Posted by mrtplvc - 19 Haziran 2015 - Su Kaçağı - 8 Comments

Çankaya Termal Kamera ile Su Kaçak Tespiti

 

Çankaya Termal Kamera ile Görüntülü Kırmadan Su Kaçak Bulma Servisimiz temiz su tesisatından kaynaklı her türlü su kaçağını hiç bir yeri kırmadan Termal Kamera ile Görüntülü ve Dinleme cihazları ile KIRMADAN bulmaktadır.

Üst komşunuzdan size gelen ya da sizden alt komşunuza giden su damlama ve kaçaklarını, duvarlarınızda, parke altlarında, banyo, tuvalet gibi alanlarda oluşan su kaçaklarını yine kırmadan termal kamera ile görüntülü ve su kaçak cihazı ile buluyoruz.

Çankaya Termal Kamera Su Kaçak Bulma

Çankaya Termal Kamera Su Kaçak Bulma

Su kaçak yer tespiti için nokta yer belirlemesi yaparak su kaçağı onarımında gereksiz kırımları ve evinizin şantiye alanına dönmesini engelliyoruz.

Su Kaçağı Bulma Servisimiz eviniz de aşamalı olarak şu uygulamaları yapmaktadır;

1 – Evinizin sıcak ve soğuk kullanım suyu tesisatını kaçak belirleme testine sokar.

2 – Tesisatta herhangi bir su kaçağının olduğu tespit edildikten sonra termal kamera ve Su kaçak bulma cihazı ile kaçağın yeri nokta olarak tespit edilir.

3- Nokta olarak tespit edilen yer kırılarak azami az hasar ile kaçak onarımı yapılır.

 

Çankaya Termal Kamera ile Su Kaçak Bulma servisi tam donanımlı mobil hizmet aracımızla sizlere hızlı ve kolay hizmet vermektedir. Çankaya Su Kaçak Bulan firma ya ihtiyacınız olduğun da Pratik çözümleme merkezimizi arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Su Kaçak Nasıl Oluşur? Nasıl Tespit Edilir ?

 

Su Tesisatında oluşan su kaçak arızaları, eskimiş demir boruların pas ve kireçleme sebebi ile delinmesi sonucu, plastik borular da üretim hatasından kaynaklı çatlama ve delinmeler, ve yine plastik borular da yapılan kaynak hataları sonucun da oluşmaktadır. Su kaçak arızası, genel olarak sıva ve fayans altında oluşmaktadır ve bu sebeple teknik aletler olmadan bulunması çok zordur. Gerekli cihaz ve aletler olmadan su kaçaklarını bulmak için, kaçak olduğu tahmin edilen her yerde kırım yapılmaktadır. Bu sebeple Su kaçağı arızaların da mutlaka Termal Kamera ve Dinleme cihazı olan usta tesisatçılar dan yardım alınmalıdır. Termal Kamera ve Su Kaçak Bulma cihazı, su kaçaklarını sıva ve fayansları KIRMADAN tespit edebilmektedir.

Su Kaçak arıza tespitinde, su damlaması, su sızıntısı, alt kat daireye su damlaması gibi sorunları Termal Kamera ve dinleme cihazı ile yapılan bir çalışma sonucu yer tespiti yapılabilmektedir. Çankaya Su Tesisatçısı, termal kameralı ve su kaçak cihazı olan ustalar ile sizlere profesyonel hizmet vermektedir. Termal Kameralı ustalarımız evinizin su tesisatını görüntüleyerek su kaçağı olan noktayı sizde göstermektedir.

Termal Kameralı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır ?

 

Termal kameralar, ısıya duyarlı görüntüleme yapan cihazlardır. Termal kamera sayesinde duvar ve fayans arkasında ki su tesisatları termal kamera ile görüntülenerek tesisat üzerinde ki ısı farkları ölçülüp görüntüsü alınmaktadır. Bu görüntüde tesisat borusu üzerinde kaçağın olduğu bölgede ısı farkına dayalı görüntü farklılığı oluşur ve bu sayede su kaçağı tespit edilebilir. Su Kaçağı için kullanılan Termal Kamera duvar ve fayanslara en az 20 santim derinliği görüntüleyebilecek piksele sahip olmalıdır.

DİKMEN TERMAL KAMERALI SU KAÇAK TESPİTİ

Çankaya Termal Kamera İle Su Kaçak Bulma

Yüksek Frekanslı Dinleme Cihazları Nedir? Su Kaçağını Nasıl Bulur ?

 

Su Kaçak Dinleme cihazları yüksek frekanslar sahip ve sadece su kaçaklarının ses ve titreşim dalgalarına göre özel olarak tasarlanmış bir cihazdır. Bu cihazlar sadece su kaçak seslerine odaklı dinleme yapmaktadır. Su kaçağı haricinde başka bir dinleme için kullanılamazlar. Üstün ses duyma frekansına sahip bu cihazlar ithal edilmiş sanayi ve teknoloji devi ülkelerin ürettiği cihazlardır. Su Kaçak dinleme cihazı Termal kamera ile paralel çalışırlar. Bu iki cihaz bir birini doğrular niteliktedir. Termal kamera ile bulunan ısı farkına dayalı su kaçaklarının gerçek bir su kaçağı olup olmadığı dinleme cihazı ile teyit edilir. Dinleme cihazı ile de Termal kamera ile tespit edilen tesisat su borusu hattı üzerinde dinleme yapılarak fazladan bir alanda çalışma yapılması önlenir. Bu sayede dinleme cihazı ile bir ses alındığında, Termal kamera ile de o noktadan gerçekten bir tesisat borusunun geçtiği doğrulanır ve Su kaçağı nokta olarak %100 işaretlenir. Termal Kamera yada Dinleme cihazlarından biri olamadan teknik verilere dayalı bir çalışma yapılamaz. Bu iki cihazdan biri yok ise su kaçak tespiti %50 oranla sağlanır.

 

Mobil servis ağımız ile sizlere en kısa zaman da en profesyonel hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Murat Teknik Tesisat

Diğer Hizmetlerimiz :

Çankaya Su Kaçak Tespit

8 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.