Posted by mrtplvc - 29 Mayıs 2018 - Bölge Su Tesisatı, Tıkanıklık - 1 Comment

TIKANIKLIK AÇMA ANKARA

 

Bina kullanım alanlarında atık su giderlerinde çeşitli sebeplerden dolayı tıkanıklık oluşmaktadır. Bu tıkanıklıklar, tuvalet tıkanıklığı, mutfak lavabo tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı ve bina ana hat tıkanıklığı olarak sınıflandırıla bilir.

Tuvalet Tıkanıklık Açma

 

Tuvalet tıkanıklığı genel olarak yanlışlıkla düşürülen bez, çocuk peti gibi yabancı cisimler sebebi ile oluşmaktadır. Genel olarak bu yabancı cisimler, deve boynu, dirsek ve çatal gibi dönemeçli alanlarda sıkışarak tıkanmaktadır. Bu gibi tıkanıklıklar anca Robot Kanal Açma Makinesi ile kırmadan açıla bilir. Ankara Tuvalet Tıkanıklık Açma Servisimiz en güçlü makineler ile borularda oluşan tıkanmaları Kırmadan kolayca açabilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı genel olarak, tuvalet deliği ve ya klozet giderinden içeri kaçırılan yabancı maddelerden meydana gelmektedir. Çocukların elindeki oyuncağı düşürmesi, temizlik kovasının içinde ki suyu boşaltma esnasında temizli bezinin de su ile tuvalete kaçması, tuvalet kokularının pimaşa sıkışması gibi genel sebeplerden tuvalet ve kanalizasyon boruları tıkanmaktadır.

Mutfak Lavabo Tıkanıklık  Açma 

 

Mutfak lavabo borusu, diğer giderlerin aksine yağlanma ve yemek atıkları sebebi ile tıkanmaktadır. Yemek ve bulaşık atıklarında ki yağ parçaları zamanla pimaş boru yüzeylerine tutunarak boruda daralmaya ve zamanla da tıkanıklığa sebep olmaktadır. Mutfak lavabo tıkanıklığı için özel Tıkalı Boru açma makinemiz ile hassas pimaşları kırmadan yağları parçalayarak temizliyoruz. Mutfak lavabo giderinde oluşan tıkanıklık açma uygulaması esnasında bol sıcak su ile parçalanan yağ ve yemek atıklarının kanalizasyona atılması sağlanmaktadır. Özellikle ana hatta oluşan tıkanıklık, binan geneli kullanılan suyun en alt katta bulunan dairenin mutfak tezgahının altından dışarı çıkmasını ve pis suyun taşmasına sebep olmaktadır. Ankara Mutfak Lavabosu Tıkanıklık Açma servisimiz, özel makine ve ekipmanlar ile kırmadan kolayca pimaş tıkanıklıklarını açmaktadır.

Pis Su Borusu Neden Tıkanır ?

 

Atık sularımızın kanalizasyon hattına taşındığı pis su boruları genel itibari ile pimaş yani plastik borulardır. Bu borular zamanla çeşitli sebepler ile tıkanıklık oluşarak suyun geriye doğru taşmasına sebep olmaktadır. Peki bu tıkanıklıkların sebebi nedir ?

Pis su borusunda oluşan Tıkanıklık sebepleri şunlardır :

  • Dışarıdan düşürülen bez, çorap, çamaşır, ıslak mendil gibi cisimlerin pis su borusuna sıkışması sonucu oluşan tıkanıklık. Bu tıkanmalar genellikle tuvalet su borularında oluşmaktadır.
  • Saç kılı ve benzeri atıkların pimaş boruya takılarak tıkanıklığa sebep olması. Bu tıkanmalarda genel olarak banyo süzgeç ve lavabolarında oluşmaktadır.
  • Yemek atık ve yağlanmalarının lavabo gider hattına yapışarak zamanla lavabo borusunda tıkanıklık sebep olması.
  • Bina ve yapıların çökme sebebi ile pimaş boruların ezilmesi ile oluşan tıkanıklıklar. Bu tıkanmalar genel olarak temel hattında yaşanmaktadır.
  • Pimaşta ki ter eğim sebebi ile içerisinde pislik birikmesi ile oluşan tıkanıklıklar.

Tıkanıklıkların sebepleri başlıca bu şekilde sıralanabilir. Bu tip tıkanıklıkları açmak için Tıkanıklık açma kimyasalı kullanmanızın çok fazla etkisi olmamaktadır. Aksine tıkalı boruya dökülen lavabo açıcı kimyasallar tesisatın içerisinde aşırı bekledikleri için pimaş boruların eğilmesine sebep olmaktadır.

 

Ankara Tıkanıklık Açma

İlçe Servisleri: 

Yenimahalle, Keçiören, Pursaklar, Mamak, Çankaya, Çayyolu, Ümitköy, Etimesgut, Sincan, Eryaman, Gölbaşı

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.