Posted by mrtplvc - 12 Ekim 2018 - Petek temizliği - No Comments

KİMYASALLI KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ

 

Petek temizleme kalorifer ve kombi ile ısınan herkesin ihtiyacı olan bir hizmettir. Belirli aralıklarla peteklerinizde meydana galen tıkanıklıkları ve kirliliği temizletmeniz gerekir. Ankara ilaçlı petek tesisat temizliği servisimizden bunun için hemen randevu alabilirsiniz. Kışın ısınma sorunları yaşamadan, peteklerinizi kışa hazırlamalısınız.  Kalorifer Kombi petek tesisatınızın içinde dolaşan suyun olumsuz etkileri peteklerinizde kireçlenmeye neden olur.

Aynı zamanda pas ve balçık gibi etkilerde meydana gelir. Petekler iyi ısınmıyor, özellikle kombiye uzak peteklerde ısınma sorunu var diye yakınan müşterilerimiz bulunmaktadır. Petekleri zamanında temizletmemek maalesef bu sorunların yaşanmasına neden oluyor. Bu yüzden kış hazırlıklarınızı yaparken peteklerinizi ihmal etmemelisiniz.

İlaçlı petek temizliği nasıl yapılır?

 

Peteklerinizin yerinden sökülmeden temizlenmesini istiyorsanız, ilaçlı petek temizliği yöntemini kullanan servisimizden hizmet alabilirsiniz. Ekiplerimiz evinizdeki bütün petekleri banyodan temizlemektedir. Banyo peteğini yerinden çıkaran ustalarımız, peteğin gidiş dönüş hattına petek temizleme makinesini bağlar. Tesisata kimyasal ilaç konularak, makinenin yüksek devirli çalışmasıyla en uç noktadaki petekler bile temizlenir. Petekleri etkileyen kireç kalıntıları, pas gibi etkiler ilaçla temizlenir. Petekleriniz yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla banyodan tek noktadan temizlenmektedir.

Petek temizleme hizmeti almak isteyen müşterilerimiz evlerinin zarar göreceğini düşünmesinler. İlaçlı tesisat temizliği sırasında ustalarımız sadece banyonuzda çalışmaktadır. Bütün işlemlerin yapılması en fazla iki saat sürer. Bu kısa sürede petek tesisatınızı kışa hazırlamış oluruz.

 

Petek Temizliği Faydaları Nelerdir?

 

İlaçlı petek temizliği sırasında hem peteklerdeki, hem de tesisattaki kireçlenme ve paslanma çözülerek temizlik işlemi yapılır. Temizlenmiş peteklerde sıcak su homojen şekilde dağılır. Kombinin devir daim pompası zorlanmadan çalıştığı için, daha uzun ömürlü olur. Beklemediğiniz zamanlarda arıza sorunu yaşanmaz. Temizlik sırasında kombi ısıtma kazanındaki kireç kalıntıları da kimyasal ilacın etkisiyle çözdürülür. Isıtma kazanı temizlikten sonra daha az yakıt harcayarak tesisattaki suyu ısıtır. Böylece yıllık yakıt tüketiminde ortalama % 30 oranında tasarruf edebilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde altı ısınmayan petek sorunu yaşamazsınız. İlaç ve makineli temizlik yöntemi bütün müşterilerimize önerdiğimiz bir hizmettir. Zahmetsiz ve kolayca peteklerinizin temizlenmesini istiyorsanız, firmamıza danışabilirsiniz.

  • Servis Bölgelerimiz       :

 

Tıkalı petek tesisat borusu, petek temizliği ankara

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.