Posted by mrtplvc - 28 Nisan 2015 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - 1 Comment

Musluk ve Conta Değişimi 

 

Musluk başlıkları kartuş başlık ve contalı olarak iki kısma ayrılır. Contalı başlıklar ise aç kapa sistem ve çevirmeli olarak ikiye ayrılır. Aç kapa sistem ve kartuş sisteminde conta düzeneği yoktur ve malzemenin yedek parçası alınarak tamamı değiştirilir.

Contalı musluklarda, musluk kafasının üst kısmında küçük yuvarlak bir kapak bulunmaktadır bu kapağı düz tornavida gibi ucu sivri bir  aletle yavaşça çıkarın. İç kısımda yıldız bir vida bulunmaktadır. Bu vidayı yıldız tornavida ile yavaşça sökün. Musluk başlığı kireç sebebi ile zor çıkacaktır, musluk başını çekerek ve sağa sola yavaş hareketler ile bükerek çıkarmaya çalışın. Musluk başı çıktıktan sonra alt kısmında ana gövde üzerinde sarı bir musluk mekanizması bulunmaktadır. Bunu uygun bir ingiliz anahtarı ile saat yönünün tam tersine göre çevirerek açın. Yeni musluk kafasını sökme işlem sırasının tam tersine göre takın. Yeni Musluk başının kapalı durumda olduğundan emin olun. Eğere bu işlemi conta değişimi için yapacak iseniz aynı işlemi uygulayarak musluk başlığında ki contayı elinizle söküp yenisini takarak uygulamayı bitire bilirsiniz.

SU TESİSATÇISI ANKARA

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.