ANKARA SU KAÇAK TESPİTİ

CİHAZLA KIRMADAN SU KAÇAK TESPİTİ

.

Ankara Kırmadan Termal Kamera ile su kaçak tespiti olarak su kaçaklarını bulmada bizim farkımız hiç bir yeri kırmadan su kaçağını nokta olarak bulabilmektir. Su kaçağı tespitinin kırmadan tam olarak yerinin bulunması için yeterli piksel özelliğine sahip Termal Kamera, Yüksek frekans gücüne sahip Su Kaçak Dinleme cihazı, Tesisat kaçak test cihazı ve su kaçak yerinin tespit ettikten sonra kırarak onarımını yapmak için gerekli aletlerin tamamının olması şarttır. Bu cihazlardan herhangi birinin eksik olması su kaçağının yerinin nokta olarak tespit edilmesinde hata yaratabilmektedir

Su kaçağı sızıntısı arızanın olduğu bölgenin olduğu yerin çok dışında farklı bir noktadan alt kattan damlaya bilir. Su en kolay bulduğu noktadan alt kata damlama yapar. Bu damlamanın yerine tavandan üst kata geçiş noktaları, pimaş delikleri, düşük döşemeler sebep olabilir. bu sebeple alt katın mutfak tavanından damlayan su kaçağının yeri üst katta antreden çıkabilir. Bunun için çok yer kırmadan nokta olarak su kaçağını bula bilmek için Su kaçak arıza tespitini Termal Kameralı Su Tesisat Ustalarına yaptırmalısınız.

Ankara Görüntülü Su Kaçak Tespit Firması

.

Yani termal Kamera ve Dinleme cihazlarının her ikisinin de su kaçağın da kullanılması gerekmektedir, bunlardan birinin olmaması durumun da Su kaçak tespit işlemi tam olarak yapılamamaktadır. Su Kaçak bulma için hizmet almak istediğiniz Firmada bu sayılan cihazların hepsinin var olduğuna muhakkak emin olun. Ankara da Su Kaçak Tespiti yapan Firmamız Su Kaçak tespitini, Termal kamera ile görüntüleyerek bulup Müşteriye kırmadan önce kaçağın yerini Termal Kamera ile göstermektedir. Aynı zaman da Su Kaçak Dinleme cihazı ile de su kaçağın nokta olarak yerini belirlemektedir. 

Su arıza tespitleri teknolojik cihazların sayesinde artık daha kolay ve daha az yer kırılarak yapılmaktadır. Teknolojik cihazların tesisat ustalarına verdiği bu imkan sayesinde su kaçak tespiti tek başına bir sektör haline gelmiştir.

Cihazla Görüntülü Su Kaçak Tespiti

.

Su kaçak arızaları dinleme yöntemi ve görüntüleme yöntemi ile tespit edilmektedir. Kesin bir kaçak tespiti için bu iki yöntemi de kullanmak gerekmektedir. Görüntülü su kaçak arıza tespiti termal kamera ile yapılmaktadır. Termal kameralar ısıya duyarlı çalışarak duvar ve fayans altından geçen su tesisat borularında ki patlakları kırmadan görüntülü olarak tespit etmektedir. Termal Kamera ile tespit edilen su kaçak arıza noktası dinleme cihazı ile de dinlenerek kaçağın yeri kesin olarak işaretlenir ve tamir için fayans kırılır.

Su Kaçak Tespiti Yapan Su Tesisat Ustası

.

Alt komşuya su akıyor, su faturası yüksek geliyor, üst kattan su damlıyor bu tür şikayet ve sorunlarınız için Termal Kameralı su kaçak ustasına ihtiyacınız olduğunda bizden hizmet alabilirsiniz. Ankara Kırmadan su kaçağı bulma servisi olarak bizden bilgi almadan evinizi kırdırmayın. Su kaçağında Termal kamera ve Akustik dinleme cihazları ile nokta tespiti yaparak sizlere su boru patlak ve kaçağını kolayca buluyoruz. Ankara Sucu Usta

Lazer Cihazlar ile Su Kaçak Tespiti Ankara

.

Ankara Görüntülü Su Kaçak tespiti servisimiz gelişen teknoloji sayesinde Termal Kamera ile temiz su tesisatında oluşan, su kaçağını, su sızıntılarını, su damlamalarını, su tesisat borularının hangi alanlardan geçtiğini, görüntüleye bilmektedir. Bu sayede Su Kaçak Bulma konusun da Kırmadan yer tespiti yapabilmektedir. 

Ankara Su Kaçak Bulma Servisi, Termal kamera ile görüntüleyerek tespit ettiği su sızıntısını, boru patlaklarını, su kaçaklarını noktasal olarak çok az bir alanda kırım yaparak patlayan su borusunun tamirini yapmaktadır.

Ev yada iş yerlerinde su kaçağı olduğunu düşünüyor iseniz, yada komşunuzdan duvardan veya tavandan su damlıyor şeklinde bir şikayet aldı iseniz mutlaka  Ankara Su Kaçak Servisini arayınız. Bir telefon ile adres vererek Su Kaçak Bulma servisi talep edebilirsiniz.

Ankara Su Borusu Patlak ve Sızıntısını Bulma

.

Su borusu patlaması hemen hemen her tesisatta zamanla oluşabilen arızalardır. Bu arızalar eğer zamanın da müdahale edilmez ise evinizde çok ciddi arızalara sebep olabilirler. Hatta elektrik hatlarını ulaşan su evde yaşayanların daha ciddi sorun yaşamalarına sebep olabilir.

Su borusu patlağı, tesisatta oluşan basınç dalgalanmasından yada aşırı basınç sebebi ile su borularında oluşan deliklerden veyahut su borusu yarılmasından kaynaklanmaktadır.

Su borusu patlağı,  Ankara Su Borusu Arızalarını Termal kamera ile görüntülü tespit edebilen firmamız evinizin farklı alanlarında fazladan kırım yapmadan sadece arıza olan su borusu bölgesini nokta olarak kırım yapıp tamir etmektedir. Su kaçak tespit işlemlerimiz çekmiş olduğumuz videolar ile sizlere sunulmuştur.

Su Kaçak Arıza Tespitini Nasıl Yapıyoruz ?

.

Sektörün öncülerinden Ankara tesisat olarak büyük yatırımlar yaparak su kaçağını bulmak adına Termal Kamera Akustik Dinleme cihazı gibi gelişmiş tüm cihazlara sahibiz buda bizi Ankara’da farklı kılan bir hizmetimizdir. Su kaçağını bulmak için biz tahminlere dayalı kırıp dökme işlemi yapmıyoruz tek bir fayans üzerinde işaretleme yaparak su kaçağını kırmadan buluyoruz. Bu sayede sadece arıza olan fayansa kırılarak su borusunda tamir yapılmakta, fazladan fayans kırılmamaktadır.

Su Kaçak Arıza tespiti, gerekli cihazlar olamadan kesinlikle yapılamamaktadır. İlkel yöntemler ile yapılan huni, bardak vs yöntemler ile yapılan su kaçak tespitlerine itibar etmeyiniz.

Su Kaçak Tespiti İçin Gerekli Ekipman ve Cihazlar :

.

1 – Termal Isı Görüntüleme Kamerası :

.

Termal görüntüleme kamerası özellikle sıcak su borusunda etkili olmaktadır. Termal kamera cisimlerin ısı derecelerine göre görüntüleme yapmakta ve bu görüntüyü renk farkları ile ekrana yansıtmaktadır.

Termal kamera resimde de görüldüğü gibi boruyu farklı bir renk ile görüntülemektedir. Boruda oluşan su kaçaklarını da yine ısı farkı sebebi ile daha faklı bir renk ile bizlere göstermektedir. Bu sayede teknolojinin bize sağladığı imkanları kullanarak siz müşterilerimize daha profesyonel hizmet sunabilmekteyiz.

Resimde örnek olarak bir Termal Kamara ve görüntüsü verilmiştir.

2 – Akustik Yüksek Frekanslı Ses Dinleme Cihazı:

.

Akustik dinleme cihazı, su borularında oluşan su kaçaklarının sesini duya bilmek için özel olarak üretilen cihazlardır. Akustik su kaçak cihazı termal kameranın tespit ettiği boru hattında dinleme yaparak sıcak ve soğuk suda oluşan su kaçaklarını kolayca bulabilmektedir. Bu cihazlar her insanın yada ustanın kullanarak su kaçağını bulabileceği cihazlar değildir. Bu cihazlar ile su kaçağı tespitini yanılmadan yapabilmek için kullanıcısının gerekli eğitimin alınması gerekmektedir. Yani bu cihazı alan herkes su kaçağını tespit edemeye bilmektedir. Ankara Su Kaçak Bulma servisinde görevli personeller kullanmış olduğu su kaçak tespit cihazları hakkında gerekli eğitimi almışlardır.

Su Kaçak dinleme cihazı örnek olarak resimde verilmiştir.

3 – Tesisat Kaçak Ölçer Test Pompası (Ölçüm Cihazı) :

.

Su tesisat test pompası dairenin sıcak ve soğuk su tesisatına belirli bir noktadan bağlanarak basınç ölçümü yapma sureti ile genel olarak tesisatta bir su kaçağı olup olmadığını tespit etmeye yarayan cihazdır.

Su kaçak tespit çalışmasına ilk bu cihazla başlanmaktadır. Bu cihaz sayesinde termal kamera ile görüntüleme ve dinleme cihazı ile dinleme yapılacak tesisat belirlenir. Bazı su kaçaklarının bir üst komşudan geldiği düşünüle bilir. Ancak banyo ve tuvaletleri bitişik olan iki daireden hangisinin tesisatında su kaçağı olduğunu, hangi dairede görüntüleme ve dinleme işlemi yapacağımızı bize Tesisat kaçak test pompası bildirmektedir. Bu cihazların dilinden anlamak bu işi yapmanın yüzde ellisi denilebilir.

Test Pompası için örnek bir fotoğraf.

4- Kanal içi Kamera ile Pis Su Kaçak Tespiti

.

Pis su kaçak tespiti oldukça zor ve tespit edilmesi de garantili bir uygulama değildir. Pis su kaçak tespiti tek şekilde yapılabilmektedir. Pimaş boruların iç kısımlarına gönderilen kanal görüntüleme kamerası ile borularda oluşan kırık, çatlak ve ezilmelerin yeri tespit edilerek su kaçağı bulunur. Ancak conta sorunu ve çok ince oluşan kılcal çatlakları, ve eğim sebebi ile kameranın görüş açısı dışında kalan yüzeyler de oluşan kaçaklar tespit edilemeye bilir.

Su Kaçak Tespiti için Nasıl Bir Firma Seçmelisiniz ?

.

Değerli Müşterilerimiz, Su kaçak arızaları gerçekten tecrübeli ve işinde profesyonel firmaların yapabileceği iştir. Çünkü su kaçakları genel itibari ile duvar içlerinde olduğundan dolayı yeri cihaz ve kamera olmadan tespit edilmesi mümkün değildir. Bu sebeple eğer bir su kaçağı ile karşı karşıya gelmiş iseniz evinize en az zararı vererek en sağlam işi nasıl yaparım bunu düşünmelisiniz.

Peki bu işlem nasıl olur. Bu işlem su kaçak arızasını bulmak için en yeni ve en yüksek teknolojiyi kullanana firmalar ile olur. Su kaçak tamiri için evinize çağıracağınız firmanın ekipmanlarını mutlaka sorgulayın. Termal Kamera olup olmadığını, Dinleme cihazı var mı? Sizle görüşen kişi işin sonrasın da yapılan iş için güvence veriyor mu? Kaçağın yerini Nokta olarak Kırmadan bulan bileceğini garanti ediyor mu? Bunlara dikkat etmelisiniz. Bir de artık web siteler üzerinden maalesef bu işi tabiri caiz ise el altından yapan çok kişi olmaya başladı. Çağıracağınız firma yapılan iş karşılığın da size Fatura vere biliyor mu? bu da çok önemli.

Değerli Müşterilerimiz, teknoloji her alanda olduğu gibi, su tesisat arızalarının tespiti konusun dada çok gelişti. Bunun bilincinde olarak, su kaçak arızalarını en iyi cihazları kullanan firmalara yaptırmalısınız. Termal kameralı görüntüleme sistemleri ile Su arıza tespiti, Dinleme cihazı ile Kaçak Tespiti, Kanal görüntüleme kameraları ile pis su boruların da oluşan su kaçaklarının yada pimaşlar da oluşan çatlak, kırık gibi arızaların tespiti su tesisat ustalarının işini çok kolaylaştırdı. Müşteriler artık cihazla yada kameralarla su tesisat arızalarını tamir ettirmek istiyorlar. Sizde evinize gelen Su Tesisatçılarına arıza tespiti için gerekli Cihazların olup olmadığını sorun. Yok ise, bu cihazlara sahip olan firmaları bularak onlarla koordineli çalışmalarını sağlayın.

Su Kaçağı ve Tesisat Arıza Tespiti  Sorunların da Neden Ankara Tesisatı Seçmelisiniz ?

.

Ankara sıhhi tesisat adı altında sunduğumuz bu hizmet sayesinde size ek bir tadilat masrafı çıkmaz, özenerek yaptırdığınız zemin ve duvarlarınız da gereksiz kırma dökme işlemi olmaz, Yukarı da doğru firma seçme konusun da yapmış olduğumuz tanımlamalara uyan bir firmayız. En yeni ve en iyi Termal Kamera ve Dinleme cihazlarını kullanıyoruz. İşimize ve su kaçak tespitini, Kırmadan Nokta olarak tespit etmeyi garanti ediyoruz. Yaptığımız iş için GARANTİ veriyoruz. Youtube de Murat Tesisat adlı kanalımız da çekmiş olduğumuz müşteri memnuniyet videoların da da görebilirsiniz.  Biz sizi bu sorunda en kolay şekilde kurtarmış oluruz. Ankara su kaçağı tespiti için bizden bilgi alabilirsiniz.