Posted by mrtplvc - 13 Temmuz 2016 - Faydalı Bilgiler, Petek temizliği - No Comments

Radyatör Petek Nasıl Sökülür ?

 

Bir çok müşterimizin talebi doğrultusun da ANKARA PETEK TEMİZLEME olarak ev ve iş yerlerin de bulunan halk dilin de Petek diye bilinen Radyatör panelin yerinden sökülmesi için yardım amaçlı sizlere bazı pratik bilgiler sunacağız.

PETEK SÖKDar olan odalar, eşya, mobilya masa sandalye gibi dekoratif malzemelerin yerleştirilmesi esnasın da peteklerin bağlı bulunduğu alandan sökmek isteyen çok sayıda müşterimiz bulunmakta ve bu sebepten de aralıklı telefon ile bilgi alınmak istemektedir.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki kesinlikle evinizin dekoru için peteklerinizi sök meyiniz.

 

Gelelim yine de sökmek isteyen müşterilerimize bilgi sunmaya. Petek sökmek için öncelikle peteği sökmeye başlamadan önce 1 adet Kurbağacık Anahtar, Bir adet diz tornavida, Bir adet kova, bir adet yassı ve geniş leğen.

Peteği sökmeden önce öncelikle vanaların her ikisini de sıkıca kapatın ve vanaların su kaçırmadığına emin olun. ( Vanaların su kaçırabileceğini düşünüyor iseniz banyo dan tesisatta ki suyu tahliye ediniz.) Vanaları kapattıktan sonra peteğin alt kısmında ki RADYATÖR VANASI vana ya peteği bağlayan oynar somunu yavaşça gevşetin.

Bu aşamada dikkat etmeniz gereken şey, peteğin içinde basınçlı su olmasıdır. Daha öncesinden vanaları kapattığımız için basınçlı su çok fazla sürmeyecektir.

Somunun gevşetilmesi esnasın da yanımız da bulunan leğen gibi benzeri bir kaba petekten çıkan suyu almak için hazır bulunmalıyız.

Somun ilk gevşeme esnasın da oluşan basınçlı su basıncını azaltacaktır. Bu aşamadan sonra peteğin alt vanasında bulunan somunu kademeli olarak çevirmeye devam edin ve boşalan suyu kaba alın.

 

Petek Hava Alma

Alt vana da bulunan somunu sökme işlemi sona geldiğinde, artık üst vanada bulunan somunu da gevşetin.

Eğer vanaların ikisi de alttan bağlı ise düz torna vida ile peteğin hava alma purjörünü gevşetin ve peteğin için de ki suyun tamamının boşalmasını bekleyin.

Ankara Petek Tesisat Temizleme

Ankara Petek Tesisat Temizleme

Petek boşaldıktan sonra diğer vanada ki somun
da çıkarılar. Ne kadar da su boşaltma işlemi beklenilse de peteğin dibin de çok az da olsa bir miktar su bulunacaktır. Bu suyu almak için peteğin bir ucundan tutarak hafif yukarı kaldırıp eğim yapmalıyız.

Peteğin siyah suyu tamamen alındıktan sonra petek iki kişi ile uçların dan tutularak banyo yada uygun yere alınır.

Petek taşınırken vanaların söküldüğü deliklerin bez yada havlu kağıt ile tıkanmasın da fayda var.

Bu işlem sırasın da yanınız da bol miktarda bez bulundurunuz.

Keyifli çalışmalar.

 

Ankara Kimyasallı Petek Temizliği >>> Okuyunuz

 

Murat Teknik Tesisat

 

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.