz. Yanınıza bir de ekip arkadaşı bularak Kendi peteğinizi kendiniz temizleyebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi ve kullanacağınız ekipmanlara sitemizde ki Peteklerimi Kendim Temizleye Bilir miyim ? makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ankara Petek Temizleme Servisi 

 • Servis Bölgelerimiz       :

Kombi Su Basıncı Sürekli Düşüyor

29 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.