Posted by mrtplvc - 2 Mart 2018 - Bölge Su Tesisatı, Su Kaçağı - 2 Comments

Cihazla Su Kaçak Bulma Dikmen

 

Su tesisat arızaları, çözüm ve tamir için teknolojik cihazların gerektiği bir sorundur ve artık kırıp dökme ve tahmine dayalı arıza tespiti meslekte çok geride kalmış yöntem olmuştur.

Su kaçak arızası büyük çoğunlukla sıva, duvar, ve fayans altlarından geçen tesisat borularının zamanla patlaması sebebi ile oluşmaktadır. Duvar ve fayansların altından gelen su kaçaklarını tespit etmek için yeni teknolojik aletler kullanılmaktadır. Bu cihazların en önemlisi, Termal kamera ve Akustik Dinleme Cihazıdır.

Termal Kameralı Su Kaçak Ustası

 

Termal Kamera beton duvar, tuğla, sıva yada fayans altındaki su borularını ısıya duyarlı olarak algılar ve bu şekilde görüntüleme yapar. Su borusun da kaçağın olduğu noktada ısı dağılımı farklılaştığı için termal kameranın ekrana yansıttığı görüntü renkleri de bu noktada yoğunlaşır ve bu alanda bize aşırı nem olduğunu bu nemin su kaçağından kaynaklandığını yorumlayabilmemiz için görüntülü veri iletir. Bu çalışmayı yapan termal kamera kullanıcısı usta, kameranın görüntü aldığı alanda kaçak olduğunu fark eder ve Akustik dinleme cihazı ile termalin tespit ettiği noktada dinleme yapar. Akustik dinleme cihazları yüksek frekanslı ses duyma yeteneğine sahip cihazlardır ve bu sesler su kaçağı sesi olması gerekmektedir. En ince hatta damla şeklinde ki su kaçaklarının sesini dahi duyabilen dinleme cihazı ile kaçağın yeri doğrulanır, termal kameranın gösterdiği yerin kaçak olduğu anlaşılır ve işleme başlanır.

Kırmadan Su Kaçak Bulma

Bu çalışmalar, cihaz ve kameranın yanı sıra uzman bir personel gerektirir. Su kaçak tespitinde kamera ve cihazın verilerini iyi değerlendiremeyen bir kişi maalesef kaçak tespitin de yanlış bir noktayı kırabilir. Plastik tesisatta ki bir dirseğin, yada T maşonu ısı dağılımı sebebi ile kaçak olarak değerlendirir ve hatalı tespit yapabilir.

Dikmet Termal Kameralı Su Kaçak Bulma servisimiz, hem gelişmiş cihaz ve ekipmanlar ile, hem de deneyimli personeller ile en doğru tespiti yapmanız ve size ekstra masraf çıkartmamanız için doğru tercihiniz olacaktır. Dikmen  de Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti yapan ustalarımız siz müşterilerimizin değerli evlerinde asgari kırım ve en az hasar ile hizmet verme prensibini ilke edinmiştir.

ÇANKAYA TERMAL KAMERALI SU KAÇAK BULMA

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.