Posted by mrtplvc - 5 Ekim 2018 - Petek temizliği - No Comments

İlaçlı Petek Tesisat Temizliği

 

Kombinizi yüksek ısıda yakmanıza rağmen petekler iyi ısınmıyor, doğalgaz faturalarınız yükseliyorsa, ilaçlı petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz. Çankaya ilaçlı petek tesisat temizliği servisi olarak yıllardır bu alanda hizmet vermekteyiz. Firmamız petek temizliğinde güncel yöntemleri kullanmakta ve deneyimli personelimizle müşterilerimize yardımcı olmaktadır. Günümüzde en konforlu ısınma yöntemi kalorifer, kombi kullanmaktır. Ancak zamanında kombi bakımını, petek temizliğini yaptırmazsanız, ısınma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda yakıt giderleriniz artar, kombi arızalarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Altı ısınmayan petek sorunum var

 

Peteklerinize dokunduğunuzda altı ısınmıyor, üst kısmı ılık oluyorsa petek temizliği yaptırmanız gerekir. Bu sorun peteklerin kirlendiğini, tıkandığını göstermektedir. Kış ortasında bu peteklerle ısınamazsınız. Petekler iyi ısınmıyor diye servis çağırmak zorunda kalırsınız. Peteklerin ısınması demek evinizin ısınması demektir. Kombiniz verimli bir şekilde çalışsa da, tesisattaki suyu ayarladığınız derecede ısıtmış olsa da, peteklerinizdeki tıkanıklık ve kirlenme ortamı ısıtmasına engel olur. Bu nedenle zamanı geldiğinde peteklerinizi temizletmeyi ihmal etmemelisiniz. Hem yakıttan tasarruf etmenizi sağlayan, hem de ısınmanızı sağlayan bu hizmeti ilaçlı petek temizliği yapan firmamızdan alabilirsiniz.

ANKARA KİMYASAL VE MAKİNE İLE PETEK TEMİZLEME

İlaç ve Makineli Tesisat Temizlik Nasıl Yapılır?

 

Peteklerin ve tesisatın içinde zamanla kireç tabakası oluşur. Kalorifer tesisatında dolaşan suyun etkisiyle kireçlenme ve pas sorunu yaşanması kaçınılmazdır. Bu yüzden peteklerinizi ilaç ve makineli temizlik hizmeti veren servise temizletmeniz gerekir. Uzmanlar iki yılda bir peteklerin temizletilmesini tavsiye etmektedir. Bu hem ısı randımanını arttırır, hem de daha hesaplı ısınmanıza yardımcı olur.

İlaçlı tesisat temizliği sırasında evdeki bütün peteklerin sökülmesine gerek kalmaz. Çankaya ilaçlı petek temizliği hizmeti veren firmamız banyo peteğinden çalışarak tesisatınızı ve peteklerinizi buradan temizler. Petek temizleme makinesi banyo peteğine bağlanır. Kombi düşük ısıda çalıştırılarak, tesisata özel bir kimyasal ilaç koyulur. Bütün tesisatı ve petekleri dolaşan kimyasal ilaç kireç tabakasını, pası söker. Yapılan temizlik işleminde tesisatın, peteklerin içinde biriken balçık ve tortularda makine sayesinde dışarıya tahliye edilir. İlaçlı tesisat temizliği kalorifer tesisatınızı ilk günkü gibi kullanmanıza yardımcı olur. Kullanılan kimyasal ilaç peteklerinize zarar vermez. Altı ısınmayan petek sorunu yaşamadan kışı geçirebilirsiniz.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.