Posted by mrtplvc - 10 Temmuz 2018 - Bölge Su Tesisatı, Su Kaçağı - No Comments

CİHAZLA SU BORUSU TAMİRİ ANKARA

 

Su tesisat borularında oluşan patlakların tamiri için yerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Daha az maliyetli ve daha az kırım yapılarak bu tamir işlemini yapabilmek için çeşitli cihaz ve aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Patlak su borusu tamiri tespit edilmeden yapılmaya çalışıldığında yanlış yerler kırılarak fazladan gereksiz maliyetler ortaya çıkabilir. Bu sebeple cihazla kırmadan yapılan su patlağı yer tespiti yapılmalıdır. Cihazla tespit uygulaması, termal kamera ve dinleme cihazları ile yüksek teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır.

 

Termal Kamera İle Patlak Boru Tespiti

 

Sıva ve fayans altında, duvarın iç kısımlarında oluşan su patlaklarını bulmak için termal kameralar dan faydalanılmaktadır. Termal kameralar ısıya duvarlı yapmış olduğu görüntülemeler ile duvarların iç kısımlarında sıva ve fayansların altında oluşan su yayılmalarını kırmadan görüntüleye bilmektedir.  Patlak boru arızalarının olduğu kısımda ki suyun oluşturduğu ıslaklık termal kamera ile tespit edilebilmektedir. Bu şekilde su patlak arızalarını kırmadan tespit etme imkanı oluşmaktadır. Termal Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti su tesisat arızalarının tamirinde gereksiz maliyeti düşüren uygulamadır. Ankara Su Kaçak Tespiti yapan firmamız patlak su tesisat tamirinde Termal Kamera kullanarak müşterilerine daha profesyonel hizmet sunmaktadır.

Dinleme Cihazı İle Su Kaçak Bulma 

 

Dinleme cihazları termal kameralar ile ortak çalışan, yüksek ses dinleme yeteneğine sahip cihazlardır. Bu cihazlar su tesisat borularında ki deliklerden kaçan su sızıntılarının sesini nokta olarak tespit ederek yer tespiti yapmaktadır. Dedektörle Su Kaçak Tespiti  olarak da bilinen bir su kaçak tespit yöntemidir. Dedektörle su kaçak bulma yöntemi termal kamera ile birlikte kullanıldığında daha kesin ve GARANTİLİ tespitler yapılmakta tadır.

Su kaçak tespit çalışmasında firmamız Ankara da her ilçe ve semte ayrı hizmet sunarak en hızlı ve en profesyonel hizmeti sunan Güvenilir ve titiz çalışan firmalar dandır.

Ankara S-Cihazla su kaçak tespiti için firmamızdan bilgi almadan kesinlikle evinizde kırım yaptırmayın. En yüksek teknolojilere sahip cihaz ve aletler ile kırmadan su arıza tespiti için MURAT TESİSAT’ı arayın.

 

ANKARA SU TESİSATÇISI

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.