Posted by mrtplvc - 9 Aralık 2015 - Faydalı Bilgiler - 5 Comments

Hangi Petek Temizleme Makinesi ?

 

Petek temizleme makinesi ilk olarak soğuk iklim bölgelerinde bulunan ülkelerde kullanılmaya başlanıştır. Peteklerde oluşan pas ve kireç sonucu yeterli ısının alınamama sorunu ortaya çıkmış, radyatör yenileme işleminin maliyet açısından yüksek olması sebebi ile petek temizleme uygulamaları sektörde meslek olarak yerini almıştır. Bu Meslek için gerekli kimyasal ve makineler ilgili firmalar tarafından test edilip denenerek üretilmiş ve meslek çalışanlarına sunulmuştur.

Petek temizleme makineleri firma rekabetlerinin ve ürün satışına olan talep sebebi ile çeşitli özelliklere sahip makineler üretilmiştir.

Bunlardan en önemlisi

1-  Yüksek devir daim pompalı  üzerinde 35 lt su tankına sahip 3 ile 5 bar arasında basınç gücüne sahip açık sistem yani tesisatı herhangi bir basınca maruz bırakmadan çalışan makinelerdir.

Petek Temizleme makinesi

Petek Temizleme makinesi

2-  Yine yüksek devirli ve Hava kompresörlü dijital kullanıma sahip makinelerdir maliyet olarak yüksek ama profesyonel çalışma imkanı sağlamaktadır. Petek temizleme Kimyasalı bu makinenin özel haznesine eklenmektedir ve makine bu kimyasalı belli oranlarla kendi programına göre kullanmaktadır. Bu makinenin bir diğer özelliği de Hava Kompresörü dür.  Makine Hava Komprosörü sayesinde sıralı olarak tesisata hava ve su göndermektedir.

Hava Komprösörlü Petek Temizleme makinesi

Hava Komprösörlü Petek Temizleme makinesi

Ankara Petek Temizleme Firması >>>

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

5 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.