Posted by mrtplvc - 10 Şubat 2018 - Bölge Su Tesisatı, Su Kaçağı - 3 Comments

SU KAÇAK TESPİT ANKARA

 

Su kaçak arızaları, sıkça yaşanan ve tespit edilmesi cihaz olmadan çok zor olan arızalardır. Su kaçak tespit arızaları, tesisat boruları duvar ve sava içerisinden geçtiği için maalesef teknoloji kullanılmadan yer tespiti yapılamamaktadır. Su kaçak arızalarını tespit edebilmek için geliştirilen en önemli cihazlar Akustik ses dinleme cihazı ve Termel Kameradır. Bu cihazlar sayesinde artık su kaçak arızaları KIRMADAN kolayca tespit edilebilmektedir. Akara Cihazla Su Kaçak Tespit Servisi envanterinde bulundurduğu Termal Kmara ve Dinleme cihazları ile sizlere en ileri teknolojik aletler ile hizmet sunmaktadır.

Cihazla Su Kaçak Tespit Ankara

 

 

Su Kaçak arızaları Temiz su ve Atık su kaçakları şeklin de ikiye ayrılır. Bizim alanımız Temiz Su Tesisatıdır. Çünkü atık su arızalarından kaynaklı su kaçaklarını henüz net bir şekilde bulan bir cihaz mevcut değildir. Temiz su tesisatın da su kaçağı olduğuna yönelik Müşterimizden gelen şikayet doğrultusun da, bölgeye en yakın Cihazla Su Kaçak Tespit servisimiz müşteri adresine yönlendirilmektedir. Şikayetin oluştuğu daireye ulaşan ekibimiz ilk olarak alt kata akan su sızıntısını kontrol etmektedir. Daha sonra Temiz su kaçak tespit cihazı evin temiz su tesisatına klozet yada musluk gibi uygun noktalardan bağlanarak temiz su tesisatı kontrol edilmektedir. Su Kaçak Tespit cihazı bize dairenin şebekesinde bir kaçak olduğunu bildirir. 2. aşamada Termal Kamera ve Dinleme cihazları çalıştırılır. Termal kamera ve Dinleme cihazı ile dairenin temiz su tesisatı tamamen görüntülenir. Bu aşamada tespit edilen su kaçak arızası işaretlenir. ve kaçağın olduğu nokta kırılarak onarımı yapılır. Tesisat tekrar kontrol edilerek işlem konut sahibine teslim edilir.

Kamera ile Kırmadan Su Kaçak Tespit Ankara

 

Su Kaçak arızası bir kaç sebepten oluşabilir. Bunların başlıcası, ekonomik ömrü dolan su tesisatı, zamanla pas ve basınç sebebi ile delinen demir borular, plastik borularda kaynak hatası, üretim hatası gibi bir çok sebepten su kaçakları oluşmaktadır. En sık görülen su kaçak arızası plastik borularda oluşmaktadır. Bu sebep ile tesisat yapılma aşamasın da usta ve malzeme konusunda seçici olunmalı. Gerekirse ustanın daha önce yaptığı bir kaç iş sahibi müşteri ile de görüşülmesi uygundur. Çünkü su tesisatı yapıldıktan sonra üzeri fayans, parke dolap gibi malzemeler ile kapatılmakta, en ufak bir su kaçak arızasında yeni yapılan bu işlerde zarar görmektedir. Bu sebeple su tesisatını yaptıracağınız usta çok önemlidir. Hatta yapılacak işin malzemesini kendiniz alacak şekilde fiyat almanız da malzeme kalitesini sizin belirlemenizde bir etken olacaktır. Bir diğer husus ise, özellikle evinizi yeniden tadilat ettiriyor iseniz, su tesisatı ile ilgili yapılan sözleşmede 1 sene garanti koşulu isteye bilirsiniz. Çünkü hatalı yapılan bir işçilik yada hatalı malzeme ilk bir senede kendini mutlaka gösterecektir. Bu arada evinizi su baskını gibi durumlarda güvenceye almak için sigorta yaptırmayı da unutmayınız.

Su Kaçak Tespiti

MURAT TESİSAT

 

https://www.ankarasutesisatci.com/su-kacagi-bulma/

CİHAZLA KIRMADAN SU KAÇAK BULMA SİNCAN

3 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.