Posted by mrtplvc - 11 Mayıs 2015 - Petek temizliği - 8 Comments

Ümitköy Kombi Petek (Radyatör) Temizleme Servisi

 

 

Bir türlü ısıtamadığınız peteklerin ısınması için Kombi ve petek tesisatının Kimyasal ve Makine ile her 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir.

Müşterilerimizin en çok şikayet olarak bizlere bildirdiği konular,

  • Peteğin üstü ısındığı halde, alt kısımları ısınmıyor ısınmıyor,
  • Kombiye en uzak odada olan petekler hiç ısınmıyor,
  • Kombiyi en yüksek derecede yakıyorum ama ev ısınmıyor,
  • Kombi filtresi çok çabuk tıkanıyor,
  • Kombi aşırı ısınma ya da devir daim pompa sıkışma hatası veriyor, gibi konulardır.

Bu şikayetlerin bazıları sadece petek temizliğine bağlı olmaya bilir, yada petek temizliği sorunun çözümü için geç kalınmış bir durum olabilir ancak, Ümitköy Petek Temizleme servisimiz, altı ısınmayan yada tamamı ısınmayan peteklerin temizliği sonrasın da kesinlikle ısınma sorununuzu ortadan kaldırmaktadır.

 

 

 

 

 

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

 

Doğal Gaz Peteklerde oluşan pas, kireç yada tortulaşma peteklerin kanallarının yada vanalarının ve yahut tesisat boru yada kolektör vananın tıkanması yeterli sıcak su devir daimini önlemekte ve peteklerden yeterli ısı alınamamaktadır.

Ümitköy Kimyasallı Kombi Petek Temizleme servisi deneyimli personel, Petek temizleme Makine ve Kimyasalı ile yapmış olduğu petek temizliği ile sizleri ısınma sorunundan kurtarmaktadır.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Murat Sıhhi Tesisat

 

Tanırım ve reklam videosu

 

Ümitköy Maps Harita

8 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.