ANKARA PETEK TEMİZLEME

ANKARA KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ

Ankara petek temizleme servisi olarak ısınmayan yada yarısı ısınan peteklerinize çözüm getiriyoruz. Zaman içerisinde ısı kaybına uğrayan peteklerin bu uygulama için üretilmiş yüksek devirli Petek Temizleme Makinesi ile temizliğini Ankara petek temizleme servisi olarak yapmaktayız. Makine ile petek temizliği, sadece peteklerinizin iç kısımlarını değil aynı zaman da kombi ile petekler arasında su dolanımını sağlayan ve duvarların iç kısımlarından geçen su borularının da temizlenerek tıkanmaların açılmasını sağlamaktadır. Makine ile petek temizliği, sistemin bağlı olduğu bütün parçaları sökmeden yerinde temizlemektedir. Sisteme bağlı olan ve ısınmaya büyük etkisi olan, devir daim pompası, ısıtma eşanjörü, pislik tutucu filtreler ve peteklerin her biri ayrı ayrı sökmeden makine vasıtası ile temizlenir.

Radyatör Peteklerin Altı Isınmıyor

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Biz Ankara petek temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petekler Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Petek Temizliği Neden Yapılır ?

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Petek Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Petek temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

Cihazlı Kalorifer temizliği nasıl yapılır?

Peteklerinizin yerinden sökülmeden temizlenmesini istiyorsanız, Cihazlı petek temizliği yöntemini kullanan servisimizden hizmet alabilirsiniz. Ekiplerimiz evinizdeki bütün petekleri banyodan temizlemektedir. Banyo peteğini yerinden çıkaran ustalarımız, peteğin gidiş dönüş hattına petek temizleme makinesini bağlar.

Tesisata kimyasal ilaç konularak, makinenin yüksek devirli çalışmasıyla en uç noktadaki petekler bile temizlenir. Petekleri etkileyen kireç kalıntıları, pas gibi etkiler ilaçla temizlenir. Petekleriniz yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla banyodan tek noktadan temizlenmektedir.

Petek temizleme hizmeti almak isteyen müşterilerimiz evlerinin zarar göreceğini düşünmesinler. İlaçlı tesisat temizliği sırasında ustalarımız sadece banyonuzda çalışmaktadır. Bütün işlemlerin yapılması en fazla iki saat sürer. Bu kısa sürede petek tesisatınızı kışa hazırlamış oluruz.

Kombi Radyatör Temizliği Faydalı mı?

Kombi petek temizliği sırasında hem peteklerdeki, hem de tesisattaki kireçlenme ve paslanma çözülerek temizlik işlemi yapılır. Temizlenmiş peteklerde sıcak su homojen şekilde dağılır. Kombinin devir daim pompası zorlanmadan çalıştığı için, daha uzun ömürlü olur. Beklemediğiniz zamanlarda arıza sorunu yaşanmaz. Temizlik sırasında kombi ısıtma kazanındaki kireç kalıntıları da kimyasal ilacın etkisiyle çözdürülür. Isıtma kazanı temizlikten sonra daha az yakıt harcayarak tesisattaki suyu ısıtır. Böylece yıllık yakıt tüketiminde ortalama % 30 oranında tasarruf edebilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde altı ısınmayan petek sorunu yaşamazsınız. İlaç ve makineli temizlik yöntemi bütün müşterilerimize önerdiğimiz bir hizmettir. Zahmetsiz ve kolayca peteklerinizin temizlenmesini istiyorsanız, firmamıza danışabilirsiniz.

Ankara Kalorifer petek temizliği servisi özel konutlarınıza ait kat kaloriferi petek temizliğini yapmaktadır. Kat kalorifer temizleme Makinesi ve Kimyasalı ile konutlarınız da bulunan kat kalorifer peteklerini temizleyerek daha iyi ısınmanızı sağlıyoruz.

Petek temizleme işleminden bir örnek.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizliği yapılan tesisata paslanma ve kireçlenmeler çözülerek dışarı atılmış olur, bu sebepten dolayı peteklere eşit miktarda daha kolay bir şekilde sıcak su dağılımı yapılır. Bu sebepten dolayı kombi devir daim pompası da daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Kombi ısıtma kazanı içerisinde oluşan kireç tabakası kimyasalın etkisi ile çözülerek dışarı atılır ve bu sayede kazan suyu daha kısa zamanda daha az doğal gaz yakarak ısıtır. Ankara Petek Temizleme Servisi tarafından yapılan Petek temizliği sayesinde Doğal gaz tüketiminde yüzde otuzlardan (% 30) başlayan tasarruf sağlanmaktadır. Petek temizliği neden yapılmalı?

Petek Temizliğinde Hangi Kimyasal Kullanılır?

Petek temizliğinde kullanılan kimyasallar bu iç için üretilmiş, üzerinde kullanma yönergesi ve kullanım alanları açıkça belirtilmiş, TSE damgalı ve piyasada kendini kanıtlamış Kimyasal Firmalarının ürettiği referans gösterebilen ürünler kullanılmalıdır.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır ?

Kombi kalorifer petekleri kapalı devre sistem olduğu için sistem içerisinde hava var ise yeterli ısıyı vermeyecektir. Petekler de hava olup olmadığını nasıl anlarız? Petek panelinin üst kasımına eliniz ile dokunun eğer panelin üst kenar köşelerinde soğukluk var ise peteklerde hava var demektir. Peteklerde ki havayı alma işlemini hırdavatçılardan bulabileceğiniz hava alma anahtarı yada düz ince uçlu bir tornavida ile hava alma purjöründen alabilirsiniz. Peteklerin üstü sıcak ama altı soğuk ise petekler tıkanmış demektir. Bu durumda petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

* Kombi Su Eksiltiyor ne yapmalıyım

Not: Petek temizliğinde kimyasal ile yıkama işlemi müşteri talebine göre yapılmaktadır. Standart yıkama işlemimiz de kimyasal kullanılmamaktadır.

Uygulamalarımızdan bazı videolar.

Ankara Bölgesi Servislerimiz :

* Keçiören Petek Temizleme Servisi

* Batıkent Petek Temizleme Servisi

* Yenimahalle Petek Temizleme Servisi

* Pursaklar Petek Temizleme Servisi

* Bilkent Petek temizleme Servisi

* Ümitköy Petek temizleme Servisi

* Çayyolu Petek Temizlemem Servisi

* Emek Petek Temizleme Servisi

* Çankaya Petek Temizleme Servisi

* Kurtuluş Petek Temizleme Servisi

* Anıttepe Petek Temizleme Servisi

* Demetevler Petek Temizleme Servisi

* Mamak Petek Temizleme Servisi

* Elmadağ Petek Temizleme Servisi

* Hasanoğlan Petek Temizleme Servisi

* Gölbaşı Petek Temizleme Servisi

* Sincan Petek Temizleme Servisi

* Eryaman Petek Temizleme Servisi

* Etimesgut Petek temizleme Servisi

* Fatih Törekent Petek Temizleme Servis

* Mebusevler Petek Temizleme Servisi

* Elvankent Petek Temizleme Servisi

* Beytepe Petek Temizleme Servisi

Dikmen Petek Temizleme Servisi

* Balgat Petek Temizleme Servisi