Posted by mrtplvc - 15 Nisan 2017 - Su Kaçağı - 2 Comments

Sincan Termal Kamera ve Dinleme Cihazı ile Su Kaçak Tespit

 

Su kaçak arızaları, her evde zamanla olabilecek sorunlardır. Bu arızalar genel olarak sıva altı fayans arkası gibi
alanlarda oluşmaktadır. Su kaçak arızasının tesisat üzerinde oluştuğu yer ile suyun ortaya çıkarak damladığı alan arasında çok fark olabilir. Bu sebeple su kaçaklarının yerini tespit etmek için mutlaka Termal kamera ve dinleme cihazı gerekmektedir. Su Kaçak Tespit cihazı ve Termal kamera ile yapılan su kaçak tespitinde arızanın yeri kırmadan önce nokta olarak bulunmaktadır. Kırılmadan yeri bulunan su kaçağının tamiri için o bölgede ki bir yada iki fayans çıkarılarak delinen borunun tamiri yapılmaktadır.

Sincan Termal kameralı su kaçak ekibimiz, termal kameralı ustalar ile su kaçak tespit hizmetin de sizlere profesyonel hizmetler sunmaktadır. Sincan bölgesinde gezici mobil aracımız ile bir telefonla en kısa zaman da vermiş olduğunuz adrese gelerek su kaçak arızasına anın da müdahale ediyoruz.

 

Su Kaçak Arızaları Nasıl Oluşur ?

 

Su Kaçak arızaları, genel olarak eski binalarda ki demir boruların zamanla yıpranması ve delinmesi ile, plastik borularda fabrikasyon üretim hatalarından kaynaklı ya da tesisat ustalarının döşeme esnasın da yapmış olduğu kaynak hatası ile oluşmaktadır. Bir diğer su kaçak arızası da, inşaat esnasın da çalışan sıva ve diğer ustaların da döşenmiş olan tesisat borularını istemeden yaralaması sonucu oluşan kaçaklardır.

Bu Kaçaklar, duvarların kabarması, boya ve sıvanın nemlenmesi, alt kat dairenin tavanından su damlaması, alt kat komşunuza su sızması gibi belirtilerle anlaşılır. Bir diğer su kaçak arızasını işaret eden hususta aşırı yüksek su faturası ödemenizdir.

Sincan Su Kaçak tespit ustalarımız termal kamera ve dinleme cihazları ile kırmadan su kaçaklarını tespit etmektedir.

Termal Kamera ile Su Kaçak Bulma Yöntemi

 

Su Kaçak işleminde olmaz sa olmaz haline gelen Termal Kameralar bu sektörü daha profesyonel bir alana taşımıştır. Tek başına bir sektör haline gelen Su kaçak tespit ve onarımı teknolojik aletlerin vermiş olduğu imkanlarla artık daha da kolay bir iş haline gelmiştir. Termal kamera ile müşterilerine daha profesyonel bir hizmet sunmayı amaçlayan firmalar, bu hizmet için alması gereken cihazlara yüklü miktarda ödeme yapmaktadırlar.

Su Kaçak Tespitinde kullanılacak Termal Kameralar, fayans ve sıva gibi yapıların yirmi santim altını görüntüleyebilecek piksele sahip olmalıdırlar. Termal Kameralar ısısya duyarlı görüntüleme yaparak çalışırlar. Bu sebeple tesisatta oluşan su kaçaklarının sıva ve fayans gibi yapılara yansıttığı ısı farkını algılayarak yer tespiti yaparlar. Termal kamera ile duvar ve kolonlara yapılacak montaj işlemlerinde, duvarı delmeden önce delinecek alanda herhangi bir su borusu olup olmadığı da tespit edilebilir.

 

 

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.