Posted by mrtplvc - 9 Ekim 2018 - Genel, Petek temizliği - No Comments

İlaçlı Kalorifer Petek Tesisat Temizliği

 

Petekleriniz ısınmıyorsa ya da altı ısınmayan petek sorunu yaşıyorsanız, Gölbaşı ilaçlı kalorifer petek tesisat temizliği için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Peteklerde ısı kaybına neden olan sorun zamanla içinde biriken kireç kalıntıları, pas ve çamur tortularıdır.  Bunlar belirli aralıklarla temizlenmediği zaman petekler iyi ısınmıyor diye yakınmaya başlarsınız. Firmamız petekleri yüksek devirli petek temizleme makinesi yardımıyla konforlu bir şekilde temizlemektedir. Temizlik sırasında kimyasal ilaç peteklerinizi etkileyen kireç kalıntılarını ve pas sorununa kolay bir çözüm getirmektedir. Peteklerinizi yerinde temizleyen ekiplerimiz, sıcak bir kış geçirmenize yardımcı olmaktadır.

Altı Isınmayan Petek Kombi Arızalarına Neden Olur

 

Petekleriniz yeterince ısınmıyorsa, doğalgaz faturalarınızda yükselmeye başlar. Peteklerin içindeki suyun kirlenmesi petek tesisatının tıkanma sebebidir. Bu yüzden kombinin ısıttığı su peteklerde rahatça dolaşamaz. Kombi devir daim pompası çok zorlandığı için sıkça arıza verir. Bu kombinizin zarar görmesine ve ömrünün kısalmasına neden olur. Petekler iyi ısınmıyor, ortam sıcaklığı bir türlü normal olmuyor, gibi sorunlarınız varsa petek temizliği yaptırmalısınız. Aslında bu sorunları yaşamadan peteklerinize gereken özeni göstermelisiniz. Kombi ve petek üreticilerinin tavsiye ettiği gibi 2 yılda bir periyodik olarak peteklerinizi temizletmelisiniz. Bunun için ilaç ve makineli petek temizliği yapan bir firmadan yardım almalısınız.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

 

Petekler zamanla pas, kireç, balçık gibi etkenlerden dolayı tıkanmaya başlar. Bu ortamda ısı kaybı yaşamanıza neden olur. Altı ısınmayan petek, kombiden uzak peteklerin ısınmaması gibi sorunlar bundan yaşanır. Bu durumda petek temizleme ve kombi filtre bakımının yapılması gerekir. Bunları ihmal ettiğiniz takdirde verimli bir şekilde ısınamaz, daha fazla yakıt tüketir ve kombinizin ömrünü kısaltırsınız. Gölbaşı ilaçlı petek tesisat temizliği servisimizden bu konuda profesyonel yardım alabilirsiniz. Ekiplerimiz ilaçlı petek temizliği yaparak size yardımcı olacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Çeşitli yöntemlerle petek temizliği yapan firmalar olsa da, en sağlıklı olanı ilaç ve makineli temizlik yöntemidir. Petekleri ve petek tesisatını bu yöntemle temizlemek için, ustalarımız peteklerinizi yerinden sökmez. Banyodaki peteğe bağlanan makine yardımıyla tesisatınız özel bir kimyasal ilaçla temizlenir. İlaç etkisini ortalama 1,5 saat içinde gösterir. Peteklerin içindeki, vanalarda, borularda oluşan kireçlenmeyi, pası bu sürede çözer atar. Kalan atıklarda makinenin filtresi yardımıyla tahliye edilir.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.