Posted by mrtplvc - 3 Eylül 2018 - Petek temizliği - 1 Comment

Kalorifer Tesisat Sistemi Temizleme

 

Kalorifer sistem temizleme zamanında yapılırsa sizlere hem yakıt tasarrufu sağlar, hem de ısınma sorunu yaşamadan kışı geçirebilirsiniz. Bu kapsamda yapılan petek temizleme işleminde kalorifer sisteminde komple bir temizlik yapılmaktadır. Ekiplerimiz kimyasallı petek temizliği yaptığı için petekler, kolektör vanaları, devir daim pompası gibi tesisatın tüm aksamında biriken kireç kalıntıları özel petek temizleme kimyasalı yardımıyla yerinde temizlenir. Temizlik sırasında özel bir makine de kullanılır. Peteklerinizin yerinden sökülmesine gerek kalmadan sadece banyo peteğine bağlanan makine ve kimyasal sayesinde temizlik yapılır. Evinizde kullandığınız bütün petekler sadece banyoda yapılan işlemle kimyasal yardımıyla temizlenmiş olur.

Kalorifer Petek Tesisatı Neden Tıkanır?

 

Kombi ve peteklerden oluşan kalorifer tesisatınızda zamanla tıkanma olması normaldir. Tıkanıklık halinde peteklere giden su miktarında azalma olur. Petek tesisatındaki tıkanıklığın en önemli etkenleri kireçlenme, çamur kalıntıları ve paslanmadır. Kalorifer sisteminizin daha önceki gibi evinizi ısıtmadığını fark ettiğinizde petek temizliği yaptırmamış olduğunuzu dikkate almalısınız. Her yıl kalorifer tesisatınızı kullandığınızda tıkanıklığa neden olan bu etkenler belli oranda peteklerinizi etkileyecektir. Bu ısınmanıza engel olduğu gibi yakıt giderlerinizin de artmasına nede olacaktır.

Isınma sorunu olanların en büyük yakınması kombiyi yüksek ısıda yakmalarına rağmen, peteklerin aynı oranda ısınmamasıdır. Bu akla peteklerdeki tıkanıklığı getirmektedir. Tesisatın içinde biriken atıklar devir daim pompasını da etkiler. Pislikler pompada tıkanmaya yol açacağı için kalorifer tesisatınızda su sirkülasyonu engellenecektir. Bu sorun kombi arızalarını da gündeme getirecektir. Bu yüzden zamanında kimyasallı petek temizleme hizmeti almalı ve tesisatınızı daha verimli şekilde kullanmalısınız.

Kalorifer Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

 

Petek temizliği ısınmada sorun yaşamamanız için iki yılda bir yapılmalıdır. Bu işlem aynı zamanda başta kombiniz olmak üzere devir daim pompası, vanalar ve kombinin diğer aksamlarının ömrünü uzatacaktır. Kışın doğalgazla ısınmanın rahatlığını yaşamak istiyorsanız, petek tesisatınıza iyi bakmalısınız. Peteklerinizin temizliğe ihtiyacı olduğu anlamak için kombiye uzak peteği kontrol edebilirsiniz. Peteğin ısınmadığını fark ederseniz ya da peteklerinizin alt kısımları üstüne göre daha az ısınıyorsa, daha önceden ödediğiniz yakıt paranız belirgin şekilde arttıysa petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiştir. Ayrıca kombinin ısıtma alevi çabuk sönüyorsa, devir daim arızası veriyorsa, filtresi çabuk tıkanıyorsa kalorifer sistem temizleme hizmeti almalısınız.

Servis Bölgelerimiz       : 

 

Çankaya Petek TemizliğiÇayyolu Petek TemizliğiEryaman Petek Temizliği, Etimesgut Petek Temizliği , Keçiören Petek Temizliği , Mamak Petek Temizliği , Pursaklar Petek Temizliği , Sincan Petek Temizliği , Ümitköy Petek Temizliği , Yenimahalle Petek Temizliği

 

One comment

  • […] Kombi petek temizliği sırasında hem peteklerdeki, hem de tesisattaki kireçlenme ve paslanma çözülerek temizlik işlemi yapılır. Temizlenmiş peteklerde sıcak su homojen şekilde dağılır. Kombinin devir daim pompası zorlanmadan çalıştığı için, daha uzun ömürlü olur. Beklemediğiniz zamanlarda arıza sorunu yaşanmaz. Temizlik sırasında kombi ısıtma kazanındaki kireç kalıntıları da kimyasal ilacın etkisiyle çözdürülür. Isıtma kazanı temizlikten sonra daha az yakıt harcayarak tesisattaki suyu ısıtır. Böylece yıllık yakıt tüketiminde ortalama % 30 oranında tasarruf edebilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde altı ısınmayan petek sorunu yaşamazsınız. İlaç ve makineli temizlik yöntemi bütün müşterilerimize önerdiğimiz bir hizmettir. Zahmetsiz ve kolayca peteklerinizin temizlenmesini istiyorsanız, firmamıza danışabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.