ANKARA PETEK TEMİZLEME

ANKARA PETEK TEMİZLİĞİ

 

Ankara Kimyasallı petek temizleme servisi olarak ısınmayan yada yarısı ısınan peteklerinize çözüm getiriyoruz. Zaman içerisinde ısı kaybına uğrayan peteklerin kimyasal ilaç ve bu uygulama için üretilmiş yüksek devirli Petek Temizleme Makinesi ile temizliğini Ankara petek temizleme servisi olarak yapmaktayız.

Peteklerin Altı Isınmıyor

 

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petek temizleme işleminden bir örnek.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

 

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

 

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

 

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

 

Petek temizliği yapılan tesisata paslanma ve kireçlenmeler çözülerek dışarı atılmış olur, bu sebepten dolayı peteklere eşit miktarda daha kolay bir şekilde sıcak su dağılımı yapılır. Bu sebepten dolayı kombi devir daim pompası da daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kombi ısıtma kazanı içerisinde oluşan kireç tabakası kimyasalın etkisi ile çözülerek dışarı atılır ve bu sayede kazan suyu daha kısa zamanda daha az doğal gaz yakarak ısıtır. Ankara Petek Temizliği Servisi tarafından yapılan Petek temizliği sayesinde Doğal gaz tüketiminde yüzde otuzlardan (% 30) başlayan tasarruf sağlanmaktadır. Petek temizliği neden yapılmalı?

 

Petek Temizliğinde Hangi Kimyasal Kullanılır?

 

Petek temizliğinde kullanılan kimyasallar bu iç için üretilmiş, üzerinde kullanma yönergesi ve kullanım alanları açıkça belirtilmiş, TSE damgalı ve piyasada kendini kanıtlamış Kimyasal Firmalarının ürettiği referans gösterebilen ürünler kullanılmalıdır.

Petek Temizliğine Kimyasalı Etkisi Nedir ?

Petek ve kombi sistemi kapalı devre bir çalışma sistemidir. Bu sebeple içerisinde oluşan pas, kireç ve aşırı çamurlaşma bu sistem içerisinde sürekli dolanım sağlamaktadır. Petek tesisat sistemi içerisin de dolaşan bu pislik aynı zaman da kombi devir daim pompası ve diğer aksamların da nüfus etmektedir. Özellikle kışın ısınan su ile yumuşayan ve sistem de ki suyun içine karışan pislik ve kireç yaz kombi konumuna getirildiğinde tesisat içerisin de ki su devir daimi durduğundan dolayı sudaki pislik peteklerin alt kısımlarına çökerek sertleşmeye sebep olacaktır. Bu sebeple de peteklerin alt kısmın de su devir daimi olamayacak ve bu alanda yani peteklerin alt kısmında soğukluk oluşacaktır. Halk dilin de peteklerin altı ısınmıyor sorunu bu sebeple oluşmaktadır.

Peki Petek Temizleme Kimyasalı bu işlemin neresinde ve neden kullanılması gerekmektedir ? Bu soruya cevabı ev hanımlarının yıkamış olduğu bulaşık yada çamaşır makinesine konulan deterjanın görevi hatırlatılarak cevap vermekte mümkündür. Kimyasal petek içerisinde alt kısımlara çöken ve sertleşen yani kütle haline gelen pisliği yumuşatarak suya karışmasını sağlamaktadır. Ve bu şekilde banyodan petek tesisatına bağlamış olduğumuz makine vasıtası ile petek tesisatının içinde oluşan pas kireç ve pisliği dışarı tahliye etmemiz daha da kolay olmaktadır.

Petek Temizliği uygulamasında kimyasal olamazsa olmaz bir durumdadır.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır ?

 

Kombi kalorifer petekleri kapalı devre sistem olduğu için sistem içerisinde hava var ise yeterli ısıyı vermeyecektir. Petekler de hava olup olmadığını nasıl anlarız? Petek panelinin üst kısımına eliniz ile dokunun eğer panelin üst kenar köşelerinde soğukluk var ise peteklerde hava var demektir. Peteklerde ki havayı alma işlemini hırdavatçılardan bulabileceğiniz hava alma anahtarı yada düz ince uçlu bir tornavida ile hava alma purjöründen alabilirsiniz. Peteklerin üstü sıcak ama altı soğuk ise petekler tıkanmış demektir. Bu durumda petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

* Kombi Su Eksiltiyor. Ne yapmalıyım?

 

Uygulamalarımızdan bazı videolar.

Ankara Bölgesi Servislerimiz :

* Keçiören Petek Temizleme Servisi

* Batıkent Petek Temizleme Servisi

* Yenimahalle Petek Temizleme Servisi

* Pursaklar Petek Temizleme Servisi

* Bilkent Petek temizleme Servisi

* Ümitköy Petek temizleme Servisi

* Çayyolu Petek Temizlemem Servisi

* Emek Petek Temizleme Servisi

* Çankaya Petek Temizleme Servisi

* Kurtuluş Petek Temizleme Servisi

* Anıttepe Petek Temizleme Servisi

* Demetevler Petek Temizleme Servisi

* Mamak Petek Temizleme Servisi

* Elmadağ Petek Temizleme Servisi

* Hasanoğlan Petek Temizleme Servisi

* Gölbaşı Petek Temizleme Servisi

* Sincan Petek Temizleme Servisi

* Eryaman Petek Temizleme Servisi

* Etimesgut Petek temizleme Servisi

* Fatih Törekent Petek Temizleme Servis

* Mebusevler Petek Temizleme Servisi

* Elvankent Petek Temizleme Servisi

* Beytepe Petek Temizleme Servisi

Dikmen Petek Temizleme Servisi

* Balgat Petek Temizleme Servisi