Posted by mrtplvc - 1 Mart 2018 - Bölge Su Tesisatı - No Comments

Su Kaçak Tespitinde Neden Cihaz Kullanılmalı ?

 

Değerli Müşterilerimiz, su kaçak arızaları maalesef zor tespit edilen ve gözle görülebilen bir arıza tipi değildir. Çünkü su tesisatı büyük çoğunlukla duvar ve fayans içlerinden geçtiği için arıza ve tesisat boruları cihaz olmadan görünme imkanı da yoktur. Eski sistemler de Bardakla ya da Doktorların kullandığı kulağa takma cihazlarla su kaçakları tespit edilmeye çalışılırdı. Ancak bu sistemle de maalesef su kaçaklarının yerleri öyle kolayca bulunamazdı. Artık geldiğimiz teknolojik çağda her alanda olduğu gibi su tesisat ve kaçak arızalarının tespiti için de Teknolojik cihazlar kullanılmaktadır.

Su Kaçaklarının bulunması için kullanılan bu cihazlar, sıva ve duvarların iç kısmında ki borular da oluşan su sızdırmaları ve deliklerini gösterebilen Termal Kameralar, Yine duvar ve sıva altında oluşan su kaçaklarını yüksek ses dinleme özelliğine sahip Akustik dinleme cihazları, Tesisat da her hangi bir su kaçağının olup olmadığını anlamaya yarayan tesisat ölçüm cihazları ve ekstra olarak Hava kompresör vs cihazlarıdır. Ankara Su Kaçak Bulma Servis ekiplerimiz de kaçak tespiti için gerekli cihazların tamamı bulunmaktadır.

Eğer evinizde, nemlenme, duvarlarda su sızıntısı, alt kat komşuya su kaçağı, üst kat komşudan su damlıyor, banyo, mutfak, koridor tavandan su geliyor gibi şikayetleriniz var ise mutlaka Su Kaçak tespit cihaz ve Görüntüleme kamerası olan bir firmadan yardım alınız. Aksi halde bu gibi sorunları tespit edebilmek için evinizde gereğinden çok fazla kırım ve yıkım yapılarak size daha fazla maliyet oluşacaktır. Ankara Su Tesisatçısı olarak her ilçe ve semte özel servislerimiz ile hizmet vermekte olan firmamız en gelişmiş cihaz ve görüntüleme kameraları ile sizlere hizmet sunmaktadır. İşini iyi yapan ustalarımız ve ekipmanlarımız ile en iyi hizmeti verebilmek için elimizden elen her imkanı siz müşterilerimize sunmaktayız.

 

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.