Posted by mrtplvc - 3 Ağustos 2021 - Petek temizliği - No Comments

MAKİNELİ KALORİFER TEMİZLİĞİ KEÇİÖREN

Keçiören KALORİFER Temizleme servisi olarak ısınmayan yada yarısı ısınan petek sorunlarını petek temizliği ile çözüyoruz.

Petekler de, Radyatör vanaların da, Kolektör vanalar da, Isıtma kazanın da (eşanjör), Kombi Devir daim pompasında oluşan kireç ve pas sebebi ile  oluşan tıkanma sonucu petekler yeterli ısınmayı sağlayamamaktadır. Yüksek doğal gaz faturası ödemenize rağmen odalarınız peteklerde oluşan tıkanma sonucu yeterince ısınamamaktadır. Kombi Kalorifer temizleme makinesi ve özel Kalorifer Temizleme kimyasalı ile petekleri ilk günkü ısınma seviyesine getiriyoruz.

Peteklerde oluşan pas ve kireç tortulaşma gibi etkenler peteklerin altının ısınmasını engeller özellikle kombiye uzak olan son petek diye adlandırılan petekler tamamen ısınmama ya başlar.

Kalorifer Peteklerin Altı Isınmıyor

İyi ısınmayan petekler yüksek fatura artışına ve suda ki yoğunlaşma kirlenme ve petek tesisatında ki tıkanma sebebi ile kombinin devir daim pompasının zorlanmasına ve zamanla arıza vermesine yol açar. Her 2 yılda bir periyodik olarak peteklerin temizlenmesi, Kombi ve Radyatör üreticileri tarafından önerilmektedir.

Petek temizliği gereklimi? Faydaları Nelerdir?

Biz Ankara Kalorifer temizliği servisi olarak uygun yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden Banyo da radyatörün gidiş ve dönüş hattına bağladığımız makine  sayesinde bu işlemi evinizin diğer odalarında herhangi bir sökme takma işlemi yapmadan Tek Noktadan temiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Kalorifer Ne Kadar Zaman da Temizlenir ?

Petek temizliği neden yapılmalı? Petek Temizliği Nasıl yapılır? Petek Temizliğinin faydaları nelerdir? Petek temizliğinde hangi kimyasal kullanılır? gibi soruları bu yazımızda sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle amacımız müşterilerimizi bilinçlendirerek daha şeffaf ve güvene dayalı bir iletişim sağlamaktır.

Kalorifer Temizliği Neden Yapılır ?

Kombi petekleri zaman içinde içerisinde oluşan pas, kireç ve balçıklanmış su sebebi ile tıkanır ve ısı kaybına uğrar. Genelde görülen belirtiler peteklerin alt kısmının ısınmaması yada kombiye uzak olan peteklerde hiç ısınma olmaması. Bu durumlarda Kombinin petek temizleme bakımı ve filtre bakımı gelmiş demektir. Aslında Kombi petek bakımı bu belirtilerin oluşması beklenmeden her 2-3 yılda bir yapılması gereklidir.

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgiler sitemizde ki diğer yazılarımızda da bahsedilmiştir. Petek temizliği, Kalorifer Temizleme Makinesi banyo da bulunan petek yerinden çıkarılarak bu peteğin gidiş dönüş hattına bağlanır. Makinenin yüksek devirli devir daim marifeti ve Kalorifer temizleme Kimyasalının çözücü etkisi ile yaklaşık bir buçuk saatlik bir zamanda petekleriniz tek noktadan temizlenir.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.