Posted by mrtplvc - 4 Mayıs 2015 - Bölge Su Tesisatı, Tıkanıklık - 7 Comments

Ümitköy Kırmadan Makine ile Tıkanıklık Açma

 

 

Ümitköy Tıkalı Boru Tuvalet Açma Servisi 7/24 hizmetinizde sizlere zor durumlarınızda hizmet vermektedir. Tuvalet tıkanma durumu en sıkıcı ve pis durumlardan biridir. Tuvalet tıkanmasına ya tıkanan tuvaletin gider borusunda yada bina ortak kullanım giderlerinde oluşan tıkanıklık sebep olmaktadır.

Kendi kullanım alanınız da oluşan tıkanıklık için kullanımı durdurarak sorunun ilerlemesini yani pis suyun eve taşmasını durdurabilirsiniz, ancak ortak kullanım alanlarında oluşan tıkanmalarda üst katlar da kullanılan pis sular sizin dairenizden geri teperek taşmaya devam edecektir. Bu gibi Tuvalet tıkandı, Banyo tıkandı, Mutfak Tıkandı, Balkon tıkandı, Lavabo tıkandı, Tesisat tıkandı, Pis su gider pimaş tıkandı gibi durumlarda hiç beklemeden Ümitköy Tıkalı Gider Açma Servisini arayarak günün her saatin de hizmet talep edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Pis Su Gider Boru Kanalları Neden Tıkanır ?

 

Ev ve iş yerlerin de, Tuvalet, Mutfak, Lavabo pis sularını Aski pis su hattına taşıyan gider boruları zamanla içerisine giden yabancı cisim, yağlanma, yemek atıkları sebebi ile tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık, tuvaletlerde, bez, çamaşır, ıslak mendil gibi cisimlerin boruya sıkışması ile, Mutfak Lavabo giderlerinde ise, yemek, yağ çay posası gibi atıkların borulara sıkışarak tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Mutfak lavabo borularında ki bir diğer tıkanıklık sebebi ise Bulaşık makinesi hortumu ve kada contadır. Bulaşık makinesi hortumu aşırı uzunlukta pimaş borunun iç kısmına sokularak diğer gider bağlantı hatlarının önünü kapatmasına sebep olunmaktadır.

Bu sebeple çamaşır yada bulaşık makinesi hortumu gereğinden fazla pimaş borunun içine itilmemelidir. Ayrıca gereğinden fazla pimaş içine sokulan bulaşık makinesi hortumları geriye çekme esnasında koparak lavabo borularının iç kısmında kalmakta ve ileri ki zamanlar da lavabo borularında tıkanıklığa sebep olmaktadır.

7 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.