Posted by mrtplvc - 28 Mayıs 2015 - Bölge Su Tesisatı, Faydalı Bilgiler - 7 Comments

Klozetin İçine Sürekli Su Akıyor Ne Yapmalıyım?

 

Klozete Su Gelmiyor, Klozet aralıklı su akıtıyor, Ne yapmalıyım?

Evinizi Su basmasına Karşı Alınacak Önlemler ve Klozet sorunları

Klozet kullanım kolaylığı sebebi ile modern hayatın vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiş, Alaturka tuvaletlerin hızla yerini almış, her ev ve iş yerinin vazgeçilmez parçası olmuştur. Kullanımı üzerinde bulundurduğu aparatlar ile lüks ve kolay olan Klozet zamanla deforme olan iç ve dış takımları sebebi ile sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple Klozet İç Takım değişimi yapılmalıdır. Ankara Su Tesisatçısı olarak il geneli her ilçe ve semtlere Klozet İçtakım değişimi, Montaj ve tamir hizmeti sunmaktayız.

Örnek Klozet

Örnek Klozet

Klozet Su deposu dolduğu halde suyu kesmiyor yada kesmesine rağmen klozetin içine su akıyor olabilir. Bu sorun klozetin şamandırasının yada  sifon kapağının bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Belli bir zaman sonra ekonomik ömrünü dolduran klozet iç takımının artık değişmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Klozet Su Deposundan, Su hortumu (Fleks), taharet musluğu yada taharet çubuklarından da dışarı su damlata bilir.

Ankara kozet tamiri ve montajı

Ankara kozet tamiri ve montajı

Klozet muslukları ve lavabo mutfak gibi yerlerde kullandığımız musluklar altından bir hortum (Fleks) vasıtası ile ana şebeke suyuna bağlanırlar. Bu hortumlar suyun basıncı ve kaliteye bağlı sebeplerden çok çabuk deforme olurlar ve su tesisatının en zayıf halkası dırlar. Bu Hortumun patlaması ile ev yada iş sahipleri farkında bile olmadan evlerini su basan durumla karşılaşmışımdır. Bunlardan biride maalesef benim. 🙂 Asıl konumuza dönecek olursak klozet musluk ve bahsettiğim bu hortumların mutlaka gözden geçirilerek değiştirilmesi gerekir.

Bir başka Su damlaması ise klozet deposunun klozete bağlantı vidalarından ya da klozet deposundan klozetin iç kısmına tahliyesini sağlayan sifon borusundan dışarı su akıtma durumu da klozetlerde sıkça görülen durumlardan biridir.

Tıkalı Mutfak Gideri Açma Ankara

Örnek Mutfak Lavabosu

Murat Sıhhi Tesisat olarak sizlere şunu tavsiye edebiliriz. Evinizden en az bir gün süre bile ayrılmanız gerektiğinde şebeke suyunu evinizin ana vanasından kesmeniz evinizi su basmaması için alınabilecek güzel bir tedbirdir. Diğer tedbir ise bir sıhhi tesisatçı vasıtası ile su tesisatının fileks boru gibi zayıf noktalarının gözden geçirilmesidir. Öncesinde ödenecek uygun bir maliyetle yapılan tesisat kontrolü, sonrasında pahalı ve yorucu bir uğraştan sizi kurtaracaktır.

Suyunuz Bereketiniz olsun.

Saygılarımızla.

Murat Sıhhi Tesisat

Murat Su Tesiat

Murat Su Tesiat

Su Tesisatçısı Servislerimiz :

Keçiören Su Tesisatçısı, Yenimahalle Su Tesisatçısı, Eryaman Su Tesisatçısı, Sincan Su Tesisatçısı, Etimesgut Su Tesisatçısı, Çayyolu Su Tesisatçısı, Ümitköy Su Tesisatçısı, Çankaya Su Tesisatçısı, Gölbaşı Su Tesisatçısı, Mamak Su Tesisatçısı, Pursaklar Su Tesisatçısı, Etlik Su TesisatçısıBatıkent Su Tesisatçısı, Çukurambar Su TesisatçısıYenikent Su Tesisatçısı , Dikmen Su Tesisatçısı

SU TESİSATÇISI ANKARA

7 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.