Posted by mrtplvc - 26 Eylül 2018 - Genel, Petek temizliği - No Comments

Eryaman İlaçlı Petek Tesisat Temizliği

 

Kalorifer ve kombi ile ısınanlar için ısı kalitesi oldukça önemlidir. Yaşam alanının en verimli şekilde ısınması tercih edilir. Bunun için kombi ve petek tesisatı bakımı ihmal edilmemelidir. Eryaman ilaçlı petek tesisat temizliği yapan servisimiz bu konuda sizlere ilaç ve makineli petek temizlik hizmeti vermektedir. Bu yöntemle petek tesisatınızı temizletmeniz halinde, peteklerdeki ısınma sorunundan konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evinizdeki her odada bulunan peteklerinizi banyodan işlem yaparak temizliyoruz. Petekleri yerinden söküp takmadan hizmet veriyoruz. Petekler iyi ısınmıyor diye şikayet eden her müşterimize bu hizmeti tavsiye ediyoruz. Çünkü peteklerde tıkanıklık sorunu olduğunda ısınma sorunları da yaşanıyor.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor ?

 

Petek temizliği sırasında ilaç ve makineli temizlik hizmeti alırsanız peteklerinizin tamamı banyo peteğinden temizlenmektedir. Banyo peteği çıkarılarak, kombiye en uzak noktadaki petek bile temizlenmektedir. Ayrıca tesisatın vanaları, kombi ısıtma kazanı, borular, bağlantı yerleri gibi tüm tesisat kireçlenme ve paslanma etkisinden kurtulmaktadır. Banyo peteğinin giriş çıkış noktalarına bağlanan yüksek devirli makine ve kimyasal ilaç sayesinde kalorifer tesisatınız temizleniyor. Tesisatın ve peteklerin içinde biriken çamur tortuları, balçık gibi atıklarda makine sayesinde sistemden tahliye ediliyor. Yapılan bu işlemler yaklaşık 1,5 saat sürüyor. Ekiplerimiz en geç iki saatte ilaçlı petek temizliği işlemini tamamlamaktadır.

İlaçlı Tesisat Temizliği Hangi İlaçla Yapılmaktadır?

 

Peteklerde ısınma sorununa neden olan tıkanıklığın açılması için ilaçlı petek temizliği yapılırken özel bir kimyasal ilaç kullanılmaktadır. Eryaman ilaçlı petek tesisat temizliği yapan servisimiz TSE kalite standartlarına sahip olan ve sadece petek temizliği için üretilmiş kimyasal ilaç kullanmaktadır. Peteklerde ve tesisattaki kireç kalıntılarını, paslanma etkilerini ekiplerimiz bu ilaçla temizlemektedir. Peteklerin dibine çöken çamur tortularını ve atıklar ise petek temizleme makinesi ile temizliyoruz. Ekiplerimiz işlemi tamamladıktan sonra kalorifer tesisatınız yeni haline dönüyor. Bu şekilde kombinizi kullandığınızda yakıt tasarrufu da yapıyorsunuz. Kombiniz zorlanmadan çalıştığı için daha uzun ömürlü oluyor. Kış ortasında altı ısınmayan petek sorunu yaşamıyorsunuz. Bu temizliği iki yılda bir yaptırırsanız, kalorifer tesisatınızı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

ANKARA SU TESİSAT

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.